Šilainiai vs Šernai (87:79)30+ lyga, SC „Orionas“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2017 vasario 12 d., Sekmadienis, 13:15 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Šilainiai“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Šernai“ ekipą

2017 vasario 12 d., Sekmadienis, 16:56 val., peržiūros: 1537

Vasario 12 dieną, sekmadienį, įvyko SC „ORIONAS“ 30+ lygos rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Šilainiai“ bei svečių statusą turėjusių – „Šernai“ komandų. Trečiajame kėlinyje vedini Justo Ališausko, šeimininkai surengė spurtą ir sugebėjo išplėšti pergalę emocingose rungtynėse rezultatu 87:79 (18:20, 20:19, 24:14, 25:26).

Rungtynės prasidėjo lygia komandų dvikova. Besibaigiant penktajai rungtynių minutei, jau trečiasis Š. Zablockio tritaškis metimas rungtynėse išvedė svečius į priekį penkiais taškais (10:15). Po E. Plentos dvitaškio su varžovų pražanga, svečiai buvo padidinę savo persvara iki šešių taškų, tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigę šeimininkai atsilikinėjo tik dviem taškais – 18:20.

Antrajame kėlinyje ir toliau vyko lygių varžvų kova. Tiesa, ilgesnį laiką priekyje buvo svečiai ir penkioliktąją minutę jie pirmavo šešiais taškais (25:31). Vis dėl to, daugiausia J. Ališausko pastangomis, „Šilainiai“ labai greitai išlygino rungtynių rezultatą (17 min. 32:32). Priešpaskutinę kėlinio ataką J.Ališauskas buvo išvedęs šeimininkus į priekį, tačiau „Šernų“ ekipos gynėjo S. Staniulio atsakas sekančioje atakoje leido „Šernai“ komandai pirmauti po dviejų kėlinių minimalia persvara – 38:39.

Trečiojo kėlinio pirmąsias penkias minutes komandas ir toliau žaidė taškas į tašką, tačiau J. Ališausko šou abiejose aikštės pusėse leido „Šilainiai“ komandai grėsmingai nutolti (28 min. 58:48). Negana to, į rūbinę patraukė ir „Šernai“ ekipos lyderis Š.Zablockis, o tai tik dar labiau sunkino svečių padėtį. Paskutinę kėlinio minutę svečiai buvo priartėję iki penkių taškų, tačiau J. Svirkos tolimas metimas ir J. Ališausko baudos metimas vėl nutolino šeimininkus, o prieš lemiamą ketvirtį komanda skyrė devyni taškai – 62:53.

Ketvirtajame kėlinyje S. Staniulo vedini svečiai ne vieną kartą mėgino priartėti prie šeimininkų, tačiau į kiekvieną jų bandymą „Šilainiai“ ekipa rasdavo kuo atsakyti (35 min. 71:62). Po taiklaus V. Kapočio tritaškio metimo besibaigiant trisdešimt septintąjai rungtynių minutei komandas skyrė dvylika taškų (83:71), o aikštelėje kilo tik emocijų banga. „Šernai“ ekipos žaidėjas S.Staniulis gavo asmeninę pražangą, o su teisėjo švilpuku nesutikęs gynėjas dar užsidirbo ir techninę pražangą. Komandos draugo ginti stojęs ekipos treneris P.Juchnevičius užsidirbo dar vieną techninę pražangą. J.Ališauskas realizavo baudos metimus. „Šilainiai“ komanda ramiai užbaigė rungtynes ir laimėjo jas rezultatu 87:79.

„Šilainiai“ komandos vyriausiasis treneris Vitoldas Kapočius po rungtynių teigė, jog pergalę lėmė geriau sužaista antra rungtynių pusė:

Nieko, šiandien, kaip savaitgaliui gal ne taip užsivedę buvom pradžioj, po to trečiam, ketvirtam kėliny jau pradėjom žaisti savo žaidimą ir laimėjom tikriausiai dėl to. Gynyba stipresnė buvo antroje rungtyniu dalyje.

Tuo tarpu „Šernai“ ekipos žaidėjų aistros nerimo ir po rungtynių. Skirmantas Staniulis plūdo rungtynių teisėją, santykius norėjo aiškintis ne tik žodžiais, o dėl pralaimėjimo kaltino būtent teisėjus:

Pagrindinė problema yra ta, jog atsiųsti tokie teisėjai, kurie gadino visą „grajų“. Paimkit iš jų (red. past. interviu), paklauskit, kodėl jie žaidimą gadina ar taisyklių nepaskaito, nepasimoko.

„Šilainiai“: Justas Ališauskas – 27 tšk. (11 rezult. perd., 9 išpr. praž.), Tadas Vasiliauskas – 18 tšk. (5 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Marius Kazickas – 18 tšk., Julius Svirka – 10 tšk.

„Šernai“: Skirmantas Staniulis – 33 tšk., Paulius Juchnevičius – 12 tšk. (5 išpr. praž.), Egidijus Plenta – 12 tšk.

„Makroflex ‒ KTU Plienas“ rungtynių pabaigoje palaužė „Šernus“ (2017 sausio 29 d., sekmadienis, 16:52 val.)„Šilainiai“ be vargo sutriuškino „Agentus“ ekipą (2016 spalio 27 d., ketvirtadienis, 20:31 val.)„Šilainiai“ po pratęsimo įveikė SK „Vertigo“ komandą (2016 lapkričio 06 d., sekmadienis, 17:20 val.)„Šilainiai“ lengvai įveikė „Baltic Transline“ (2016 lapkričio 20 d., sekmadienis, 14:57 val.)Įtemptose rungtynėse „Šilainiai“ tik rungtynių pabaigoje įveikė „Kauno savivaldybė & Policija“ komandą (2016 gruodžio 18 d., sekmadienis, 18:11 val.)Antroje rungtynių pusėje atsitiesę SK „Vertigo“ įveikė „Šernus“ ir keliauja į pusfinalį (2017 balandžio 02 d., sekmadienis, 18:49 val.)Permainingose rungtynėse „Šilainiai“ palaužė Asociacijos „Krepšinio pasaulis“ ekipą (2016 spalio 17 d., pirmadienis, 22:52 val.)„Šilainiai“ tik po labai atkaklios kovos palaužė „Agentus“ ir žengė į 30+ lygos pusfinalį (2017 balandžio 12 d., trečiadienis, 23:55 val.)„Acme ‒ Jabra“ turėjo pripažinti „Šernų“ pranašumą (2016 lapkričio 29 d., antradienis, 22:05 val.)Lyderių dvikovoje „Šilainiai“ turėjo pripažinti „Makroflex ‒ KTU plienas“ pranašumą (2017 sausio 08 d., sekmadienis, 16:56 val.)