Kauno autobusai vs Oro navigacija (92:98)„Dipolio taurė“ 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2016 gegužės 29 d., Sekmadienis, 14:30 val. @ Kauno centro sporto mokykla, Miško g. 3, Kaunas, LT-44321

Visomis išgalėmis Kauno garbę gynę „Kauno Autobusai“ neatsilaikė prieš žvaigždžių perpildytą „Oro Navigaciją“

2016 gegužės 29 d., Sekmadienis, 19:09 val., peržiūros: 1229

Gegužės 29-ąją dieną, sekmadienį, KSM salėje įvyko „Dipolio“ taurės akistata tarp dviejų didžiausių Lietuvos miestų mėgėjų „A“ lygų čempionų. Į kovą stojo KKL „A“ lygos laimėtojai „Kauno Autobusai“ ir sostinėje geriausiai panašaus kalibro mėgėjų varžybose pasirodžiusi „Oro Navigacija“.

Susitikimo startas šiek tiek geriau susiklostė A.Juodelio kariaunai, kuri surinko 3 taškus ir kuriam laikui įsitvirtino pirmaujančiųjų vaidmenyje (3:0). Visgi, tai truko trumpai ir netrukus R.Matulio bei T.Jagėlos tolimi šūviai pakreipė įvykius „Oro Navigacijai“ naudinga linkme (3:6). R.Stankevičiaus atsakas iš trijų taškų zonos grąžino pusiausvyrą (6:6), tačiau tuomet įsisiūbavę vilniečiai šturmavo aikštės šeimininkų krepšį, spurtavo 0:9 ir ketvirčio viduryje atitrūko rezultatu 6:15. Po šio akibrokšto „Kauno Autobusai“ su E.Dainiu priešakyje pradėjo atsitiesimo procesą, kuris baigėsi identiška atkarpa 9:0 ir rezultatas vėl tapo lygus (15:15). Tiesa sostinės atstovai persverti rezultato neleido, vėl šovė į priekį 0:7 ir susigrąžino apčiuopiamą persvarą (15:22). Vis dėlto kėlinio tiesiojoje savo žodį vėl tarė „Kauno Autobusai“, kurie ir vėl sugebėjo panaikinti deficitą ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 25:25.

Antrojo kėlinio pradžioje rungtynių svarstyklės nusviro „Oro Navigacijos“ pusėn (25:27), tačiau į tai „Kauno Autobusai“ atsakė dviem tiksliais metimais ir atsidūrė priekyje (29:27). Po šio epizodo pirmaujanti ekipa keitėsi dar kelis kartus, o po T.Rakausko tolimo šūvio rezultatas dar kartą tapo lygus (36:36) ir toks jis buvo net 5 kartus šiame ketvirtyje. Visgi antroje ketvirčio pusėje prabilo A.Palšio, V.Sirvydžio ir kitų Lietuvos krepšinio legendų vadovaujamos komandos snaiperiai. Po tritaškį įsūdę D.Palšis bei Ž.Šeštokas nutolino savo ekipą 6 taškais (40:46), o paskutinėmis pirmosios susitikimo pusės akimirkomis vilniečiai dar labiau padidino turimą atotrūkį ir įpusėjus mačui džiaugėsi 8 taškų bagažu – 45:53.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Autobusų“ padėtį dar labiau apsunkino buksuojantis puolimas, kuris kelias minutes nedavė jokių vaisių. Tuo tarp „Oro Navigacija“ su G.Giedra priešakyje nestovėjo vietoje, spurtavo 0:10 (8 taškus pelnė minėtas aukštaūgis) ir padidino atstumą tarp savęs ir varžovų iki rekordinės, 18 taškų ribos (45:63). Po šio skaudaus smūgio „Kauno Autobusai“ sugebėjo atsigauti ir netrukus perėmė žaidimo vadžias į savo rankas. Pralaužę ledus kauniečiai atsakė laimėta atkarpa 11:0 ir grąžino intrigą (56:63), o kėlinio tiesiojoje dukart iš toli driokstelėjo M.Lauraitis ir dar vienas spurtas 8:2 padėjo A.Juodelio vadovaujamai komandai prieš lemiamą rungtynių dalį prisikasti iki ranka pasiekiamo, 4 taškų skirtumo – 68:72.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo T.Jagėla (68:72), bet žaidimo skonį prisiminę „Kauno Autobusai“ į tai atsakė 5 taškais ir prisikasė iki 2 taškų (73:75). Visgi „Oro Navigacija“ nepaleido iniciatyvos iš rankų ir netrukus ėmė kloti pergalės pamatus. Kauniečių gynybą draskę G.Giedra ir R.Matulis grąžino svečiams 6 taškų persvarą (77:83), o netrukus jau minėto R.Matulio bei J.Elvikio tandemas ėmė dėlioti paskutinius taškus šiame mače. Šis duetas įsūdė 4 tritaškius, pratęsė laimėtą atkarpą iki 4:18 ir sudaužė visas „Kauno Autobusų“ viltis į šipulius (79:95). Paskutinėmis dvikovos minutėmis „Oro Navigacija“ atleido vadžias ir netruko pasinaudoti neketinantys kelti baltų vėliavų aikštės šeimininkai. Tiksint paskutinei rungtynių minutei, antrą kartą iš eilės iš toli pataikęs M.Lauraitis braukė skirtumą iki 6 taškų, o sėkmingai apsigynę „Kauno Autobusai“ dar mėgino griebtis šiaudo, tačiau prižadinti intrigos taip ir nepavyko. Nuaidėjus finalinei sirenai „Oro Navigacija“ triumfavo rezultatu 92:98.

