Komanda X vs Elektrėnai (77:74)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 vasario 23 d., Antradienis, 20:10 val. @ Varpo gimnazija, Varpo g. 49, Kaunas, LT-51309

A. Jurkevičiaus metimas paskutinę rungtynių sekundę ne tik išplėšė pergalę „Komanda X“ ekipai, bet ir atvėrė kelią į atkrintamąsias

2016 vasario 23 d., Antradienis, 22:43 val., peržiūros: 911

Vasario 23 dieną, antradienį, įvyko „ALT reklamos“ C lygos, mažosios taurės, O pogrupio, antrojo turo rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Komanda X“ bei svečių statusą turėjusių – „Elektrėnų“ komandų. Pirmojoje šių ekipų dvikoje pergalę rezultatu 87-76 iškovojo “Elektrėnų” komandos žaidėjai. Šiose rungtynėse, po itin permainingos kovos ir A. Jurkevičiaus pergalingo metimo paskutinę rungtynių sekundę, dramatišką pergalę išplėšė „Komanda X“ rezultatu 77-74. Ši pergalė „Komanda X“ ekipai atvėrė kelią į tolimesnį etapą. Pralaimėjimo atveju komanda būtų iškritus iš tolimesnių kovų.

Rungtynės prasidėjo lygia kova, o sužaidus tris minutes, po A. Paškevičiaus taiklaus dvitaškio metimo, svečių ekipa įgijo nežymią persvarą (3:7). Puikią trijų minučių atkarpą sužaidė šeimininkai – R.Gudžiūnas smeigė tritaškį, dar du pridėjo M.Kaziulis, o G.Vitkauskas pelnė dvitaškį ir taip sukrovė savo ekipai jau septynių taškų pranašumą (14:7). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes, T. Kursevičiaus taiklus dvitaškis metimas leido išlaikyti nežymią šeimininkų persvarą (16:11). Kėlinio laikui tiksint į pabaigą, M.Gumbaravičius pataikė dvitaškį, o paskutinę ataką kėlinyje turėję „Elektrėnų“ žaidėjai savo progos neišnaudojo – L.Jurkevičius sužingsniavo. Likusias tris žaidimo sekundes kėlinyje puikiai išnaudojo E.Kalinskas – paskutinę kėlinio sekundę sugebėjo išprovokuoti antrąją E. Kijansko pražangą. Vis dėl to, žaidėjui maksimaliai savo progą išnaudoti nepavyko – pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų. Po pirmojo kėlinio „Komanda X“ turėjo aštuonių taškų pranašumą – 21:13.

Antrąjį kėlinį šešiais iš eilės taškais pradėjo „Komanda X“ ir taip įgijo jau ganėtinai solidžią, keturiolikos taškų persvarą (27:13). S.Strasevičius savo komandos taškų sąskaitą antrajame kėlinyje atidarė pataikydamas vieną baudos metimą iš dviejų, o R.Gudžiūnas smeigė dar vieną tolimą metimą (30:14). Kėlinioje viduryje komandų puolimas ėmė strigti ir kiek labiau išsijudino tik likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes – G.Vitkauskas ir R.Kijanskas apsikeitė taikliais dvitaškiais (32:22). Kėlinį sėkmingiau užbaigti pavyko svečių komandai – R. Kijansko taiklus baudos metimas ir A.Paškevičius dvitaškis greitoje atakoje leido „Elektrėnams“ prieš ilgąją pertrauką turėti tik vienženklį taškų deficitą – 34:27.

Nors trečiajame kėlinyje šeimininkams labai greitai pavyko susigražinti dviženklį taškų pranašumą (39:27), tačiau skylėta šeimininkų gynyba ir žaibiškas „Elektrėnų“ komandos puolimas leido jiems surengti spurtą 0-12 ir sugražinti intrigą į rungtynes (39:39). „Komanda X“ paprašė minutės pertraukėlės ir po jos vaizdas aikštelėje vėl kardinaliai pasikeitė – įspūdingu taiklumu tritaškius metę šeimininkai, per šešias kėlinio minutes sugebėjo surengti ne ką mažiau įspūdingą spurtą 23-5 ir taip prieš lemiamą ketvirtį gerokai pasididinti šansus žengti į kitą etapą – po itin permainingo trečiojo kėlinio, šeimininkų persvara buvo rekordinė šiose rungtynėse – 62:44.

