„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU: Vita Žilytė: "...krepšinis man yra mokslas, darbas ir didžioji gyvenimo dalis..."2009 rugsėjo 24 d., Ketvirtadienis, 16:28 val.; peržiūros: 9714

Ji prieš kelis metus pradėjusi dirbti lygos sekretore, dabar jau turi tris pareigas: "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos vyr. vadybininkė, sekretorė, o dabar ir Lietuvos moterų krepšinio lygos vadybininkė. Ji niekada nepavargusi ir visuomet linksma, sunkiu ir atkakliu darbu siekianti užsibrėžto tikslo. Jūsų dėmesiui Vita Žilytė:

Kokią vietą jūsų gyvenime užima krepšinis?

Krepšinis – tai pagrindinis kelias siekiant savo tikslų. Tai kaip narkotikas, be kurio negaliu gyventi:). O jei rimtai, krepšinis man yra mokslas, darbas ir didžioji gyvenimo dalis. Dalyvauju varžybose, vadovauju komandai, dirbu krepšinį aptarnaujančiame personale, taip pat esu dviejų lygų vadybininkė. Aš pailsiu darbe. Kiekvieną dieną įvyksta kažkas naujo, kažkas keičiasi, didelis tempas verčia bėgti, skubėti. Trumpai tariant – jokios rutinos, o tai įdomu! Kiekvienos varžybos turi savų įpatumų, kurie verčia mokytis ir tobulėti.

Kas paskatino pasirinkti krepšinio sekretorės kelią?
Nuo pat vaikystės mėgdavau krepšinį. Maža būdama dažnai su tėčiu eidavau į „Žalgirio“ varžybas Sporto halėje ir tai būdavo man didžiausia šventė. Mokykloje žaisdavau už mokyklos rinktinę, tačiau po kelių traumų krepšininkės karjerą baigiau. Svajodavau apie tai, kad kažkada labai norėčiau ir pati patekti į „krepšinio pasaulio virtuvę“. Ir prieš trejus metus netikėtai radau skelbimą, kviečiantį dirbti „Kauno krepšinio lygoje“. Buvo daug abejonių, bet išdrįsau ir pasukau kryptingu keliu. Taip viskas ir prasidėjo: atėjau mokytis rašyti protokolą. Labai džiaugiuosi, kad turėjau gerą mokytoją – Gretą Staugaitę, iš kurios pasisėmiau labai daug patirties. Taip pat esu dėkinga ir kitiems žmonėms už jų pastabas, paskatinimus, pagyrimus, pamokymus, lengvus ir skaudžius išgyvenimus. Visa tai – neįkainojama patirtis gyvenime, ne tik darbe.

Kokie ateities planai ir siekiai?
Esu optimistė, gyvenime turiu labai daug tikslų. Noriu siekti ir toliau savo gyvenimą sieti su krepšiniu. Artimiausiuose mano planuose yra krepšinio komandos subūrimas, kuriai planuoju vadovauti ateinančiame sezone. Stengiuosi visko išbandyti po truputį – išmokau sekretoriauti, noriu pramokti statistikos, dirbti su švieslente, labai viliojantis atrodo darbas įgarsinant varžybas- tai tikras išbandymas, nes turi perlipti per save, išdrįsti šnekėti viešai. Sako geriausias specialiastas tas, kuris visuose dalykuose turi bent mažytės patirties ir yra susipažinęs su atitinkamo darbo specifika. Manau, kad žmogus turi visą gyvenimą mokytis ir tobulėti. Todėl ir toliau stengsiuosi gerai dirbti, mokysiuos, tobulėsiu ir stengsiuosi prisidėsi gerinant krepšinio kokybę Lietuvoje.

Ar Jūsų manymu yra pokyčių KKLe lyginant pirmuosius metus su paskutiniaisiais? Kokie jie?
Taip, be abejo! Laikui bėgant viskas keičiasi, o tokioje organizacijoje viskas keičiasi neįprastai greitai. O jei lyginčiau tuos visus metus – tai lyga stipriai judą į priekį. Pirmiausia tai, kad KKL darbuotojai sparčiai tobulėja ir įgauna daugiau patirties. Didelis laimėjimas tokių žmonių, savo srities profesionalų – Renatos Pakalnytės ir Algirdo Bataičio atėjimas į mūsų organizaciją. Tai žmonės, iš kurių gali mokytis ir mokytis. Komandos taip pat profesionalėja. Kartais pamatai žaidėją ir netiki, kad jis žaidžia tik mėgėjišką krepšinį. Labai džiugina naujieji projektai. Vienas iš jų „Krepšinis.net“ bendrojo lavinimo mokyklų turnyras. Buvo nuostabu pamatyti vaikus norinčius žaisti ir tobulėti. Ypatingai nustebino Stakliškių mokykla, kurios varžybos buvo viso miestelio šventė. Nuostabu matyti laimingus vaikų veidus ir norą žaistį krepšinį.

