„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU: Karolis Kalvaitis: "...Stenkis nedaryti kitam to, ką nenori, kad tau darytų kitas..."2009 gruodžio 22 d., Antradienis, 10:19 val.; peržiūros: 4761

Šiemet „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygoje“ rungtyniauja ne vienas krepšininkas, ragavęs profesionalaus krepšinio duonos. Vienas tokių – Karolis Kalvaitis. Per savo karjierą jau spėjęs užsivilkti Kėdainių „Nevėžio“, Utenos „Juventus“ aprangas, gynęs A. Sabonio krepšinio mokyklos garbę, bei atstovavęs Vytauto Didžiojo universitetą Lietuvos Studentų Krepšinio Lygoje. Šiuo metu Karolis rungtyniauja Kauno „Akropolio“ ekipoje, kuri yra viena iš pretendenčių iškovoti KKL „A lygos“ čempionų titulą. Šiame interviu Karolis Kalvaitis pasakoja apie rimtus ir ne tik dalykus...

Karoli, apibūdink save kaip žmogų, koks esi gyvenime?


Esu nuotaikos žmogus. Galiu visą vakarą neužsičiaupdamas kalbėti ir galiu visą vakarą nepratarti nė žodžio – tai priklauso nuo nuotaikos. Manau, kad tie, kurie mane pažįsta gali pasakyti, jog nesu blogas žmogus ir vadovaujuosiu tokiu posakiu gyvenime: „Nedaryk kitam to, ką nenori, kad darytų tau“.

Papasakok, kaip kito tavo, kaip krepšininko karjeros kreivė?

Pradėjau sportuoti Kėdainių sporto mokykloje būdamas devynių metų, trečioje klasėje. Pats nelabai veržiausi į krepšinį, tačiau mamai atrodė, kad berniukas negali nemokėti žaisti krepšinio. Mano mama buvo lengvosios atletikos trenerė, todėl man pačiam labiau patiko lėkti, bėgti, šokti, bet mama vis tiek laikėsi nuomonės, kad berniukas privalo mokėti žaisti krepšinį, todėl jos dėka atsidūriau krepšinio treniruotėse. Iš pradžių man tai nelabai patiko. Nieko nemokėjau, nesusigaudžiau, kas ten vyksta. Net atsimenu kai treneris liepė žaisti vienas prieš vieną, draugui su kuriuo žaidžiau bandžiau įrodyti, kad kamuolys priklauso tam, kuris meta, nesvarbu pataiko ar ne, tačiau atkovoja kamuolį. Iki aštuoniolikos metų žaidžiau Kėdainių sporto mokykloje, po to septyniolikos metų pasirašiau sutartį su Kėdainių „Nevėžiu“. Aštoniolikos metų išvykau į Kauną, į Kauno „Žalgirio“ dublerių komandą. Vėliau prasidėjo kelionės: vėl grįžau į Kėdainių „Nevėžį“, žaidžiau Utenos „Juventus“ klube. Iki aštuoniolikos metų ta kreivė kilo, o devyniolikos sustojo. Nebebuvo tokio progreso, kokio aš pats norėjau ir tikėjausi. Praėjusį sezoną atsigavau psichologiškai, nes buvo tikrai geras sezonas su Utenos „Juventus“: gera komanda, aukšti tikslai, tačiau gavosi taip, kad dėl sveikatos problemų turėjau pasitraukti iš tos komandos. Taip pat atstovavau Vytauto Didžiojo universiteto komandai du sezonus. Praėjusiame sezone negalėjau ginti savo universiteto garbės, nes toks buvo susitarimas su „Juventus“ komanda.

Kokių titulų esi iškovojęs per savo karjierą ir kuris iš jų tau yra brangiausias?


