Pirmosiose grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė iškovojo nelengvą pergalę2007 rugpjūčio 10 d., Penktadienis, 14:11 val.; peržiūros: 6212

Šiandien Pekino olimpinėse žaidynėse pirmąsias grupės rungtynes žaidė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Olimpinėje krepšinio arenoje susitikusi su Argentinos nacionaline rinktine, su kuria jau buvo rungtyniavusi Ispanijoje, kvalifikacinėse pasiruošimo rungtynėse ir, kaip ir pastarosiose, prieš 2004-ųjų metų Olimpinių žaidinių čempionus pasiekė pergalę rezultatu 79:75.
Pirmasis rungtynių kėlinys buvo nelengvas abiems komandoms. Sunkiai nugalėdami startinį rungtynių jaudulį, abi komandos labai vangiai rinko taškus, prastai pataikė iš tolimųjų distancijų, tačiau beveik visą kėlinį pirmavę Lietuvos krepšininkai, pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 14:11. Antrasis rungtynių ketvirtis prasidėjo argentiniečių rezultatyviu žaidimų, po kurio jie buvo įgiję 1 taško persvarą, tačiau atsitiesę lietuviai perėmė iniciatyvą ir viedodai gerai ir stabiliai sužaistas 2-asis kėlinys leido po jo pirmauti 34:30.
Trečiąją rungtynių dalį Lietuvos krepšininkai tai pat pradėjo vangiai ir nuo pat žaidimo pradžios leido Argentinos rinktinei diktuoti žaidimo sąlygas, tačiau pradėję pataikyti iš tritaškio zonos, lietuviai pradėjo atsitiesimo etapą ir, kur kas geriau sužaidę antrąją kėlinuko pusę, į pertrauką po 3-iosios rungtynių dalies išėjo turėdami 6 taškų persvarą (51:45).
Ketvirtasis rungtynių kėlinys, pataikius keletą tritaškių metimų prasidėjo lietuvių spurtu ir, keletos sėkmingai sužaistų atkarpų dėka, leido persvarą padidinti iki dviženklio skaičiaus, tačiau lietuviai, turbūt per anksti bandę patikėti pergale, pradėjo žaisti pasyvesni žaidimą ir keletos sėkmingų atkarpų ir itin aktyvios gynybos dėka, Argentinos nacionalinė rinktinė perėmė iniciatyvą ir, likus žaisti mažiau nei minutę iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos, reszultatas tapo lygus. Turbūt nemažai žiūrovų jau buvo susitaikę, kad galime laukti pratęsimo, tačiau Lietuvos rinktinės gretose atsirado didvyris, labiausiai nulėmęs rungtynių baigtį. Tai buvo Linas Kleiza, kuris, likus žaisti vos 2,1 sekundės, pataikė itin svarbų tritaškį metimą ir teliko per šį trumpą laiką atsilaikyti prieš varžovų puolimą, tačiau per tas kelias sekundes Lietuvos krepšininkams fortūna nepaliovė šypsojusis – skubėdami ir likus iki 4-ojo ketvirčio pabaigos 1,5 sekundės, argentiniečiai suklydo ir, lietuviai galėjo išmesti kamuolį iš užribio varžovų aikštės pusėje, o čia į pagalbą lietuviams atėjo dar viena argentiniečių pražanga, privertusi stoti Ramūną Šiškauską prie baudų metimo linijos. Nors pirmoji bauda skriejo pro šalį, tačiau pataikytas antrasis baudos metimas, sudaužė visas Olimpinių čempionų viltis į šukes ir, niekuo nebūtų padėjęs net ir per visą aikštę sviestas metimas.

Rungtynių pabaigą nulėmęs Linas Kleiza taipogi tapo ir rezultatyviausiu lietuvių gretose, pelnęs 13 taškų (3/3 tritaškiai ir 4/4 baudų metimai). Taip pat lietuvių gretose rezultatyviai rungtyniavo Robertas Javtokas (12 t.), Ramūnas Šiškauskas ir Marijonas Petravičius (10 t.), o Šarūnas Jasikevičius atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.
Priešininkų gretose išsiskyrė Emanuel David Ginobili (19 t.), Andres Marcelo Nocioni (15 t.), Carlos Francisco Delfino (13 t.) ir Luis Alberto Scola (10 t.).

Kitas rungtynes Lietuvos nacionalinė rinktinė žais Rugpjūčio 12 dieną (antradienį) Olimpinėje krepšinio arenoje 9:00 valandą vietos laiku su Irano nacionaline rinktine. Tiesioginė transliacija vyks per Lietuvos Televiziją naktį iš pirmadienio į antradienį, 04:00 valandą. Negalėsiantiems žiūrėti rungtynių, antradienio ryte pasistengsime laisvam parsisiuntimui patalpinti rungtynių vaizdo įrašą, todėl sekite naujienas Švyturio-Kauno Krepšinio Lygos interneto svetainėje.

Rungtynių Lietuva – Argentina vaizdo įrašą galite atsisiųsti čia.

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

sausas32008 rugpjūčio 11 d., 23:38 val.
labai,labai aciu uz rungtyniu vaizdo irasus.nes budamas uzsienije negaliu stebeti tiesioginiu rungtyniu.dar karta didelis aciu