Akademija vs BC „Gazuotas pienas“ (83:71)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2015 kovo 05 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

„Akademija“ aštuntfinalyje eliminavo BC „Gazuotą Pieną“

2015 kovo 05 d., Ketvirtadienis, 22:46 val., peržiūros: 989

Ketvirtadienio vakarą KKL „C“ lygos „ALTreklamos“ pirmenybėse „Akademija“ savo aikštėje priėmė BC „Gazuotą Pieną“. Ekipos aštuntfinalio serijoje iki dviejų pergalių turėjo po vieną laimėjimą ir šioje dvikovoje turėjo išsispręsti bilieto į kitą etapą klausimas. Kol kas viena įdomesnių „C“ lygos atkrintamųjų varžybų dvikovų pritraukė nemažą sirgalių skaičių. Abi ekipos stengėsi jų nenuvilti ir dovanoti intriguojančią kovą. Nors svečiai stengėsi nenusileisti „Akademijai“, tačiau negausios pajėgos neleido BC „Gazuotam Pienui“ iki paskutinių sekundžių išlaikyti intrigą gyvą ir „Akademija“ laimėjo rungtynes rezultatu (83:71).

Nors rungtynes komandos pradėjo apsikeisdamos rezultatyviomis atakomis, tačiau šeimininkai pirmieji pamėgino pabėgti į priekį (8:4). Čia pat „BC „Gazuotas Pienas“ surengė mini spurtą 0:5 ir persvėrė susitikimo svarstykles savo naudai (8:9). Vis tik, „Akademija“ sugebėjo atsakyti tokia pat sėkminga atkarpa bei susigrąžinti pranašumą (13:9). Rezultatui esant (17:14) šeimininkai padidino apsukas ir spurtavę 10:2 po pirmųjų dešimties žaidimo minučių įgijo 11-os taškų pranašumą (27:16).

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai stengėsi įrodyti, kad „Akademija“ dviženklį pranašumą susikrovė per greitai ir kibo varžovams į atlapus. Vis tik, ne itin sėkmingas svečių spaudimas leido „Akademijai“ regzti rezultatyvias ir gerai išpildytas atakas, o skirtumas ilgą laiką nekito. Tačiau BC „Gazuotas Pienas“ sugebėjo pelnyti 5-is taškus be atsako ir sušvelninti savo atsilikimą iki 7-ių taškų (40:33). Vis tik, kėlinuko pabaigą ir vėl užtikrinčiau sužaidė „Akademijos“ krepšininkai, kurie prieš ilgąją pertrauką galėjo džiaugtis 13-os taškų pranašumu (48:35).

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui BC „Gazuotas Pienas“ tarsi pamėgino visiems priminti, kad niekas nebaigta, kol nebaigta. Svečiai spurtavo 2:9 ir riba skirianti komandas sumenko iki 6-ių taškų (50:44). „Akademija“ po šalto dušo padarė atitinkamas išvadas ir vėl įjungė aukštesnę pavarą, kurios dėka laimėjo atkarpą 10:2 ir skirtumas tapo rekordinis (60:46). Svečiai atsakė taikliu tolimu šūviu, bet paskutinieji šiame kėlinuke pasižymėjo šeimininkai (62:49).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo BC „Gazuoto Pieno“ tritaškiu, į kurį „Akademija“ atsakė 9-iais taškais iš eilės ir intriga susitikime pradėjo „pakuotis lagaminus“ (71:52). Anksčiau laiko prisnūdę šeimininkai mintyse jau dėliojo ketvirtfinalio planus, tačiau BC „Gazuotas Pienas“ pamėgino visiems dar kartą priminti, kodėl jų vizitinė kortelė yra kovingumas. Svečių ekipa savo atsilikimą sugebėjo nubraukti beveik perpus ir likus rungtyniauti apie tris minutes skirtumas tarp varžovių buvo tik 10 taškų (75:65). Vis tik, atrodo, jog BC „Gazuotas Pienas“ šiam spurtui atidavė beveik visas jėgas ir tuo pasinaudoję varžovai susigrąžino sau įtikinamesnę persvarą (81:65). Kėlinį svečiai užbaigė sėkminga atkarpa 2:6, tačiau to pergalei bei kelialapiui į kitą etapą iškovoti buvo maža. Rungtynes „Akademija laimėjo rezultatu (83:71).

