Lietuvos rinktinė iškovojo antrąją pergalę prieš grupės autsaiderius2007 rugpjūčio 12 d., Sekmadienis, 05:47 val.; peržiūros: 8495

Kaip ir buvo tikėtasi, Lietuvos nacionalinė rinktinė be ypatingų pastangų nugalėjo varžovus iš Irano rezultatu 67:99, nors ne visos rungtynės buvo kaip sviestu pateptos ir turbūt ne vieną sirgalių privertė sunerimti, tačiau viskas baigėsi laimingai ir grupės varžybose taškų sąskaitą papildė dar vienos laimėtos rungtynės prieš grupės autsaiderių ekipą.
Belieka tik spėlioti priežastis, tačiau turbūt visus tautiečius nuvylė žaidimo pradžia, iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms tolimų metimų ir darbo po krepšiu dėka Irano nacionalinei rinktinei susikrauti net 8 taškų skirtumą, bet po laiku paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai dviem tritaškiais metimais netruko rezultatą sušvelninti, tačiau ne ilgam, nes aktyviai besiginanti Irano rinktinė lietuviams neleido pelnyti taškų, o patys pataikydavo, nevengdami mėtyti iš sudėtingų situacijų, o nesėkmingai susiklosčius ketvirčio pabaigai, Lietuvos rinktinės žaidėjams teko palikti aikštelę, pralaimint rezultatu 20:15.
Antrojo kėlinio pradžioje, Lietuvos krepšininkams be atsako pelnius 9 taškus, pavyko persverti rezultatą savo naudai net 4-iais taškais, po kurių Irano rinktinės treneris buvo priverstas paprašyti minutinės pertraukėlės, kuri, kaip vėliau pasirodė, didelės naudos Lietuvos oponentams neatnešė. Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjai priversdami varžovus klysti, o Šarūno Jasikevičiaus individualių veiksmų dėka, netruko pasiekti ir dviženklę persvarą, kurią su nežymiais svyravimais pavyko išlaikyti iki pat antrojo ketvirčio pabaigos, kurį lietuviai baigė rezultatu 34:46.
Grįžę po ilgosios pertraukos Lietuvos olimpiečiai, leido priešininkams pataikyti keletą tolimų, tačiau patys žaisdami šiek tiek rezultatyviau, pamažu didino savo persvarą, tuo varydami į neviltį Irano nacionalinės rinktinės žaidėjus ir trenerius. Taigi, neleidę oponentams suregzti intrigos, pasibaigus trečiojo ketvirčio laikui, lietuvių išrinktieji turėjo susikrovę jau 21 taško persvarą, laimėdami bendru rezultatu 53:74.
Kervirtajame kėlinyje, kaip ir buvo tikėtasi, didesnių siurprizų Irano nacionalinė komanda nepateikė. Lietuvių ekipa priešininkus dažnai versdavo klysti, tuo pasinaudodama ir toliau didindama persvarą, kuri, sužaidus pusę ketvirčio, siekė 32 taškus, tokiu žaidimu palikdama bene vienintelį klausimą rungtynėse – ar pavyks perkopti 100 taškų ribą, tačiau nerezultatyvus žaidimas rungtynių pabaigoje neleido perkopti simbolinės ribos, tačiau nugalėjus priešininkus triuškinančiu rezultatu 67:99 ir pasiekti antrąją pergalę grupės varžybose.

Lietuvos nacionalinėje komandoje rezultatyviausiai žaidė Linas Kleiza (22 t.), Šarūnas Jasikevičius (20 t.) ir Rimantas Kaukėnas (14 t.).
Tarp priešininkų rezultatyviausi buvo Hamed Ehadadi (21 t.) ir Hamed Afagh Eslamieh bei Mohammadsamad Nikhah (po 9 t.)

Rugntynių vaizdo įrašą (1,18 GB) galite atsisiųsti čia.