Lemiamame ketvirtyje dominavo gynyba ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, „Elektrėnų“ komandos deficitas aptirpo labai nežymiai (64:48). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes ir trisdešimt septynias sekundes, G. Vitkausko dvitaškis beveik atstatė turėtą šeimininkų persvarą prieš šį ketvirtį (72:55). Atrodė, jog šiose rungtynėse „Komanda X“ tikrai nebepaleis pergalės iš savo rankų, tačiau tuomet rungtynėse sekė dar vienas įspūdingas spurtas – likus žaisti vos trisdešimt sekundžių, A.Paškevičius tritaškiu metimu savo komandą prie varžovų priartino vos per vieną metimą (73:70). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti dvidešimt sekundžių, G.Vitkauskas išprovokavo varžovo pražangą, kuri leido jam mesti du baudos metimus – deja, žaidėjo ranka sudrebėjo ir taiklus buvo tik vienas baudos metimas (74:70). Į šį baudos metimą „Elektrėnai“ labai greitai rado atsakymą – E.Jarašius įmetė dvitaškį ir dar išprovokavo varžovo pražangą. E. Jarašiaus baudos metimas buvo netaiklus, tačiau svečiai sugebėjo atsikovoti kamuolį puolime, o S.Strasevičius dar ir išprovokuoti varžovo pražangą – puolėjo ranka nuo baudų metimų linijos nesudrebėjo – rezultatas tapo lygus (74:74). „Komanda X“ išsigelbėjimui turėjo likusias devynias sekundes, o greitai į varžovų pusę kamuolį persivaręs R.Gudžiūnas buvo užspaustas prie galinės linijos ir nors jau atrodė, kad kamuolio perduoti komandos draugams jam nepavyks – jis vis dėl to atrado būdą kaip tai padaryti tarp trijų varžovų. Kamuolys prie tritaškio linijos pasiekė A. Jurkevičiaus rankas ir šis iš karto jį paleido į svečių krepšį – metimas paskutinę rungtynių sekundę buvo tikslus ir aikštelėje pasigirdo pergalingų emocijų pliūpsnis reiškęs, jog „Komanda X“ iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę ir prasibrovė kelią į kitą etapą – galutinis rungtynių rezultatas 77-74.

Po rungtynių pergalingą metimą pataikęs „Komanda X“ žaidėjas Andrius Jurkevičius įvardino gynybą, kaip pagrindinį faktorių lėmusį įspūdingą varžovų sugrįžimą į rungtynes:

Nu ką, prasta gynyba. Šiaip turėjom laimėti lengviau, tačiau per anksti patikėjom pergale. Ačiū komandai, kad susirinko. Sėkmės tiek jiems, tiek mums atkrintamosiose.

„Komanda X“: Ernestas Kalinskas – 18 tšk. (12 atk. kam.), Mantas Kaziulis – 17 tšk., Raimondas Gudžiūnas – 13 tšk. (5 rezult. perd.), Mantas Gumbaravičius – 10 tšk., Gytis Vitkauskas – 10 tšk.

„Elektrėnai“: Artūras Paškevičius – 20 tšk. (5 perimt. kam.), Saulius Strasevičius – 15 tšk., Rytis Kijanskas – 15 tšk. (12 atk. kam.), Lukas Jurkevičius – 13 tšk. (5 išpr. praž.), Egidijus Jarašius – 11 tšk. (5 rezult. perd.)

„KMAIK“ paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę iš „Komandos X“ rankų. (2016 sausio 26 d., antradienis, 00:27 val.)„Elektrėnai“ įveikė „ASU“ ekipą, bet į kitą etapą pateko „ASU“ krepšininkai. (2016 kovo 06 d., sekmadienis, 16:41 val.)Spurtas lemiamame ketvirtyje leido „Komandai X“ pasiekti pergalę (2016 vasario 03 d., trečiadienis, 04:06 val.)„BuyPCgame.eu“ po didžiosios pertraukos išsprendė reikalus su „Komandos X“ penketuku (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 23:36 val.)„Green Death“ iškovojo lengvą pergalę rungtynėse prieš „Komandą X“ (2016 sausio 19 d., antradienis, 22:22 val.)„Elektrėnai“ ketvirtajame kėlinyje privertė pasiduoti „Komanda X“ ekipą. (2016 sausio 10 d., sekmadienis, 15:48 val.)Vien „Komanda X“ kovingumo nepakako ‒ į aštunfinalį keliauja A.S.K. „Persvara“ (2016 kovo 08 d., antradienis, 22:51 val.)„Komandos X“ penketui pavyko įveikti „Ragų“ pasipriešinimą (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 21:56 val.)Nerezultatyviose rungtynėse „Brentex Trailer“ palaužė „Komandą X“ (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 23:17 val.)Emocingose rungtynėse pergalę pasiekė BK „Centre ‒ 2“ (2015 gruodžio 08 d., antradienis, 22:34 val.)