Aurimas Palšis („Oro Navigacija“):

Nemandagiai pasielgėte kauniečių atžvilgiu, kaip ir abi prieš tai žaidusios Vilniaus komandos – kauniečius įveikėte „sausai“ 3:0. Šios rungtynės buvo pačios atkakliausios „Dipolio“ turnyre. Kaip vertinate šias rungtynes ir kas leido pasiekti pergalę?

„Pergalę leido pasiekti susikaupę žaidėjai. Atvažiavome susikoncentravę, nors vakar mums buvo ir 40+ veteranų finalas. Vyrai kaip ir formoj buvo. Rolandas Matulis ir kiti. Kaunas šiaip jokių didesnių gudrybių neparodė. Nenustebino.“

Gal dar parodys?

„Gal ir parodys. Gal kitais metais.“

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Nepavyko iškovoti pergalės, nepavyko iškovoti bent vieno taško Kaunui. Tapote trečiąja vilniečių auka šiandien, nors ir vyko atkakliausia kova šiandien. Kodėl?

„Nepavyko dėl to, kad toks laikas. Sekmadienio popietė ir nespėjo grįžti keli svarbūs mūsų komandai žaidėjai. Žaidėme ne pilnos sudėties, o žaidėme, tai tikrai neblogai. Visi žaidėjai geri, bet buvo momentas, kai pasiekėme duobės dugną ir deficitas pasiekė, berods, 16 taškų ribą. Jie tolimais metimais buvo atitrūkę, bet mes vistiek nepasidavėme ir priartėjome iki kelių taškų. Žiūrint į tai, ką mes šiandien turėjome ir į galutinį rezultatą, tai pasirodėme tikrai gerai, nes varžovų gretose buvo daug kadaise LKL duonos ragavusių žaidėjų. Yra kaip yra. Pagrindinis mūsų tikslas dabar yra pakovoti dėl „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės. Pusfinalis jau rytoj.“

„Oro Navigacijos“ pergalės kalviais buvo G.Giedra (17 tšk.), J.Elvikis (17 tšk., 6 rez. p.), R.Matulis (16 tšk.), Ž.Šeštokas (14 tšk.), D.Palšis (11 tšk., 7 atk. k.), T.Jagėla (10 tšk.), E.Kučiauskas (6 tšk.), R.Skaisgirys (5 tšk., 5 rez. p.) ir M.Niparavičius (2 tšk.).

„Kauno Autobusų“ gretose pasižymėjo M.Lauraitis (21 tšk.), T.Rakauskas (19 tšk., 6 atk. k., 7 išpr. pr.), R.Stankevičius (17 tšk., 9 atk. k.), E.Dainys (12 tšk., 6 rez. p.), T.Janušauskas (12 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), A.Valiulis (7 tšk., 11 atk. k.) ir T.Čerkunovas (4 tšk., 9 atk. k.).

Ši „Oro Navigavijos“ pergalė užtvirtino Vilniaus krepšininkų dominavą „Dipolio“ taurėje ir šį turnyrą vilniečiai laimėjo „sausu“ rezultatu 3:0.

Dienos rungtynės: „Kauno autobusai“ ‒ „Sporto Manija“ (2016 gruodžio 19 d., pirmadienis, 09:29 val.)Dienos rungtynės: „Kauno Autobusai“ ‒ „KG Group“ (2016 balandžio 11 d., pirmadienis, 15:45 val.)Dienos rungtynės: „Kauno Autobusai“ ‒ „DNC Sports Fairy & United“ (2016 lapkričio 14 d., pirmadienis, 16:08 val.)Dienos rungtynės: „Kauno autobusai“ ‒ „KG Group“ (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 19:54 val.)Dienos rungtynės: „Kauno autobusai“ ‒ „DNC“ (2018 sausio 29 d., pirmadienis, 16:09 val.)DIENOS RUNGTYNĖS: „Kauno Autobusai“ prieš „United & Radiją Tau“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 12:30 val.)Dienos rungtynės: „Kauno autobusai“ ‒ „Baldų sandelis.lt“ (2016 gruodžio 12 d., pirmadienis, 09:11 val.)Dienos rungtynės: „Kauno autobusai“ ‒ „Banga ‒ R2P Sport“ (2016 gruodžio 05 d., pirmadienis, 15:14 val.)Dienos rungtynės: „Kauno autobusai“ ‒ Kauno „TPMC“ (2016 lapkričio 07 d., pirmadienis, 17:08 val.)Dienos rungtynės: KK „Kauno Partizanai“ ‒ Birštono SC ‒ „Olimpas“ (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 16:46 val.)