Sweco vs Baubilas & Granex (69:59)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2014 gegužės 16 d., Penktadienis, 20:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Įmonių lygos viršūnėje ‒ „Sweco“ krepšininkai

2014 gegužės 17 d., Šeštadienis, 00:38 val., peržiūros: 2062

Gegužės 16 dieną, 20.00 val., A.Sabonio krepšinio mokyklos sporto salėje, susitiko "Įmonių" lygos, Didžiosios taurės komandos "Sweco" (žaidė šeimininkų statusu) ir "Baubilas & Granex" (svečiai). Abi komandos ilgo sezono metu sugebėjo įrodyti, jog yra vertos žaisti finale, tad šį vakarą beliko išsiaiškinti, kuri gi ekipa galės vadintis lygios čempionais. Rungtynių pradžia susiklostė gana lygiai ir kova buvo išties atkakli, vistik vėliau "Sweco" krepšininkai sugebėjo pasiekti gana solidų, maždaug dešimties taškų pranašumą. Nors skirtumas ir nebuvo labai didelis, bet kaip parodė tolimesnė susitikimo eiga, "Baubilas & Granex" ekipa šio barjero taip ir nesugebėjo perlipti. Užtikrintai žaidę abiejose aikštelės pusėse „Sweco“ krepšininkai sugebėjo įrodyti, jog yra verti aukso. Susitikimas baigėsi rezultatu 69:59.

Rungtynių pradžioje abi komandos demonstravo, kad jų nekausto įtampa, o žaidimas vyko labai skaldžiai, krepšininkai išvengė klaidų, žaidė greitą bei rezultatyvų krepšinį. Abi ekipos gana greitai atrado savo stipriąsias puses. „Sweco“ komanda išnaudojo savo greitį, žaidėjai nevengė kontaktinio žaidimo, sėkmingai provokavo varžovų pražangas. Tuo tarpu "Baubilas & Granex" komanda įrodinėjo, jog tolimi metimai yra vienas pagrindinių jų pranašumų ir tai leido kompensuoti jėgos trūkumą arčiau krepšio. Rungtynėms įsibėgėjus būtent prasta kova arčiau krepšio apsunkino "Baubilas & Granex" komandos situaciją, varžovų pusėje A.Giedraitis didelio pasipriešinimo nesulaukė ir svarbiausiais momentais žaidė ypač naudingai. Prasidedant ilgajai pertraukai „Sweco“ turėjo jau 6 taškų pranašumą ir pirmavo rezultatu 40:34.

Trečiojo kėlinuko metu komandų rezultatyvumas suprastėjo, o ekipoms sunkiai renkant taškus „Sweco“ pranašumas atrodė gana solidžiai. Skirtumas dar šiek tiek išaugo ir vienu metu pasiekė 13 taškų ribą. "Baubilas & Granex" komandai reikėjo nedelsiant imtis iniciatyvos, kol laiko dar buvo likę pakankamai. Bet visi bandymai sužaisti nors kiek rezultatyviau baigdavosi atsimušę į geležinę varžovų gynybą. Tikriausiai vienas iš esminių „Sweco“ komandos sėkmės komponentų ir buvo puikiai subalansuotas žaidimas abiejose aikštelės pusėse. Jie puikiai išnaudodavo varžovų klaidas, po kurių dažnai sekdavo greitos atakos. Laikas bėgo, o skirtumas buvo tarsi įkaltas. Tai puikiai suprato ir "Baubilas & Granex" krepšininkai, kurie sugebėjo surasti jėgų ir paskutinį kartą šturmavo savo priešininkų krepšį. Jiems pavyko priartėti ir rungtynių pabaigoje skirtumas ištirpo iki 6 taškelių. Tačiau tai buvo viskas, „Sweco“ ekipa įrodė, kad komanda yra pasiruošusi atlaikyti įtampą ir puikiai susitvarkė su priešininkų spaudimu paskutinėmis atakomis. Finalinis švilpukas skelbė jų pergalę rezultatu 69:59.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo J.Jasaitis

Sweco: Marius Liepa – 19 tšk. (5 perimt. kam.), Julius Jasaitis – 17 tšk. (5 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Arunas Giedraitis – 13 tšk. (11 atk. kam.), Vytautas Bunikis – 12 tšk.

Baubilas & Granex: Deividas Stirbinskis – 21 tšk., Giedrius Purauskas – 15 tšk. (5 išpr. praž.), Ruslanas Babilevas – 7 tšk. (12 atk. kam.)

Įmonių lygoje „Sweco“ eliminavo „Omega“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:12 val.)Įmonių lygos trileryje „Omegos“ pergalė po pratęsimo (2014 kovo 18 d., antradienis, 23:55 val.)„AGAVA -Automatinių Sistemų Servisas“ turėjo pripažinti „Sweco“ pranašumą (2013 lapkričio 10 d., sekmadienis, 21:50 val.)A.Giedraičio vedami „Sweco“ ekipa nugalėjo „Sabonio krepšinio centrą“ (2014 vasario 12 d., trečiadienis, 22:58 val.)„Sweco“ aštuntfinalį pradėjo pergalingai (2014 kovo 29 d., šeštadienis, 01:54 val.)„Chemcentras“ antroje rungtynių pusėje nusileido „Baubilas & Granex“ komandai (2013 lapkričio 20 d., trečiadienis, 21:56 val.)„LSMU VA & Statybų vizija“ po atkaklios kovos įveikė „Sweco“ (2013 gruodžio 08 d., sekmadienis, 21:25 val.)Atkaklių rungtynių atomazgoje ‒ sunki „Baubilo & Granex“ pergalė bei kelialapis į pusfinalį (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 23:24 val.)Sėkmingai sužaistas ketvirtas kėlinys lėmė „Baubilas & Granex“ pergalę (2014 sausio 23 d., ketvirtadienis, 22:08 val.)„Sanitex“ paskutinėmis rungtynių minutėmis pralaimėjo „Baubilas & Granex“ ekipai (2013 gruodžio 01 d., sekmadienis, 18:56 val.)