Aleksotas vs Kolpingo kolegija (57:63)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Šešioliktfinalis
2015 vasario 21 d., Šeštadienis, 20:10 val. @ J. Dobkevičiaus vidurinė mokykla, V. Čepinskio g. 7, Kaunas, LT-46257

Šešioliktfinalio serijos starte „Kolpingo Kolegija“ išvargo pergalę prieš keturiese likusius „Aleksoto“ krepšininkus

2015 vasario 21 d., Šeštadienis, 22:34 val., peržiūros: 852

Vasario 21-ąją dieną, šeštadienį, J.Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje įvykoje „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybių pirmasis šešioliktfinalio mūšis tarp namuose žaidusios „Aleksoto“ ekipos ir „Kolpingo Kolegijos“ krepšininkų.

Dvikovos pradžioje šiek tiek geriau sekėsi „Kolpingo Kolegijai“, kuri žingneliu lenkė varžovus ir vertė juos vytis. Po antro E.Čižinausko tolimo metimo, „Aleksotas“ priartėjo iki 2 taškų (8:10), tačiau tuomet 4 taškais atsakė T.Vaškevičius, o po V.Šiupinio dvitaškio skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 8 taškų (8:16). Tiesa antroje ketvirčio pusėje aikštės šeimininkai ėmė mažinti atsilikimą, spurtavo 9:2 ir prisikasė iki minimumo (17:18). Vis dėlto paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė E.Masiokas, kurio dvitaškis su pražanga grąžino „Kolpingo Kolegijai“ 4 taškų persvarą – 17:21.

Antrajame kėlinyje kartojosi panašus scenarijus, kaip ir pirmajame. Pirmosiomis minutėmis iniciatyva priklausė „Kolpingo Kolegijai“, kuri laimėjo atkarpą 2:6 ir padidino atstumą iki 8 taškų (19:27). Visgi vėliau išsijudino ir „Aleksoto“ krepšininkai, kurie po truputį artėjo, kol po I.Vanago dvitaškio prisikasė iki minimumo (27:28), o netrukus tritaškį smeigė E.Čižinauskas ir išvedė savo ekipą į priekį (31:30). Per likusį laiką komandos dar kelis kartus apsikeitė pirmaujančiųjų vaidmeniu, bet paskutinį tašką pirmoje susitikimo pusėje padėjo D.Kaminskas ir šio krepšininko taiklus metimas leido „Aleksotui“ laimėti du ketvirčius rezultatu 36:35.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai sutvirtino pozicijas (39:35) ir visą kėlinį vertė priešininkus būti besivejančių vaidmenyje. Baudų metimų dėka „Kolpingo Kolegija“ priartėjo iki minimumo (39:38), tačiau tuomet „Aleksotas“ surinko 5 taškus be atsako ir atsiplėšė į priekį 6 taškais (44:38). Kurį laiką komandos taškus rinkosi vienodu tempu ir skirtumas svyravo neženkliai, tačiau ketvirčio finiše „Kolpingo Kolegija“ apkarpė deficitą iki 4 A.Daubaro taškai paliko „Aleksotui“ 2 taškų persvarą. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 48:46.

Ketvirtojo kėlinio starte „Kolpingo Kolegija“ persvėrė rezultatą savo naudai (48:49), o netrukus penktąją asmeninę pražangą gavo jau trečiasis „Aleksoto“ krepšininkas ir likus žaisti 6 minutes ir 20 sekundžių. aikštės šeimininkai liko keturiese. Visgi net ir tai nesutrukdė „Aleksotui“ nepaleisti varžovų į priekį ir vyko atkakli kova. Kėlinio viduryje aikštelės šeimininkai dar pirmavo rezultatu 55:53, tačiau tuomet 5 taškus surinko E.Masiokas ir pakreipė viską „Kolpingo Kolegijai“ naudinga linkme (55:58). Po E.Andriuškevičiaus dvitaškio skirtumas tapo minimalus (57:58), bet per paskutines 40 sekundžių kiekybinį pranašumą turintys svečiai surinko 5 taškus be atsako ir įtvirtino pergalę rezultatu 57:63.