Kitame etape „Akademija“ jėgas išbandys su SK „Neveronių“ ir Birštono „Olimpo“ poros nugalėtoju.

Po susitikimo vienas BC „Gazuoto Pieno“ lyderių Mantas Stankevičius kalbėjo: „Šiandien mums pritrūko sveikų žaidėjų. Pagrindinis komandos vidurio puolėjas prieš keletą dienų kitoje mėgėjų lygoje patyrė traumą. Galima sakyti, kad antrasis komandos vidurio puolėjas prieš rungtynes dingo be žinios. Būtent sveikų žaidėjų mums šiandien ir pritrūko. Taip pat galima sakyti, kad trūko ir geresnių teisėjų. Mano nuomone, visoje šioje serijoje teisėjai nebuvo pačio aukščiausio lygio, lyginant su tuo, kokių ši lyga turi. Tai turėjo įtakos. Apmaudu, kad komandoje pritrūko to, jog žmonės rinktūsi tada, kada reikia – atkrintamosiose varžybose. Reguliariojo sezono metu su lankomumu didesnių problemų neturėjome. Varžovai žaidžia labai gerą komandinį krepšinį, labai gerai dalinasi kamuoliu. Vis tik, esu tikras, kad tai buvo įveikiamas varžovas ir pilnos sudėties būtume buvę vertesni keliauti toliau“.

Ekscentriškasis „Akademijos“ ekipos maestro Linas Junkys po pergalingos serijos dalinosi savo įžvalgomis: „Tai, kad keliaujame į kitą etapą pirmiausia lėmė komandos nusiteikimas. Suprantama, papildomai nusiteikinėti atkrintamosiose varžybose jau nebereikia, nes klysti nebėra galima. Kitas dalykas, šių – trečiųjų rungtynių serijoje išvis neturėjo būti, nes viską turėjome užbaigti jau po antrųjų rungtynių. Tačiau gavosi taip, jog mums šiek tiek nepasisekė, priešininkams „paėjo grajus“ ir gavosi taip, kad iš dvidešimties turėtų taškų persvaros neliko nieko. Nors nusiteikimo ir šiaip komanda nestokojo, tačiau po pralaimėtų rungtynių supyko dar labiau. Šiandien svarbiausia buvo susitvardyti, kad emocijos nepaimtų viršaus ir žaisti „su galva“. Kai žaidžiame „su galva“ viskas būna gerai“.

Akademija: Tomas Pileckas – 22 tšk., Dainius Balkus – 16 tšk., Aurimas Juozapaitis – 14 tšk., Robertas Trepočka – 11 tšk. (13 atk. kam.)

BC „Gazuotas pienas“: Aidas Borodinas – 23 tšk., Mantas Stankevičius – 19 tšk. (10 atk. kam.), Mantas Gasperavičius – 9 tšk.

„Akademija“ nugalėjo „Kauno Rami“ (2014 lapkričio 30 d., sekmadienis, 21:24 val.)Atsigavę „Nepyk“ krepšininkai patiesė BC „Gazuotą pieną“ (2015 sausio 05 d., pirmadienis, 23:36 val.)„Akademija“ antroje rungtynių dalyje palaužė „VU KHF“ ekipą (2015 sausio 30 d., penktadienis, 22:31 val.)„Akademija“ neturėjo vargo su „Naujokais“. (2014 lapkričio 10 d., pirmadienis, 14:36 val.)„Akademija“ įsirašė lengvą pergalę (2014 lapkričio 27 d., ketvirtadienis, 23:14 val.)Klaidų kupinose rungtynėse, „Akademija“, trečiajame kėlinyje palaužė „Nepyk“ (2014 spalio 27 d., pirmadienis, 23:39 val.)Trečiajame kėlinyje atitolusi „Akademija“ atlaikė BC „Ambi“ šturmą (2014 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 00:32 val.)„Akademija“ be didesnio vargo susitvarkė su „A.S.K. „Persvara“ & Orca.lt“ (2015 sausio 09 d., penktadienis, 00:11 val.)Antroje rungtynių pusėje „Akademija“ įveikė „Straight“ (2015 sausio 27 d., antradienis, 22:55 val.)Pirmą kėlinį pramiegojusi „Akademija“ per likusius įrodė savo pranašumą prieš A.S.K. „Persvarą & Orca.lt“ (2015 vasario 12 d., ketvirtadienis, 23:10 val.)