Advokatų kontora „Konsus“ vs Hidraulinės sistemos (72:73)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 kovo 30 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Nuožmioje kovoje „Hidraulinės Sistemos“ išplėšė kelialapį į pusfinalį

2016 kovo 31 d., Ketvirtadienis, 00:04 val., peržiūros: 1583

Kovo 30-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko antrosios „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Didžiosios taurės ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp aikštelės šeimininkų statusą turėjusių „Advokatų Kontoros Konsus“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusios „Hidraulinių Sistemų“ ekipos. Pirmąją tarpusavio dvikovą rezultatu 71:69 laimėjo „Hidraulinės Sistemos“.

Susitikimo pradžioje ne daug apšilti gavę krepšininkai niekaip negalėjo suderinti savo taikliklių ir pirmosios pora minučių prabėgo be taškų. Vis dėlto pirmieji prabilo svečiai (0:2), tačiau jau kitoje atakoje jų pavyzdžiu pasekė ir A.Šiaulio kariauna (3:2), o po A.Janonio dvitaškio rezultatas tapo 5:2. Ketvirčio viduryje du M.Sadausko rezultatyvūs išpuoliai padėjo aikštelės šeimininkams susikrauti 4 taškų persvarą (13:9), bet vėliau „Hidraulinės Sistemos“ smogė atsaką 0:6 ir pakreipė įvykius sau naudinga linkme (13:15). Antroje ketvirčio pusėje pora „Advokatų Kontoros Konsus“ sėkmingų atakų nusvėrė dvikovos svarstykles į kitą pusę (17:15), tačiau pranašumu namų komandos statusą turėjusi ekipa pasidžiaugė trumpai. V.Kirilovo armija dar kartą šturmavo priešininkų krepšį, spurtavo 0:7 ir atitrūko 5 taškų skirtumu (17:22), kurį sugebėjo išlaikyti savo rankose ir kėlinio pabaigos. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 19:24.

Antrojo kėlinio pirmosiomis akimirkomis „Hidraulinių Sistemų“ atotrūkis išaugo iki 7 taškų (19:26), tačiau netrukus „Advokatų Kontora Konsus“ ėmėsi ryžtingų veiksmų. Aikštelės šeimininkai realizavo porą tritaškių, kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 10:2 ir dar neįpusėjus ketvirčiui įsiveržė į priekį (29:28). Po V.Kirilovo paprašytos minutėmis pertraukėlės žaidimo skonį pajutusi „Advokatų Kontora Konsus“ dar dukart nuginklavo oponentų gynybą ir įgijo vienu taikliu metimu nepasiekiamą persvarą (34:30), bet antroje kėlinio pusėje A.Šiaulio vadovaujama komanda pristabdė žingsnį ir tuo pasinaudojo varžovai. Paskutinę pirmosios rungtynių pusės atkarpą solidžiau sužaidę svečiai ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę bei laimėjo du kėlinius rezultatu 38:40.

Po didžiosios pertraukos „Advokatų Kontora Konsus“ pasižymėjo 5 taškais be atsako ir ne pirmą ir ne paskutinį kartą šiame mače persvėrė rezultatą savo naudai (43:40). Kurį laiką besiklosčiusią atkaklią kovą nutraukė aikštelės šeimininkų duobė, kuria netruko pasinaudoti V.Kirilovo auklėtiniai. „Hidraulinės Sistemos“ tris kartus lengvai pelnė taškus iš po krepšio, spurtavo 0:6 ir susigrąžino pranašumą savo pusėn (48:52), o kiek vėliau dar 6 taškai be atsako nustūmė „Advokatų Kontorą Konsus“ į pačią kėbliausią padėtį šiame susitikime (50:58). Visgi po šio akibrokšto svečiai sugebėjo atsitiesti ir paskutinėmis ketvirčio minutėmis tirpdė atsilikimą. P.Mickūno ir J.Kalinausko tandemas pjovė nuostolius iki ranka pasiekiamos ribos ir prieš lemiamą rungtynių dalį intriga nesitraukė – 57:60.