Didžiausias titulas tikriausiai yra SEB BBL „Iššūkio taurės“ čempiono medalis, tačiau jis man nėra toks brangus, tiesą pasakius net nežinau kurioje vietoje jis dabar yra (juokiasi). Taip yra dėl to, kad aš tą sezoną daug nežaidžiau, realiai į aikštę išbėgau gal 5 – 6 kartus. Žinoma tuo metu buvo smagu laimėti. Džiaugiausi dėl pergalių, dėl komandos, juk krepšinis komandinis sportas, kai komanda laimi smagu ir tau. Tiesiog mano indėlis prie šio rezultato buvo daugiau per treniruotes. Kalbant apie patį brangiausią titulą, tikriausiai labiausiai džiaugiausi iškovojęs pirmąjį Lietuvos Studentų Krepšinio lygos nugalėtojo titulą. Viso sezono metu daug žaidžiau, buvo puikūs fanai, gera komadna. Greičiausiai tai ir yra man mieliausias iš iškovotų titulų.


Karoli, dar neseniai tavo karjeros planus sujaukė ligos. Kas nutiko? Kaip jautiesi dabar?

Prieš metus gygytojai diagnozavo antrojo laipsnio širdies blokadą, dėl kurios ir turėjau nustoti sportuoti. Dabar jaučiuosi puikiai ir jei būtų galimybė norėčiau vėl pabandyti sportuoti aukštesniame lygyje nei mėgėjų krepšinis. Laukiu naujų pasiūlymų. Manau viskas bus gerai.
Šį sezoną atstovauji Kauno „Akropolio“ komandai ir jau spėjai pagerinti du lygos rekordus (didžiausias naudingumo koeficientas ir daugiausiai dvitaškių per vienerias rungtynes pataikęs žaidėjas – aut. pastaba). Kaip pats vertini šiuos pasiekimus?
Jei atvirai tai man šie rezultatai nėra kažkas „tokio“. Nuo devynių metų pradėjau žaisti krepšinį ir mano tikslas buvo kažkas aukščiau nei mėgėjų lyga (šypsosi). Todėl šitie rezultatai yra malonūs, tačiau jų pernelyg nesureikšminu. Vis tik, žaidžiant atiduodi visas jėgas, į aikštelę neini „pjauti grybo“ (vėl šypsosi), todėl šie pasiekimai tikrai yra malonūs. Manau jei treniruočiausi du kartus per dieną būtų galima dar geriau sužaisti.

Tavo sportinė forma atrodo išties puiki. Kokį kitą rekordą esi nusitaikęs pagerinti ar bent jau norėtum tai padaryti?


Naudodamasis proga perduodu linkėjimus Arminui Šauliui ir perspėju nesijausti saugiu su šiuo metu jam priklausančiu daugiausiai taškų per vienerias rungtynias pelniusio žaidėjo rekordu (šiuo metu tai 52 taškai – aut. pastaba) (juokasi). Taip pat būtų smagu pagerinti atkovotų kamuolių rekordą. Šiaip kalbant rimtai, nesu kažkokia „taškų darymo mašina“. Vykdau specialias trenerio užtuotis, dažniausiai tai yra gynybinės funkcijos. Man visada patinka kovoti dėl kamuolio, žaisti kovingai bei agresyviai. Žaisdamas apie rekordus negalvoji. Tačiau po rungtynių visada malonu sužinoti, kad kažką padarei naudingai.

Komandos, kurioje žaidi, vadovė yra viena KKL aktyvisčių. Kaip vertini moteris vyrų krepšinyje? Asmeniškai tai tau daro kažkokią įtaką ar ne?

Moteris vyrų krepšinyje vertinu su šypsena. Tačiau Vita Žilytė asmeniškai man daro didžiulę įtaką. Jos masažai po varžybų tikrai padeda greičiau atgauti jėgas ir šypsena prieš rungtynes padeda nusiteikti artėjančiam mačui (juokiasi). Taip pat perduodu linkėjimus Vitai – tikrai žinau, kad skaitysi!


Kauno Krepšinio Lygoje nesi naujokas. Jau ne kartą esi gynęs įvairių komandų garbę. Kaip vertini šią lygą bei jos progresą?


