Atletas vs Galera (99:94)C lyga, „eSporto baras“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2014 vasario 15 d., Šeštadienis, 20:15 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Savo stiliumi tritaškių konkursą primenančiose rungtynėse „Atletas“ iškovojo svarbią pergalę

2014 vasario 15 d., Šeštadienis, 22:22 val., peržiūros: 896

Šeštadienio vakarą LSU sporto salėje įvyko dienos rungtynės, kuriose susitiko šeimininkai „Alteto“ ir svečių „Galeros“ krepšininkai. Šio vakaro rungtynės jau atrosi šių komandų akistata šį sezoną. Pirmajame mače nesunkiai pergalę iškovoto „Atleto“ komanda,todėl šį vakarą svečiai atvyko kupini noro atsirevanšuoti už nesėkmę savo arenoje, tai turėtų įnešti intrigos šio vakaro rungtynėse. Tiesa, „Galera“ galima sakyti jau pusantros kojos yra kitame etape, o šio vakaro šeimininkams norint ten patekti ir užimti kuo aukštesnę vietą „mirtininkų grupėje“ teks dar gerokai padirbėti, visa tai įneš papildomos įtampos mače.

Šios rungtynės neveltui buvo nominuotos vakaro rungtynėmis. Kova aikštelėje prasidėjo nuo pirmų minučių. Tiesiog puikiai tritaškius metę „Galeros“ krepšininkai po pirmojo kėlinio buvo priekyje (19:21). Antrajame kėlinuke jau šeimininkai į puolimo arsenalą įtraukė tolimus metimus ir per kėlinuką įmetę net 31 tašką, prieš ilgąją pertrauką jau pirmavo 5 taškais (50:45). Po ilgosios pertraukos žaidimas nepasikeitė: arši kova dėl kiekvieno aikštelės centimetro, tolimi metimai keitė tolimus metimus, rezultatyvios atakos keitė rezultatyvias atakas. Pratiškai visą kėlinuką pirmavę šeimininkai paskutinę minutę atsipalaidavo, o svečiai surengę spurtą 6:0 sugebėjo išlyginti rezultatą prieš lemiamą kėlinuką (72:72). Ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai, bet po to pralaimėjo atkarpą 10:0. Kova tęsėsi iki finalinės sirenos, tačiau šeimininkų spurtas padėjo jiems susikrauti pranašumą, kurio užteko,kad šį vakarą jie galėtų švęsti svarbią pergalę rezultatu 99:94.

Pirmąjį kėlinį „Galeros“ krepšininkai pradėjo geriau, tačiau įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus 11:11. Čia pat svečiams pavyko perimti iniciatyvą ir pagerinus žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime po pirmųjų dešimties žaidimo minučių svečiai jau pirmavo – 19:21.

Antrajame kėlinyje vyko intriguojanti kova. Kėlinuko pirmoje pusėjė „Atletas“ surengė spurtą 14:3 ir jau išsiveržė į priekį (39:30). Tačiau besivejančių vaidmenyje likę svečiai geriau sužaidė kelinuką ir prieš ilgąją pertrauką nė viena komanda nesusikrovė saugios persvaros. Abi komandos išėjo ilsėtis švieslentei rodantat „Atleto“ krepšininkų pranašumą – 50:45.

Trečiajame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova. Vos tik svečiai priartėdavo šeimininkai vėl nutoldavo. Tik paskutinėmis minutėmis sėkmingiau sužaidę svečiai prieš lemiamą ketvirtį sugebėjo išlyginti rezultatą– 72:72.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai sugebėjo žaisti užtikrinčiau. Ketvirčio pradžioje jie galingai spurtavo laimėdami atkarpą 10:0. Svečiai vėl atsilikinėdami nepasimetė ir tuoj atsilikimą sumažino iki 3 taškų. Likus žaisti 3 minutes šeimininkai vėl spurtavo, šį kart 7:2 ir skirtumas šoktelėjo iki 9 taškų. „Galeros“ krepšininkai susitvarkė žaidimą gynyboje neleisdami „Atletui“ pernyti taškų, bet tai buvo padaryta puolimo kaina, nes matyt, jėgų patiems užpulti nebeužtekdavo. Nors svečiai ir kaip stengėsi pakreipti žaidimą savo linkme, tačiau jų metimai skriejo pro šalį, o laiko likdavo vis mažiau. Sėkmingai rungtynių pabaigą sužaidę „Atleto“ krepšininkai palaužė „Galera“ krepšininkų pasipriešinimą ir šventė svarbią pergalę rezultatu 99:94.