Papasakokite plačiau apie Jūsų naujas pareigas ir kelią į LMKL?
Gavau fantastišką galimybę išbandyti save profesionaliąjame krepšinyje. Šie metai – spartaus tobulėjimo ir kopimo aukštyn metas: nuo sekretorės iki vyr. vadybininkės KKL‘e, šią vasarą turėjau galimybę prisiliesti prie Europos jaunučių čempionato. Jame pradžioje teko padirbėti akreditacijų centre, vėliau buvau Italų komandos „ataše“. Tikiuosi, kad tai mažas žingsnelis link didžiojo 2011metais Europos vyrų čempionato. Dirbdama „Sprite“ turnyre susipažinau su Audra Ginelevičiene, kuri ir pakvietė mane dirbti „Lietuvos moterų krepšinio lygoje“. Esu vadybininkė. Tai darbas į kurį įeina labai daug dalykų: bendravimas su komandomis, varžybų administravimas, įvairių renginių organizavimas. Na tai man ne naujiena, nes daugiau nei pusmetį dirbu „Švyturio" – Kauno krepšinio lygoje vyr. vadybininke. Tik tiek, kad šis darbas sudėtingenis, reikalaujantis daugiau atsakomybės.

Be sekretoriavimo Jūs taip pat esate ir KKL vyr. vadybininkė? Kaip Jums sekasi šios pareigos ir kaip spėjate visas tris pareigas suderinti?
Pradžioje viskas atrodo sudėtinga. Bet kai nori – viskas gyvenime suderinama. Kadangi darbas KKL yra idėjinis, tai jam lieka mažiau laiko, dabar esu susikoncentravusi į pagrindinį LMKL vadybininkės darbą, kuris yra mano pajamų šaltinis. Taip pat ir studijos reikalauja nemažai laiko. Tačiau man brangių žmonių palaikymas ir paskatinimas motyvuoja stengtis dirbti dar geriau. Na, o vakaro poilsiui lieka varžybos.

Ką norėtumėte palinkėti KKL'ui?
Pirmiausia norėčiau palinkėti išlikti ir tobulėti toliau. Svarbiausia įvertinti žmones, kuriuos KKL‘as turi ir išsaugoti juos. Linkiu tarpusavio supratimo tiek kolektyve, tiek komandose. Kolektyvui linkiu būti komanda, nes tik nuo Jūsų priklauso šios organizacijos ateitis. Žaidėjams linkiu pasiekti kuo didesnių asmeninių tobulėjimo rezultatų, treneriams linkiu ištvermės bei tikėjimo, kad esate čempionai ir galite nugalėti!

"Siekite mėnulio. Jei jo ir nepasieksite, tai bent keliausite žvaigždės link." (W.Reedas)

Ačiū už pokalbį.

KKL inf.

Paskutiniai komentarai (3 iš 5)Renata2009 spalio 06 d., 15:48 val.

Labai dziaugiuosi, kad lygoje yra zmoniu "kuriu akys dega" ! Vita viena is ju! Tokiems zmonems nera laiko "atsikvepti" ir del to lyga turi "gyvus varikliukus", kurie atlieka labai svarbu darba. Manau, butent siu zmoniu deka, lyga gales eiti i prieki ir tobuleti ilgus, ilgus metus! Linkiu Vitai nepavargti, "neperdegti" ;) ir visada sypsotis! Sekmes!

3mln2009 rugsėjo 28 d., 11:54 val.

Šaunuolė.....

siekti reikia net ir tada kai žinai, kad ,,danguje daug krintančių žvaigždžių". Mūsų gyvenimui jų pasiekti skirta labai daug. Tai pirmyn, nėra laiko dvejoti:)

ghostrider52009 rugsėjo 25 d., 16:10 val.

Respect

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu