ICE vs Dumblas (72:67)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 10 d., Sekmadienis, 19:45 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Lygių varžovų sandūroje triumfavo „ICE“

2016 sausio 10 d., Sekmadienis, 21:57 val., peržiūros: 1171

Sausio 10-ąją dieną, sekmadienį, V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Didžiosios taurės L pogrupio mūšis tarp namuose žaidusių „ICE“ krepšininkų ir svečių pozicijoje buvusio „Dumblo“.

Nuo pat rungtynių pradžios užvirė atkakli kova nė viena ekipa neketino nusileisti viena kitai. Dvikovos starte į priekį veržėsi „Dumblas“, bet 5 taškus iš eilės surinkę „ICE“ gynėjai persvėrė rezultatą savo komandos naudai (7:4). Vis dėlto, įpusėjus kėliniui vairą į savo rankas perėmė „Dumblas“, kuris spurtavo 0:8 ( pusę šių taškų surinko T.Pukelevičius) ir nusvėrė dvikovos svarstykles savo pusėn (9:14). Ketvirčio tiesioje estafetę perėmė T.Jonkaus kariauna ir L.Miščiko bei A.Kurauskas sėkmingi išpuoliai paskutinėmis sekundėmis sugrąžino persvarą į „ICE“ rankas (18:16). Tiesa, paskutinį žodį tarė T.Pukelevičius, kuris besibaigiant laikui realizavo dar vieną dvitaškį ir atstatė pusiausvyrą. Po 10 minučių rezultatas buvo 18:18.

Antrojo kėlinio pradžioje V.Piešino vedamas „Dumblas“ persvėrė rezultatą savo naudai (18:21; 20:22), tačiau varžovai neatsiliko ir kunkuliavo atkakli kova taškas į tašką. Po poros minučių tylos, komandos nutraukė bevaisių atakų virtinę ir vis rasdavo spragų viena kitos gynybose. Tiesa, paskutinėje pirmosios susitikimo pusės atkarpoje geriau jautėsi „Dumblo“ krepšininkai, kurie iniciavo spurtą 3:10 ir atitrūko 5 taškais (30:35). Visgi, A.Plytniko dvitaškis sušvelnino „ICE“ padėtį ir įpusėjus mačui svečiai buvo priekyje vieno taiklaus tritaškio atstumu – 32:35.

Po didžiosios pertraukos S.Steikūno auklėtiniai susigrąžino 5 taškų persvarą (32:37), bet tuomet prabilo „ICE“ toliašaudė artileriją. Aikštės šeimininkai švystelėjo penkis taiklius tolimu metimus paeiliui, į kuriuos priešininkai atsakė 5 taškais, ir po laimėtos atkarpos 15:5, viskas apsivertė aukštyn kojomis (47:42). Atsigavę po šalto „ICE“ tritaškių lietaus, „Dumblo“ krepšininkai, likus žaisti beveik 4 minutes, atstatė pusiausvyrą (49:49) ir privertė T.Jonkų prašyti minutės pertraukėlės. Po jos aikštės šeimininkai spurtavo 7:0 ir atsiplėšė rezultatu 56:49, bet išlaikyti pranašumo savo rankose iki ketvirčio pabaigos „ICE“ ekipai nepavyko. Identiška atkarpa atsakė svečiai dar kartą išlygino rezultatą ir prieš paskutinę susitikimo dalį intriga buvo maksimali – 56:56.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutės „Dumblo“ puolimui buvo ganėtinai sunkios ir pirmųjų šios komandos taškų teko laukti beveik 4 minutes. Šiuo laikotarpiu „ICE“ surinko 6 taškus ir tokiu būdu vėl įsiveržė į priekį (62:56). Vis dėlto, po ilgokos tylos „Dumblo“ tylą nutraukė R.Šiumeta, kuris dukart driokstelėjo iš toli ir įpusėjus kėliniui visiškai panaikino prastos ketvirčio pradžios padarinius (62:62). Minutės pertraukėlės metu T.Jonkus sugebėjo nuraminti savo žaidėjus ir šie grįžę į aikštę vėl čiupo šturvalą. 6 taškus surinkusi „ICE“ komanda gerokai sutvirtino savo pozicijas kovoje dėl pergalės (68:62), atsižvelgiant į tai, kad laikas sparčiai tirpo. „Dumblas“ išsigelbėjimui turėjo 2 minutes ir dar patampė priešininkams nervus. Po R.Šiumetos tritaškio skirtumas ištirpo perpus (68:65), o likus žaisti 48 sekundes, T.Bulotas dar kartą sušvelnino nuostolius iki 3 taškų (70:67). Vis dėlto, „ICE“ paskutinėmis sekundėmis neklydo, išlaikė pranašumą savo pusėje ir išvargo sunkią pergalę rezultatu 72:67.

