Sąlytis – Litena vs Banga (83:80)Elito lyga » Draugiškos rungtynės
2013 lapkričio 25 d., Pirmadienis, 21:15 val. @ Vilniaus krepšinio mokykla, Birželio 23-osios g. 10a, Vilnius, LT-03205

Atkaklioje miestų dvikovoje Elito lygoje ‒ „Sąlyčio – Lytenos“ pergalė

2013 lapkričio 26 d., Antradienis, 14:58 val., peržiūros: 1156

Vėlyvą pirmadienio vakarą įvyko „Lietuvos TOP SPORT ELITO lygos“ rungtynės, kuriose pirmą kartą savo jėgas šioje lygoje išbandanti Vilniaus „Sąlytis-Litena“ komanda priėmė svečius iš Kauno – „Bangos“ ekipą. Nors abu kolektyvai nesusirinko pilnų sudėčių, dvikovos pasižiūrėti atvykę žiūrovai tikrai neliko nusivylę.

Abi komandos į rungtynes susirinko negausiai, o startinį jaudulį greičiau pamiršo šeimininkų ekipa ir sužaidus pirmas dvi minutes įsiveržė į priekį rezultatu 9:0. Įpusėjus trečiajai rungtynių minutei savo taškų sąskaitą „atidarė“ ir svečiai iš Kauno. Tačiau žaidimas neišsilygino ir sužaidus 5 minutes vilniečiai priekyje rezultatu 15:4. Nors Kauno „Bangos“ žaidėjai ir stengėsi sulaikyti varžovus, visgi „Sąlyčio-Litenos“ krepšininkai, demonstruodami puikų pataikymą (10/11 dvitaškiai), buvo nesulaikomi ir jau pirmojo kėlinio metu susikrovė 16 taškų pranašumą – sužaidus pirmąjį ketvirtį rezultatas 30:14.

Antrajame kėlinyje komandų žaidimas išsilygino. Kauno ekipos žaidėjai į šeimininkų dvitaškius atsakė taikliais tolimais metimais ir sužaidus 5 kėlinio minutes „Sąlytis–Litena“ turėjo 11 taškų pranašumą (37:26). Iki kėlinio pabaigos esminių lūžių neįvyko, Kauno „Bangos“ ekipai pavyko kiek pristabdyti varžovų puolimą ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 48:38.

Trečiąjį ketvirtį kiek geriau pradėjo „Sąlyčio–Litenos“ krepšininkai ir sužaidus dvi trečiojo kėlinio minutes taškų skirtumas išaugo iki 14 taškų (52:38). Tačiau iniciatyvos ėmėsi A.Karbauskas ir keli jo iš eilės taiklūs metimai vėl priartino prie varžovų. Sužaidus 5 minutes rezultatas 54:44 vilniečių naudai. Suaktyvinę gynybą ir privertę net kelis kartus suklysti „Salyčio–Litenos“ žaidėjus, Kauno komandos krepšininkai iki kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti priešininkų pranašumą iki 5 taškų – 60:55.

Paskutiniame kėlinyje prasidėjo dar kovingesnis ir agresyvesnis žaidimas. „Sąlyčio–Litenos“ komanda, vedama A. Fiodorovo, per kelias minutes padidino skirtumą iki 11 taškų (69:58), tačiau Kauno „Bangos“ žaidėjai nenuleido rankų ir suaktyvinę ne tik gynybą, bet ir puolimą 35-ąją rungtynių minutę panaikino dviženklį skirtumą ir varžovams paliko tik dviejų taškų pranašumą – 73:71. Likus dviems minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas tapo lygus 77:77, o iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, pirmą kartą šiose rungtynėse, po taiklaus L. Tumpos dvitaškio, į priekį įsiveržė kauniečiai – 77:79. Pataikęs du baudos metimus, A.Fiodorovas ir vėl išlygino rezultatą, o sėkmingai apsigynę ir išnaudoję savo atakos laiką vilniečiai dar pataikė dvitaškį – 81:79. Kauno „Bangos“ ekipa pataikė vieną baudos metimą ir likus 12 sekundžių rezultatas 81:80. Visgi rungtynių pabaigą geriau sužaidė „Sąlyčio–Litenos“ žaidėjai, apsigynę ir pataikę dar du baudos metimus jie laimėjo rungtynes rezultatu 83:80.

Rungtynių komentarai:

Andrius Fiodorovas („Sąlytis-Litena“): „Tai mūsų pirmosios varžybos ir susirinkome, nors ir negausiai, savo malonumui pažaisti. Ir išvis, šiemet nutarėme, kad žaisime savo malonumui, ir taip bandysime iškovoti pergales. Trūko mums šiandien kelių žaidėjų, bet tikimės, kad ateityje visa tai išsispręs. Džiugu, kad gerai sužaidėme ne tik pirmąjį kėlinį, tačiau ir rungtynių pabaigą, smagu, kad išmokom nepaleisti rungtynių galo.“

Kauno „Bangos“ treneris Šarūnas Liesis: „Pirmiausia tai norėčiau pasakyti, kad šitos kelionės į Vilnių yra savotiškai įdomios, įdomu stebėti kitokį žaidimo lygį ar braižą. Labai gaila, kad nepavyksta susirinkti, trūksta žmonių, bet, manau, kad su laiku viskas ir čia bus gerai. Trūko aukšto žmogaus, o ir šiaip, kai pirmą kėlinį pralaimi 16 taškų skirtumu, paskui gana sunku atsitiesti. Vilniečiai šaunuoliai, puikiai pataikė, tad buvo sunku kažką prieš juos padaryti, taip pat padarėme nemažai elementarių klaidų. Tačiau, manau, kad padarėme labai daug ir rungtynės buvo tikrai geros. Kaip bus toliau – pamatysime.“

Vilniaus „Sąlytis – Litena“ ‒ Vilniaus Kolegija (2014 sausio 10 d., penktadienis, 11:30 val.)Kauno „Autobusai“ palaužė Vilniaus „Sąlytį – Liteną“ (2013 gruodžio 17 d., antradienis, 11:14 val.)Povilo Grikšto dvitaškis paskutinę sekundę nuskandino SLK „Patriotų“ laivą (2013 gruodžio 01 d., sekmadienis, 16:54 val.)„Kauno Autobusai“ palaužė dar vieną ekipą „Elito“ lygoje (2013 gruodžio 03 d., antradienis, 00:48 val.)Emocingame mače „Banga“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 11:10 val.)Dvidešimties taškų deficitą panaikinusi „Banga“ sugebėjo laimėti keturiolikos taškų skirtumu (2013 gruodžio 15 d., sekmadienis, 14:43 val.)L. Kirlio vedama „Vilniaus kolegija“ įveikė Kauno „Bangą“ (2014 vasario 12 d., trečiadienis, 23:00 val.)Vilniaus „Pažintysxxx.com“ nepasigailėjo Kauno „Bangos“ (2013 gruodžio 08 d., sekmadienis, 22:48 val.)„Pazintysxxx.com“ išsivežė pergalę iš „Bangos“ tvirtovės (2014 kovo 09 d., sekmadienis, 14:28 val.)„Tegra“ pranoko „Bangą“ (2014 kovo 12 d., trečiadienis, 23:15 val.)