Taip, KKL pradėjau žaisti prieš du ar tris metus. Tuomet žaidžiau už „BMS Megapolio“ ekipą ir man ši lyga tikrai labai patiko. Dąrsiai visiems sakiau, kad Kauno Krepšinio Lyga yra stipriausia mėgėjų lyga Lietuvoje. Mes savo ruožtu su savo komanda iškovojome, tuometinės „Aukso+“ lygos nugalėtojų titulą. Su ta sudėtimi būtume galėję drąsiai žaisti NKL lygoje. Komandai atstovavo dešimt Kauno „Žalgirio“ dublerių ir aš su Mindaugu Burneika. Pirmos aštuonios komandos buvo labai lygios. Ši lyga yra labai populiari savo rinkodara, savo komunikacijomis, kurios yra labai aukšto lygio. Taip pat būtina paminėti patrauklią Kauno Krepšinio Lygos internetinę svetainę, smagu, kad po kiekvienerių rungtynių gali rasti varžybų nuotraukas. Lyga eina teisingu keliu, o žinant žmones, kurie joje dirba, žinau, kad jie nesustos eidami šia linkme.


Karoli, ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Didžiausias malonumas laisvalaikiu yra žiūrėti kino filmus. Su mielu noru nueinu į kino teatrą pasižiūrėti Holivudo naujienų, pats turiu sukaupęs šimto penkiasdešimties filmų kolekciją. Taip pat patinka klausyti muzikos, bei leisti laiką kartu su draugais. Anksčiau mėgdavau nueiti į naktinius klubus, bet dabar daug mieliau leidžiu laisvalaikį su Vita Žilyte (juokiasi).

Karoli, žinau, kad pačiam yra tekę ragauti ne tik krepšininko, bet ir žurnalisto duonos. Papasakok apie tai plačiau.

Taip yra buvę. Tikriausiai aštuntoje klasėje pradėjau ir rašiau iki vienuoliktos klasės, kol pats nepradėjau žaisti už Kėdainių „Nevėžį“, apie šios komandos varžybas tuometinėje Lietuvos Krepšinio A lygoje ir Lietuvos Krepšinio Lygoje. Važinėdavau su komanda, buvau neetatinis Kėdainių „Garso“ laikraščio korespondentas sporto klausimais.


Taigi, esi buvęs žurnalistu. Interviu smagiau duoti ar imti?


Manau duoti. Nors kita vertus tai priklauso iš ko tą interviu imi. Man yra tekę, tikriausiai devintoje klasėje imti interviu iš juodaodžio krepšininko. Tada tai buvo tikrai smagu ir įdomu, nes tai buvo amerikietis, juodaodis krepšininkas, nauja patirtis man, galimybė pasitikrinti savo anglų kalbos žinias, bei pabendrauti ir pasižiūrėti kaip kiti sportininkai šneka apie tą pasaulį, į kurį ir pats tuo metu ėjau – į profesionalų krepšinį. Tikriausiai kokius penkis metus buvau įsitikinęs, kad studijuosiu žurnalistiką, bet gavosi taip kaip gavosi. Kaune žurnalistikos nebuvo, o atvažiavimą mokytis į Kauną lėmė tai, kad turėjau „Žalgirio“ dublerių pasiūlymą ir apie galimybę studijuoti Vilniuje ar kur kitur net nesvarsčiau. Man patiko Vytauto Didžiojo universitetas, labai patiko jo komanda. Čia gavau viską ko ir norėjau.

Ar turi gyvenimo devisą? Koks jis?

Kaip jau minėjau anksčiau, vadovaujuosi posakiu: „Stenkis nedaryti kitam to, ką nenori, kad tau darytų kitas“. Dar vienas, kuriuo stengiuosi vadovautis gyvenime: „Niekada nepasiduok“.


Tavo krepšininko idealas ar žaidėjas, į kurį lygiuojiesi?