Tomas Jonkus („ICE“):

Matėme lygių varžovų dvikova taškas į tašką iki paskutinių sekundžių. Kas vis dėlto nusvėrė rungtynių svarstykles Jūsų pusėn?

„Trečiame kėlinyje pagaliau pralaužėm ledus ir pataikėm penkis tritaškius iš eilės. Šis rodiklis visą sezoną mums gan sunkiai klostėsi ir pagaliau iššovėm. Vyrai sužaidę tikrai gerą atkarpą, įsiveržėm į priekį, bet varžovai vijosi. Stengiausi išlaikyti komandą koncentruotą. Akcentavau, kad nedarytų kvailų klaidų. Kai kurie žaidėjai įveldavo jų, bet tuomet stengiaus juos tiesiog nuraminti ar kuriam laikui išimti iš aikštės. Šiaip viskas gerai. Sakyčiau, kad tikrai susikaupę žaidėme ir išvengėme kvailų klaidų, ypač pabaigoje. Gynyba kai kuriais momentais braškėjo. Itin į akis krito epizodai, kuomet ties tritaškio linija žaidėjams reikadavo susikeisti ginamaisiais. Na bet pabaigoje susitvarkėme. Priešininkų komanda tikrai lygiavertė ir kartu su mumis bei dar dviem komandomis („Advokatų Kontora Konsus“ ir „VU KHF“) kovoja dėl pirmųjų vietų pogrupyje. Tokias pergales lygiose kovose ir prieš tokius varžovus reikia imti, nes vėliau jų prireiks.“

Tadas Bulotas („Dumblas“):

Negalima sakyti, kad oponentai šiandien buvo visa galva pranašesni ir atkakli kova tęsėsi iki pat pabaigos. Kas pakišo koją lemiamu momentu?

„Keitimų stoka. Šiandien mūsų buvo labai mažai ir nebuvo kelių pagrindinių žmonių. Neturėjome įžaidėjo, tai įžaidinėti teko tiems, kurie nėra to pratę daryti. Mes pavargome, o jie gerai sužaidė. Salė truputį ankštoka, nei mes įpratę. Šiaip manau, kad panašiai žaidėme tiek mes, tiek jie.“

„ICE“ gretose pirmaisiais smuikais griežė A.Kurauskas (17 tšk., 5 rez. p.), A.Plytnikas (17 tšk.), A.Gagiškis (13 tšk., 8 atk. k.), O.Laucius (12 tšk., 9 atk. k.), R.Rakauskas (7 tšk., 9 atk. k.) ir L.Miščikas (6 tšk., 6 rez. p.).

„Dumblo“ komandoje pasižymėjo T.Bulotas (16 tšk., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), T.Pukelevičius (14 tšk., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), L.Steikūnas (12 tšk., 11 atk. k.), R.Šiumeta (11 tšk.) ir V.Piešinas (9 tšk.).

„C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Didžiojoje taurėje „ICE“ įsirašė ketvirtąjį laimėjimą ir žengia su dviem pralaimėjimais (4-2). „Dumblo“ sąskaitoje dvi pergalės ir trys nesekmės (2-3).

Kovoje iki paskutinių akimirkų stipresni buvo „ICE“ krepšininkai (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 21:51 val.)Pogrupio lyderių dvikovoje ‒ sunki „Ice“ pergalė (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 21:48 val.)„Grizliai“ rungtynių pabaigoje palaužė „ICE“ ekipą (2016 vasario 05 d., penktadienis, 00:14 val.)Pogrupio lyderių dvikovoje „Advokatų kontora Konsus“ antrą kartą įveikė „ICE“ (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 21:45 val.)Ketvirtajame kėlinuke spurtavę „Buritus“ įgijo šešių taškų pranašumą prieš „ICE“ (2016 vasario 28 d., sekmadienis, 21:33 val.)Kovoje iki pat pabaigos stipresni buvo „VU KHF“ krepšininkai (2016 vasario 20 d., šeštadienis, 18:36 val.)„Dumblas“ tik rungtynių pabaigoje palaužė „VU KHF“ komandą (2015 gruodžio 19 d., šeštadienis, 16:43 val.)Klampiame mače „Dumblas“ pranoko „BuyPCgame.eu“ (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 22:45 val.)Advokatų kontora „Konsus“ po nervingos ir sunkios kovos privertė pasiduoti „ICE“ ekipą. (2015 gruodžio 20 d., sekmadienis, 22:27 val.)Grizliai rungtynių pabaigoje palaužė Dumblas ekipą (2015 gruodžio 13 d., sekmadienis, 18:10 val.)