Celsis vs Baubilas & Verslo pasaulis (78:62)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 kovo 29 d., Antradienis, 19:30 val. @ Garliavos Jonučių gimnazija, Vasario 16-osios g. 8, Garliava, Kauno raj., LT-53216

I. Krukonio vedama „Celsio“ ekipa užtikrintai žengė į finalą įveikdama „Baubilas & Verslo pasaulis“ komandą

2016 kovo 29 d., Antradienis, 22:32 val., peržiūros: 1124

Antradeinį, kovo 29 – ąją, Garliavos „Jonučių“ gimnazijos sporto salėje buvo sužaistos KKL Įmonių lygos, „Rind“ pirmenybių, Mažosios taurės pusfinalio antrosios rungtynės, kuriose susitiko šeimininkų – „Celsis“ ir svečių „Baubilas & Verslo pasaulis“ komandos. Pirmąsias šios poros rungtynes laimėjo „Celsio“ krepšininkai rezultatu 68:58. Rungtynes dvitaškiu pradėjo šeimininkų gynėjas I.Krukonis, tačiau svečiai jau kitoje atakoje atsakė taikliu tolimu metimu. Komandiškai puolime žaidę šeimininkai sužaidus tris minutes jau turėjo 6 taškų persvarą (9:3). Svečiai pabudę, po šalto dušo, laimėjo atkarpą 0:8 ir įpusėjus ketvirčiui jau pirmavo – 9:11. M.Valatkevičius, I.Krukonis ir toliau terorizavo varžovų krepšį bei išvedė „Celsio“ komandą į priekį. Prie gynėjų prisijungė D.Valatkevičius ir po jo 4 iš eilės taškų, skirtumas tarp komandų, jau buvo 7 taškai (18:11). Tačiau svečiai besibaigiant kėlinukui sumažino savo deficitą – 18:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje ir toliau vyko atkakli kova – nors svečiai pirmieji pelnė taškus, šiame kėlinuke, tačiau persverti rezultato nepavyko, nes gynyboje vis atsirasdavo spragų ir tuo pasinaudoję varžovai pelnydavo taškų. „Baubilo“ vyrai kantriai dirbo gynyboje, puolime stengėsi branginti kamuolį ir sužaidus apie tris minutes rezultatas jau buvo lygus – 23:23. Porą minučių aikštelėje buvo lygus žaidimas – abi komandos apsikeisdavo klaidomis arba rezultatyviomis atakomis. Įpusėjus kėliniui svečius į priekį pagaliau išvedė K.Jankaitis pataikęs dvitaškį – 28:29. Antroje kėlinuko pusėje stojo kelių minučių taškų badas. Pirmieji „prakeiksmą“ panaikino svečiai ir sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes surengė spurtą 10:0 įgijo rekordinę 9 taškų persvarą (38:29) , bet, iki ilgosios pertraukos, varžovai ją dar spėjo sušvelninti – 38:22.

Po didžiosios pertraukos svečiai vėl kibo į atlapus „Celsio“ krepšininkams ir per porą minučių prisivijo savo varžovus. Komandas skyrė vos taškas (40:39). Šeimininkus ir toliau į priekį vedė puikiai šiandien žaidęs I.Krukonis. Po jo tritaškio svečiai vėl atsiliko daugiau nei per vieną taiklų metimą (45:41), tačiau „Baubilas & Verslo pasaulis“ krepšininkai tikrai nubuvo pasiruošę sudėti ginklus ir įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą – 45:45. Netrukus svečiai net išsiveržė į priekį po M. Laukaičio dvitaškio su pražanga. Likusį kėlinio laiką vyko lygus žaidimas, tik paskutinę minutę šeimininkai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir sėkmingai užbaigę kėlinuką pirmavo rezultatu 56:52.

Lemiamas ketvirtis geriau prasidėjo „Celsio“ krepšininkams, kurie sužaidus minutę vėl turėjo apčiuopiamą 8 taškų persvarą. Svečiai suprasdami rungtynių kainą dar nebuvo linkę sudėti rankų ir po dviejų iš eilės dvitaškių su pražangomis sumažino deficitą perpus. Šeimininkai, taip pat puikiai suprato, rungtynių svarbą ir nutarę, kad nereikia dar vienų rungtynių įjungė auštesnę pavarą. Pagerinę gynybą jie išprovokavo svečių klaidas, kurias greit paversdavo lengvais taškais iš po krepšio. „Baubilo“ komandą ištiko net beveik 7 minučių taškų badas, o šeimininkai spurtavo 14-0 ir likus žaisti porą minučių jau užtikrintai pirmavo – 76:58. Per likusį laiką svečiams nepavyko sukurti stebuklo ir „Celsio“ krepšininkai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 78:62. Ši pergalė reiškia, kad „Celsio“ krepšininkai šio sezono įmonių lygos pirmenybėse užsitikrino mažiausiai sidabro medalius, o „Baubilas & Verslo pasaulio“ krepšininkai galės reabilituotis kovoje dėl bronzos medalių.

Po rungtynių pakalbintas „Celsio“ puolėjas Julius Svirka buvo patenkintas savo komandos žaidimu ir įvardino pagrindines pergalės priežastis:

„Rungtynės buvo įtemptos. Rezultas neatspindi rungtynių eigos. Praktiškai visą mačą tampėmės, tik ketvirtam kėlinyje pabėgom. Vienaip ar kitaip pergalė yra pergalė. Pergalę dedikuojam treneriui, kurio šiandien nebuvo .Jis labai pergyveno, kad be jo komanda nesužais. Tačiau pasirodo galim ir taip sužaisti. O finale laukia varžovas, kurį mes kartą įvekėme ir jie mus kartą įveikė, tad galvojam, kad bus įdomus finalas. O varžovam linkim sėkmės kovoje dėl bronzos medalių.“

Celsis: Ignas Krukonis – 29 tšk. (6 rezult. perd., 7 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Deividas Valatkevičius – 22 tšk., Žilvinas Balynas – 10 tšk.

Baubilas & Verslo pasaulis: Martynas Laukaitis – 21 tšk. (6 išpr. praž.), Tomas Vaišvila – 10 tšk., Ramūnas Švagždys – 9 tšk.

„Ryterna“ lengvai įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 20:40 val.)„Celsis“ paskutiniame kėlinyje palaužė penkiese žaidusius „Baubilas & Verslo pasaulis“ krepšininkus (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:24 val.)„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)„Sanitex“ įrodė savo pranašumą prieš „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 22:53 val.)Kelis kartus paspartinęs žingsnį „Baubilas & Verslo Pasaulis“ patiesė ant mečių „Coca Cola“ ekipą (2015 lapkričio 09 d., pirmadienis, 21:51 val.)„Lietuvos geležinkeliai“ rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti „Baubilo & Verslo pasaulio“ pranašumą (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 22:45 val.)Rungtynėse „penki prieš penkis“ „Legama“ palaužė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 vasario 06 d., šeštadienis, 20:25 val.)Nuo pat rungtynių pradžios dominavęs „Baubilas & Verslo pasaulis“ lengva ranka nuskynė bronzą (2016 balandžio 02 d., šeštadienis, 18:26 val.)Permainingoje kovoje dėl vietos pusfinalyje ‒ „Baubilo & Verslo pasaulio“ pergalė (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 23:28 val.)„Vilmista“ įveikė „Baubilo & Verslo pasaulio“ penketuką ir išlygino serijos rezultatą (2016 kovo 13 d., sekmadienis, 17:47 val.)