Aldas Daubaras („Kolpingo Kolegija“):

“Pradžioje kažkaip labai nepataikėm iš po krepšio, o paskui pradėjom pataikyti. Laimėjom vos vos – „per Marytės plauką““

Ko tikitės antrose rungtynėse? Lengviau laimėti ar panašios kovos?

„Šiandien priešininkų komanda neįtikėtinai žaidė. Žiūrėsim kaip sekančiose bus. Nesitikim išvis nieko. Su jais lygus esam ir lygiai žaidėm.“

Edgaras Čižinauskas („Aleksotas“):

Buvot netoli pergalės, bet kažko pritrūko. Ko? Žaidėjų? Šaltesnių nervų?

„Sunku pasakyti. Galbūt pritrūko ir šaltesnių nervų truputį kai kuriose situacijose. Varžovai šiandien buvo geresni ir tiek. Kitą dieną mes būsim geresni.“

Nugalėtojus į pergalę vedė E.Masiokas (18 tšk., 6 atk. k., 8 išpr. pr.), V.Česnauskis (16 tšk., 12 atk. k.), T.Vaškevičius (13 tšk., 10 atk. k., 5 per. k., 6 išpr. pr.), M.Zaveckas (6 tšk.), A.Daubaras (4 tšk., 5 rez. p.), V.Šiupinys (3 tšk., 6 atk. k., 8 bl.) ir M.Lavrentjevas (3 tšk.).

„Aleksoto“ gretose pasižymėjo E.Čižinauskas (24 tšk., 5 išpr. pr.), I.Vanagas (14 tšk., 14 atk. k.), E.Andriuškevičius (6 tšk., 8 atk. k.), J.Andreikėnas (5 tšk., 8 atk. k., 2 bl., 5 išpr. pr.), D.Kaminskas (4 tšk., 14 atk. k.), N.Kancleris (2 tšk.) ir A.Adomaitis (2 tšk.).

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos vasario 23-ąją dieną, pirmadienį, 21:30 val., Kauno kolegijos salėje. Šios poros nugalėtojo aštuntfinalyje jau laukia „Baltic Transline“ ekipa.

Darniai rungtyniavusi „Kolpingo Kolegija“ ketvirtfinalį pradėjo pergale prieš „Abstinentus“ (2015 kovo 22 d., sekmadienis, 20:45 val.)Rungtynių pabaigoje klydusi „Kolpingo Kolegija“ nusileido „Baltic Transline“ krepšininkams (2015 kovo 02 d., pirmadienis, 22:39 val.)„Kolpingo Kolegija“ be didesnio vargo susitvarkė su „Kulautuva“ (2015 sausio 29 d., ketvirtadienis, 22:54 val.)„Abstinentų“ ir „Kolpingo kolegijos“ tarpusavio serijoje prireiks trečių rungtynių (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 22:00 val.)„Kolpingo kolegija“ neturėjo vargo žaisdami prieš „A.S.K. „Persvara“ – 2“ (2015 sausio 13 d., antradienis, 23:51 val.)„Kolpingo kolegija“ užtikrintai įveikė „Elektromontuotoją“ (2014 gruodžio 17 d., trečiadienis, 21:13 val.)„Kolpingo kolegija“ rungtynių pabaigoje palaužė „Kulautuvą“ (2015 sausio 20 d., antradienis, 23:48 val.)„Compensa“ naujus metus pradėjo nelengva pergale prieš „Aleksotą“ (2015 sausio 03 d., šeštadienis, 22:32 val.)„Kolpingo kolegija“ nugalėjo „Rind“ ir žengė į finalą (2015 balandžio 13 d., pirmadienis, 23:31 val.)„Kolpingo kolegija“ nepasigailėjo A.S.K. „Persvara“ – 2 ekipos (2015 vasario 03 d., antradienis, 23:33 val.)