Pirmieji savo taškų sąskaitą ketvirtajame kėlinyje atidarė „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai (57:62), bet netrukus svečiai kilo į šturmą, iniciavo žaibišką spurtą 6:0 ir sužaidus apie 1,5 minutės priekyje vėl atsidūrė „Adokatų Kontora Konsus“ (63:62). Permaininga, atkakli ir emocinga kova nesiliovė ir vėliau ir viskas vedė prie to, jog rungtynių kulminacija tęsis iki paskutinės sekundės. Ir trileris užvirė. Likus žaisti 1,5 minutės, M.Kudakas tiksliu metimu iš vidutinės distancijos išvedė į priekį svečių ekipą (69:71), tačiau prasidėjus paskutinei dvikovos minutei J.Kalinauskas atstatė pusiausvyrą (71:71). Sėkmingai apsigynusi „Advokatų Kontora Konsus“ privertė varžovus pažeisti taisykles ir M.Sadausko taiklus baudos metimas nusvėrė rezultatą aikštelės šeimininkų pusėn (72:71). Vis dėlto lemtingos atakos metu M.Šumlinskas sugebėjo pralaužti priešininkų gynybą ir dar kartą apvertė viską aukštyn kojomis (72:73). Pati svarbiausia „Advokatų Kontoros Konsus“ ataka šioje dvikovoje pasibaigė netiksliu metimu, po kurio sekė pražangos. Prie baudų metimo linijos pasiųstas M.Šumlinskas nepasinaudojo proga sutvirtinti pozicijų, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai „Hidraulinės Sistemos“ gavo kelialapį į pusfinalį. Galutinis rungtynių rezultatas – 72:73.

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Antros itin atkaklios rungtynės ir tai turbūt byloja, jog skirtumas tarp komandų yra mažas. Kažkodėl abejuose mačuose Fortūna buvo Jūsų pusėje. Kodėl?

„Na, kad Fortūna šypsojosi tai taip. Antrosios rungtynės buvo visai kitokios nei pirmosios. Šiandien kova beveik visas rungtynes vyko taškas į tašką. Momentu turėjome maksimalią 8 taškų persvarą, kuri deja labai greitai ištirpo dėl varžovų tritaškių – lengvai užmėtė kepurėmis. O šiaip šiandien tikrai buvo visai kitoks nusiteikimas nei anose rungtynėse. Matėsi kovingumas, noras ir drąsa.“

„Hidraulinių Sistemų“ gretose pirmaisiais smuikais griežė M.Šumlinskas (23 tšk., 7 atk. k.), M.Kudakas (18 tšk., 11 atk. k., 8 rez. p., 5 išpr. pr., 32 naud. b.), I.Krukonis (12 tšk.), T.Vasiliauskas (9 tšk., 3 bl.), T.Vainoris (5 tšk.) ir M.Markevičius (4 tšk.).

„Advokatų Kontoros Konsus“ komandoje išsiskyrė J.Kalinauskas (26 tšk.), M.Sadauskas (15 tšk., 9 rez. p., 5 išpr. pr.), A.Janonis (14 tšk., 22 atk. k., 39 naud. b.), L.Jasevičius (10 tšk., 11 atk. k.) ir P.Mickūnas (7 tšk., 9 atk. k., 6 išpr. pr.).

„C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Didžiosios taurės pusfinalyje „Hidraulinės Sistemos“ surems ginklus su BC „Boom“ ir „Emobilus.lt & SK Mattas“ poros nugalėtoju. Toje serijoje pirmauja pastaroji ekipa.

Po kietos kovos „Hidraulinės sistemos“ įveikė emobilus.lt & SK „Mattas“ ir žengia į C lygos finalą (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 23:06 val.)Puikiai sužaistas ketvirtasis kėlinukas nutiesė „Hidraulinėms sistemoms“ kelią į ketvirfinalį (2016 kovo 18 d., penktadienis, 21:59 val.)„Hidraulinės Sistemos“ palaužė BC „Boom“ pasipriešinimą (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 20:41 val.)„Hidraulinės sistemos“ privertė „ICE“ ekipą patirti pirmąjį pralaimėjimą (2015 lapkričio 22 d., sekmadienis, 22:10 val.)„Hidraulinės sistemos“ nepasigailėjo „Savi“ (2015 lapkričio 05 d., ketvirtadienis, 23:15 val.)„Hidraulinės sistemos“ metus pradėjo užtikrinta pergale (2016 sausio 03 d., sekmadienis, 22:57 val.)Ketvirtame kėlinuke atsibudusios „Hidraulinės sistemos“ panaikino septyniolikos taškų deficitą ir išplėšė pergalę (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 22:45 val.)„Hidraulinės sistemos“ nukovė A. S. K. „Persvara“ (2015 lapkričio 20 d., penktadienis, 23:31 val.)„Hidraulinės sistemos“ neturėjo vargo su savo varžovais (2015 spalio 30 d., penktadienis, 13:54 val.)Advokatų kontora „Konsus“ nušlavė varžovus sau nuo kelio ir tvirtai žengė į ketvirtfinalį (2016 kovo 12 d., šeštadienis, 19:27 val.)