Šiuo metu NBA sergu už dvi komandas: Bostono „Celtics“ ir Dalaso „Mavericks“ komandas. Mėgstamiausias šių dienų krepšininkas yra Dirk Nowitzki, tačiau aš į jį nesu panašus (šypsosi). Man visada patiko aikštelėje tie žaidėjai, kurie gali daryti viską. Sakykime tokie buvo Scotty Pipen, Grant Hill. Jie greičiausiai yra mano visų laikų mėgstamiausi žaidėjai, nes gali žaisti nuo pirmos iki ketvirtos, o kartais ir penktos pozicijos. Tačiau jei reikėtų išsirinkti vieną, greičiausiai rinkčiausi Scotty Pipen.


Karoli, turbūt pastebėjai, kad KKL varžybose lankosi nemažai merginų, todėl tiesiai šviesiai, jos turi vilčių ar tu jau užimtas?

Turi! Gali dar ir mano numerį parašyti. (Karolio prašymu 8615697**). Tiesa, su Justino Budniko atėjimu į komandą, merginų varžybose lankosi daug daugiau (juokiasi).

Kurią komandą palaikysi artėjančiame Pasaulio futbolo čempionate?

Palaikysiu Ispanijos ir Portugalijos komandas.

Ne kartą šiame interviu paminėjai Vytauto Didžiojo universitetą. Ką dabar studijuoji?

Studijuoju Viešąjį administravimą ketvirtame kurse. Egzaminus visus išlaikiau. Liko paskutinis pusmetis, per kurį turiu parašyti kursinį ir bakalauro darbą, bei atlikti praktiką.

Karoli, o tai, kad esi VDU komandos žaidėjas palengvina studento dalią?

(plati šypsena ir tyla)...

Karolis interviu pabaigoje sutiko pažaisti trumpą žaidimuką „vienas iš dviejų“, taigi pradedam...

NBA ar Eurolyga?


NBA, nes tai yra stipriausia pasaulio krepšinio lyga, ne tik dėl krepšinio, bet ir dėl verslo.

Blondinės ar brunetės?

Brunetės, nes man jos karštesnės.

Butautas ar Mažutis?

Abu, kaip gi juos išskirsi?..

Knyga ar filmas?

Filmas, geras filmas, man geriau už gerą knygą.

Dėjimas ar tritaškis?

Tritaškis, nes man įdėti yra lengviau nei pataikyti tritaškį (juokiasi).

Dariušas ar Kšištofas?

Čia tas pats, kas Butautas su Mažučiu – žinoma abu.

Maradona ar Pelė?

Pelė, nes iš Pietų Amerikos valstybių futbolo prasme man labiausiai imponuoja Brazilijos komanda.

Na ir pabaigai, artėjančių švenčių proga tavo, Karoli, palinkėjimas visai „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygojai“, jos organizatoriams, komandoms na ir žinoma sirgaliams.

Aš pasižiūrėsiu į šį palinkėjimą iš praktiškos pusės. Visi linki meilės, laimės, sveikatos ir panašių dalykų. Žinoma tegul tai ir išsipildo, o mano praktinis palinkėjimas: saugių visiems švenčių ir skanių mandarinų.


Visa „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygoja“ dėkoja Karoliui Kalvaičiui už įdomų pašnekesį, bei linki prasmingų artėjančių švenčių, bei niekada nepasiduoti nei krepšinio aikštelėje, nei gyvenime.

Darius Gvildys
"Švyturio" – Kauno krepšinio lyga



Paskutiniai komentarai (2 iš 2)



donciukas232009 gruodžio 27 d., 23:05 val.

Saunuolis Karolis, taip ir toliau!

Svarbiausia kad sveikata butu tvarkoj, tada isvis bus viskas liuks!

 

Dekuj ir Dariui uz toki puiku interviu ! :)   MAN PATIKO !

wita2009 gruodžio 27 d., 22:23 val.

Ačiū Karoli ;)

 

Manau greit būsi apdovanotas, kaip naudingiausias A lygos žaidėjas ;)

© 2013 VšĮ „Įmonių sporto lyga“. Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu