Kauno miesto savivaldybė vs Vilniaus miesto savivaldybė (68:78)Dipolio taurė 2014 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2014 birželio 08 d., Sekmadienis, 13:15 val. @ Kauno kolegija (didžioji salė), Pramonės pr. 22, Kaunas, LT-50387

Vilnius atėmė savivaldybių čempionų titulą iš Kauno

2014 birželio 08 d., Sekmadienis, 16:10 val., peržiūros: 1248

Sekmadienį, birželio 8 dieną, Kauno kolegijos didžiojoje salėje įvyko Dipolio savivaldybių taurės rungtynės tarp vietos "Kauno miesto savivaldybės" ir svečių "Vilniaus miesto savivaldybės" ekipų. Rungtynių pradžioje pastebimai pranašesni buvo aikštės šeimininkai, kurie įgijo septynių taškų pranašumą, o antrojo kėlinuko eigoje jį dar sugebėjo padidinti iki devynių taškų. Vis tik, po ilgosios pertraukos atsigavę svečiai iš Vilniaus, ėmė sparčiai mažinti atsilikimą, ko pasekoje prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos vienas taškas. Paskutinėje rungtynių dalyje ir toliau sėkmingai žaidusi "Vilniaus miesto savivaldybė" perėmė iniciatyvą ir įgiję saugų pranašumą iškovojo taurę. 68:78 (24:17, 21:19, 14:22, 9:20).

Rungtynių pradžioje į priekį iškart šovė aikštės šeimininkai ir spurtavę 10:4 šiek tiek atitrūko. Šiek tiek vėliau svečių krepšininkai surinko kelis taškelius ir taip sušvelnino atsilikimą, tačiau iškart po to sekė "Kauno miesto savivaldybės" penki taškai iš eilės, kurių dėka skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki devynių taškų. Į tai vilniečiai atsakė taikliu tolimu metimu, tačiau nepabūgę kauniečiai ir vėl pelnė kelis taškus iš eilės, taip įgydami dviženklę persvarą. Per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos šiek tiek geriau sužaidė svečiai, ko pasekoje jiems pavyko sumažinti atsilikimą iki septynių taškų. 24:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje abi komandos sėkmingai rengė rezultatyvius išpuolius, tačiau tolimą metimą pataikęs A.Kupčinskas padidino skirtumą tarp komandų iki dešimties taškų. Vis tik "Vilniaus miesto savivaldybė" nesiruošė taip lengvai nusileisti ir sekė varžovams įkandin. Beveik visą likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios abi komandos labai panašiai viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau tik labai nežymiai geriau sužaidę svečiai sumažino savo atsilikimą iki devynių taškų. 45:36.

Po ilgosios pertraukos svečių krepšininkai iškart ėmėsi darbo ir žymiai pagerinę žaidimą puolime sužaidė rezultatyvią atkarpą 6:13, kurios dėka sumažino skirtumą tarp komandų iki dviejų taškų. Vien tolimais metimais bandę gelbėtis aikštės šeimininkai vis giliau klimpo į varžovų gynybos liūną. Nors įpusėjus kėlinukui "Kauno miesto savivaldybei" dar buvo pavykę šiek tiek padidinti turėtą persvarą, tačiau per likusį laiką ir toliau sėkmingai žaidę "Vilniaus miesto savivaldybės" žaidėjai sumažino savo deficitą iki minimumo. 59:58.

Jau pačioje lemiamos rungtynių dalies pradžioje svečiai smeigė tolimą metimą ir persvėrė rezultatą savo naudai. Nors aikštės šeimininkai dar buvo išlyginę rezultatą, tačiau tuoj pat svečiai iš Vilniaus spurtavo 0:8 ir pirmą kartą šios dienos rungtynėse atitolo nuo varžovų. Vis tik kauniečiai dar nesiruošė pasiduoti ir baudos metimais surinkę tris taškus sumažino atsilikimą iki keturių taškų, tačiau ir toliau užtikrintai žaidę vilniečiai surengė dar kelis rezultatyviai pasibaigusius išpuolius, ko pasekoje 2014 metų Dipolio savivaldybių taurė iškeliavo į Vilnių. 68:78.

"Kauno miesto savivaldybė": Audrius Vaivada – 27 tšk., Andrius Kupčinskas – 18 tšk., Tomas Grigalevičius – 16 tšk. (12 atk. kam., 8 rezult. perd.)

"Vilniaus miesto savivaldybė": Raimondas Jacunskas – 28 tšk. (23 atk. kam.), Paulius Kaziulionis – 20 tšk. (10 rezult. perd., 8 išpr. praž.), Eugenijus Gamperis – 13 tšk., Mindaugas Gečas – 10 tšk.

Po pergalės nugalėtojų treneris Rolandas Krikščiukas kalbėjo: "Visą pirmą kėlinuką buvome apsnūdę, visiškai nebuvo noro gintis, paprasčiausiai žaisti. Na, o vėliau pradėjome aktyviau gintis, nedavėme laisviems mesti tritaškių ir automatiškai žaidimas išsilygino. Trečio kėlinio pradžioje buvo tas spurtas, perimti kamuoliai, greitos atakos ir vat susilygino žaidimas. Na, o pabaigoje, greičiausiai, nuovargis varžovus nukankino, kol, galiausiai, nebegalėjo pasipriešinti".

Pralaimėtojų komandos treneris Andrius Kupčinskas sakė: "Pirmoje rungtynių pusėje viskas buvo gerai, tačiau antroje, manau, pavargome. Aišku, gal ir atsarginių suolelis buvo per trumpas, savaitgalis dar, todėl per mažai mūsų susirinko. Keitimų buvo, bet...aišku, jie vėliau pradėjo taikyti agresyvesnę gynybą. Na, o apie teisėjus gerai arba nieko. Realiai visas persilaužimas įvyko ketvirtame kėlinyje, o šiaip lygu, lygu".

Dienos apžvalga - Lietuva prieš Kauną (2007 kovo 05 d., pirmadienis, 21:21 val.)"Laikinosios Sostinės" taurės dalyvių dėmesiui! (2013 gegužės 13 d., pirmadienis, 10:14 val.)Klubas "Undinė" kviečia dalyvauti boulingo čempionate (2010 gruodžio 14 d., antradienis, 13:32 val.)Kauno ir Vilniaus neprofesionalių lygų analizė (2007 lapkričio 21 d., trečiadienis, 13:34 val.)Dienos rungtynės: Skroblų alėja vs Kauno Švara (2022 lapkričio 09 d., trečiadienis, 13:13 val.)Dienos rungtynės: Ryterna v Kelių priežiūra (2019 lapkričio 27 d., trečiadienis, 10:24 val.)KKL rinktinėms šį savaitgalį laukia rimti išbandymai Londone (Pasaulio lietuvių čempionų taurė) ir Vilniuje (Europos alternatyvi krepšinio lyga) (2015 balandžio 20 d., pirmadienis, 23:45 val.)Dienos rungtynės: Kelių Priežiūra vs Plastena (2022 gruodžio 14 d., trečiadienis, 12:44 val.)"Įmonių" lygos pagrindinio turnyro dalyvių nuomonės apie sezoną ir "Švyturio - Kauno Krepšinio lygą" (2010 balandžio 23 d., penktadienis, 12:01 val.)Vėsų žiemos vakarą į Kauną parskrido gandrai!!! (2009 sausio 27 d., antradienis, 07:22 val.)