Buritus vs ICE (67:63)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Šešioliktfinalis
2016 kovo 04 d., Penktadienis, 20:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

„Buritus“ antrą kartą įveikė „Ice“ ir žengė į aštuntfinalį

2016 kovo 04 d., Penktadienis, 22:28 val., peržiūros: 1428

Penktadienį, kovo 4 dieną, Kauno technikos kolegijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „C“ lygos, „ALT reklamos“ pirmenybių, Didžiosios taurės šešioliktfinalio rungtynės, tarp vietos „Buritus“ ir svečių „Ice“ ekipų. Nuo pat pirmojo kėlinuko kelių taškų pranašumą įgiję aikštės šeimininkai per visą laiką jį tik didino ir, nepaisant „Ice“ ekipos sėkmingų atkarpų sugebėjo atlaikyti priešininkų šturmą, ko pasekoje pasiekė antrą pergalę ir laimėjo seriją 2:0, ko pasekoje žengė į aštuntfinalį. 67:63 (19:15, 21:20, 13:10, 14:18).

Rungtynės prasidėjo keliais abiejų komandų tritaškiais metimais, tačiau šiek tiek daugiau pataikę svečiai įgijo nedidelį trijų taškų pranašumą, kurį laikė beveik iki pirmojo kėlinuko vidurio, kuomet spurtą 9:0 surengę aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai bei įgijo šešių taškų atotrūkį. Per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos komandos sunkiai rinko taškus, tačiau kiek geriau pasirodę „Ice“ ekipos žaidėjai sugebėjo sušvelninti deficitą iki keturių taškų. 19:15.

Antrą kėlinuką žymiai geriau pradėję „Buritus“ krepšininkai padidino skirtumą tarp komandų iki devynių taškų, tačiau taip lengvai nusileisti nesiruošę T.Jonkaus auklėtiniai spurtavo 0:8 ir sumažino atsilikimą iki minimumo. Čia pat du tolimus metimus smeigę šeimininkai ir vėl atitrūko, bet ir vėl sėkminga atkarpa į tai atsakę „Ice“ žaidėjai vėl sumažino deficitą iki vieno taško. Vis tik, per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios dar kelis taškus sukrapštę šeimininkai įgijo penkių taškų atotrūkį. 40:35.

Po ilgosios pertraukos žaidimas tarp komandų daugmaž klostėsi apylygiai ir abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau nežymiai geriau sužaidę svečiai kiek sušvelnino atsilikimą. Ilgai netrukus ir vėl prabilo „Buritus“ snaiperiai, kurie smeigė tris tritaškius iš eilės, taip atitolindami aikštės šeimininkus dviženkliu taškų skirtumu. Vis tik, kėlinuką geriau užbaigę „Ice“ krepšininkai sugebėjo sumažinti deficitą iki aštuonių taškų. 53:45.

Paskutinės rungtynių dalies pradžia labiau priminė tritaškių konkursą, kurį laimėjo svečių ekipos žaidėjai, taip sumažindami atsilikimą iki penkių taškų. Pajautę, jog dar niekas neprarasta T.Jonkaus auklėtiniai kibo priešininkams į atlapus ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų bei gražino į rungtynes intrigą. Nepaisant to, rungtynių pabaigoje šturmą atlaikę aikštės šeimininkai sugebėjo išsaugoti nedidelę persvarą savo rankose, ko pasekoje ir pasiekė pergalę rezultatu 67:63.

„Buritus“ antrą kartą įveikė „Ice“, kas reiškia, jog Modesto Koženiausko auklėtiniai peržengė šešioliktfinalio barjerą bei aštuntfinalyje kausis su „emobilus.lt & SK Matto“ ekipa.

Po paskutinės šio sezono nesėkmės „C“ lygoje Tomas Jonkus kalbėjo: „Tai buvo, turbūt, prasčiausias sezonas nuo pat pirmo sezono, kai tik atėjome į šią lygą. Ne todėl, kad prastas rezultatas ar kažkas, o todėl, kas paskutines penkias rungtynes, pusantro mėnesio žaidėme penkiese arba šešiese. Aš labai nusivyliau savo komanda ir kyla mintis, kad kitame sezone daugumos žaidėjų nebebus šioje komandoje, nes ne aš turiu žaisti tokias rungtynes, kaip šiandien. Aš galiu vieną kartą per sezoną tokias žaisti. Aišku, gaila, kad taip yra, bet šiaip tikrai galėjome laimėti. Esame apylygės komandos pilnomis sudėtimis, tiesiog reikėtų tvarkingai žaisti ir sužaisti. Na, o šiandien buvo tokios jėgos rungtynės, teisėjai leido kiečiau pažaisti, mums tai gal buvo parankiau, nes buvome mažuma, tačiau vistiek jautėsi jėgų stygius. Linkiu varžovams sėkmės toliau, taip pat ir savo komandos žaidėjams linkiu sėkmės ir tikiuosi su tokiais žaidėjais daugiau nesusitiksiu“.

„Buritus“: Ramūnas Švagždys – 21 tšk. (7 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Vilius Černiauskas – 16 tšk., Vytautas Tirva – 7 tšk. (5 rezult. perd.)

„ICE“: Airidas Kurauskas – 26 tšk. (7 išpr. praž.), Ovidijus Laucius – 18 tšk. (10 atk. kam.), Kęstutis Petrauskas – 9 tšk.

Pogrupio lyderių dvikovoje „Advokatų kontora Konsus“ antrą kartą įveikė „ICE“ (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 21:45 val.)„Buritus“ neturėjo vargo su Kleboniškio „Vilkais“ (2015 lapkričio 17 d., antradienis, 23:53 val.)„Buritus“ sezoną pradėjo triuškinančia pergale (2015 spalio 20 d., antradienis, 22:13 val.)„Hidraulinės sistemos“ privertė „ICE“ ekipą patirti pirmąjį pralaimėjimą (2015 lapkričio 22 d., sekmadienis, 22:10 val.)„Buritus“ nesunkiai susitvarkė su Veiverių „Amberiu“ (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 22:47 val.)Dvidešimt tritaškių įmetęs „Dumblas“ lengvai įveikė „ICE“ krepšininkus (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 16:29 val.)Blankiai puolę „Grizliai“ turėjo pripažinti „Ice“ pranašumą (2016 sausio 03 d., sekmadienis, 22:09 val.)„Buritus“ išvargo pergalę prieš KK „13“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 22:26 val.)„Buritus“ ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Veiverių „Amberį“ (2016 sausio 29 d., penktadienis, 21:46 val.)„Buritus“ gana nesunkiai susitvarkė su Birštono SC ‒ „Olimpu“ (2016 sausio 20 d., trečiadienis, 23:19 val.)