Po rungtynių „Atleto“ komandos žaidžiantysis treneris ir kapitonas Lukas Martinaitis sakė:

Labai stengėmis. Norėjom laimėti ir pratęsti savo pergalių seriją, prieš tai laimėjom keturias rungtynes iš eilės, šiandien penktosios. Mūsų grupė labai paini, sakyčiau tikra „mirtininkų grupė“. Visos komandos turi apyligiai taškų ir mums reikia pergalių. Šiandien iškovojome svarbų tašką ir galime pakovoti dėl antros vietos grupėje. Šiandien puikiai žaidęs T.Pileckas, vakar pasipiršo savo draugei todėl šiandien buvo labai motyvuotas bei užsivedęs, tuo pačiu užvedė ir visą komandą, to pasekoje – svarbi pergalė.

„Galeros“ krepšininko J. Fiodorovičiaus komentaras apie įtemptas vakaro rungtynes:

Rungtynės buvo permainingos, pirmavo tai vieni, tai kiti. Mums trūko aukštų žmonių, nebuvo nei vieno iš mūsų centrų. Tai lėmė greitesnį mūsų žaidimą, bet tuo pačių ir trūko pastovumo. Priešininkai gerai pataikė tritaškius. Visi pataikė , net aukšti žmonės, todėl buvo labai sunku gintis.

Atletas: Tomas Pileckas – 32 tšk. (5 išpr. praž.), Lukas Martinaitis – 23 tšk. (8 rezult. perd., 6 perimt. kam., 8 išpr. praž.), Ramunas Skardžius – 17 tšk., Steponas Narvydas – 11 tšk.

Galera: Aurimas Juozapaitis – 26 tšk. (10 atk. kam., 10 rezult. perd., 5 perimt. kam.), Vygintas Kalesnikas – 18 tšk. (5 išpr. praž.), Sergej Korolkov – 15 tšk., Andrius Grigaras – 14 tšk., Julius Fiodorovičius – 12 tšk. (5 rezult. perd.)

„KMAIK & Brevitra“ iškovojo itin svarbią pergalę (2014 vasario 20 d., ketvirtadienis, 21:26 val.)„Lietuvos šaulių sąjunga“ vos neprisižaidė su keturiais likusiais „Atleto“ krepšininkais (2013 gruodžio 10 d., antradienis, 23:09 val.)Tryse rungtynes užbaigusiam „Atletui“ pergalės iškovoti nepavyko (2014 vasario 16 d., sekmadienis, 23:19 val.)Klaidos ketvirtajame kėlinyje neleido „Remza & Adotas“ pakovoti dėl pergalės prieš „Galera“ (2013 lapkričio 15 d., penktadienis, 01:24 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Atleto“ komanda šventė pergalę prieš „Kolpingo Kolegijos“ krepšininkus (2013 spalio 27 d., sekmadienis, 01:26 val.)Antrojoje rungtynių dalyje „Galera“ susitvarkė su „Lietuvos šaulių sajunga“ (2013 gruodžio 17 d., antradienis, 22:32 val.)Nervingose rungtynėse pergalę pasiekė KK „MPG“ (2014 kovo 12 d., trečiadienis, 23:11 val.)Ketvirtame kėlinyje „Ateltas“ įrodė pranašumą prieš „Galerą“ (2014 vasario 02 d., sekmadienis, 00:07 val.)„A.Sabonio KC“ rungtynių pabaigoje išsaugojo pergalę savo rankose (2014 kovo 13 d., ketvirtadienis, 23:07 val.)Kovingumą pademonstravęs „Gazuotas pienas“ ketvirtame kėlinyje įveikė „Galerą“ (2014 vasario 07 d., penktadienis, 23:30 val.)