Kauno švara vs ASU & Co „AgroVIS“ (89:75)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 20 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Tiksliau rungtyniavusi „Kauno Švara“ nukovė „ASU & Co AgroVIS“

2015 spalio 20 d., Antradienis, 22:06 val., peržiūros: 1289

Spalio 20-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių B pogrupio akistata tarp ambicingą sudėtį surinkusių ir savo aikštėje žaidusių „Kauno Švaros“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „ASU & Co AgroVIS“ ekipos.

Dvikovos starte taiklius metimus į „Kaun Švaros“ krepšį pasiuntė A.Stanevičius bei G.Vasiliauskas ir išvedė svečius į priekį (0:5). Tiesa netrukus prabudo ir aikštės šeimininkai, kurie greitai sušvelnino nuostolius (4:5) ir ėmė alsuoti priešininkams į nugarą. Kurį laiką „ASU & Co AgroVIS“ išliko pirmaujančiųjų rolėje, bet įpusėjus ketvirčiui Š.Kryžiaus ir L.Ivanovo tandemas atstatė pusiausvyrą (10:10). Po G.Vasiliausko dvitaškio rungtynių svarstyklės vėl nusviro svečių pusėn (10:12), bet tuomet blykstelėjo A.Gasiūnas, kuris surinko 6 taškus trumpame laiko intervale, iniciavo spurtą 8:0 ir padėjo savo ekipai perimti šturvalą (18:12). Kėlinio tiesiojoje „ASU & Co AgroVIS“ braukė deficitą perpus ir po pirmųjų 10 minučių „Kauno Švara“ tenkinosi 3 taškų pranašumu – 20:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje po dvitaškį įsūdė A.Bagotyrius bei A.Kleinauskas ir persvėrė rezultatą „ASU & Co AgroVIS“ naudai (20:21). Tiesa „Kauno Švara“ oponentams neleido ilgai tuo pasidžiaugti ir netrukus L.Ivanovas ir K.Bytautas smogė identišką atsaką, kuris grąžino 3 taškų persvarą aikštės šeimininkams (24:21). Po šio epizodo „Kauno Švara“ ilgam įsitvirtino priekyje, nors kurį laiką varžovai laikėsi visai arti. Ketvirčio viduryje 4 taškus iš eilės pelnė T.Kažemėkas (31:24), o jam įkandin dvitaškį pridėjo Š.Kryžius ir „ASU & Co AgroVIS“ deficitas priartėjo prie dviženklės ribos (33:24). Likus žaisti 2 minutes ir 40 sekundžių, neseniai nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs P.Vosgirdas driokstelėjo iš toli ir atstumas tarp ekipų pirmą kartą tapo dviženklis (38:28). Kėlinio pabaigoje „ASU & Co AgroVIS“ sušvelnino nuostolius iki 7 taškų (38:31), tačiau paskutinis žodis pirmoje susitikimo pusėje priklausė aikštelės šeimininkams. Nuo baudų metimo atžymos „Kauno Švara“ susigrąžino 10 taškų pranašumą ir laimėjo du kėlinius rezultatu 41:31.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Švara“ švystelėjo į varžovų krepšį porą tritaškių ir sutvirtino savo persvarą iki 14 taškų (47:33). Po kurio laiko R.Močio blykstelėjimas puolime padidino skirtumą iki 15 taškų (51:36), tačiau dar pirmoje kėlinio pusėje „ASU & Co AgroVIS“ prabudo. Svečiai surinko 5 taškus be atsako ir suapvalino nuostolius iki 10 taškų (51:41), o netrukus G.Vasiliauskas bei V.Valantinas pridėjo dar porą dvitaškių, pratęsė laimėtą atkarpą iki 2:9 ir pjovė nuostolius iki vienženklės ribos (53:45). Tiesa vėliau „Kauno Švaros“ pranašumas vėl perkopė 10 taškų ribą (58:45). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis vyko permaininga kova, bet skirtumas nuolat išliko dviženklis. Po spurto 7:0 „Kauno Švara“ atitrūko 18 taškų atstumu (69:51), bet sėkmingas G.Vasiliauskas žaidimas puolime leido „ASU & Co AgroVIS“ sumažinti atsilikimą iki 14 taškų ir po trijų kėlinių rezultatas buvo 69:55.

Lemiamame kėlinyje permaininga kova tęsėsi ir komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis. Po M.Senkaus taiklaus metimo „Kauno Švaros“ pranašumas vėl šoktelėjo iki 18 taškų (75:57), tačiau išsijudinę svečiai atsakė 6 taškai iš eilės ir priartėjo iki 12 taškų (75:63). Po šio epizodo estafetę vėl perėmė aikštės šeimininkai, kurie spurtavo 6:0 ir atstatė 18 taškų skirtumą (81:73). Antroje ketvirčio pusėje „ASU & Co AgroVIS“ smeigė porą tritaškių, o vėliau 4 taškus surinko A.Kleinauskas bei V.Valantinas ir „Kauno Švarai“ vėl beliko 12 taškų (85:73). Vis dėlto laikas sparčiai tirpo ir artino aikštės šeimininkus prie pirmosios pergalės šį sezoną. Taip ir neleidusi prikelti intrigos „Kauno Švara“ įveikė varžovus rezultatu 89:75 ir įsirašė į savąją sąskaitą pirmąjį laimėjimą.

Kęstutis Bytautas („Kauno Švara“):

„Esame truputį pastiprėję ir esame patenkinti tuo sustiprėjimu. Dar visi žaidėjai šiandien nežaidė. Šiemet mūsų tikslas jau yra patekti į Didžiąją taurę.“

Gal jau ir į medalių spalvą nusitaikėte?

„Na pažiūrėjus į kitas komandas, tai kovojant dėl medalių bus ką veikti, bet pasvajoti apie juos galima.“

Rolandas Rakštys („ASU & Co AgroVIS“):

Dar pirmoje rungtynių pusėje buvo epizodų, kuomet varžovai pakankamai lengvai ir pavyzdingomis atakomis išdraskė Jūsų komandos gynybą ir tai leido jies atitrūkti. Vėliau žaidimas išsilygino, bet priešininkų pasivyti taip ir nepavyko. Kodėl?

„To priežastys buvo kelios. Pirma priežastis yra ta, jog tai mums buvo vos pirmos rungtynės. Mes net nesitreniravę tiesiog susirinkom į rungtynes. Dar pirmoje pusėje stebėjome kas vyksta, bet trečiame kėlinyje pamatėm, kad greičiausiai nieko šiandien nebus ir davėm visiems pažaisti ir pajusti žaidimo skonį. Sakykim tik stengėmės sužaisti ir vyriškai nepaleisti rungtynių.“

Varžovai turbūt taip pat nebuvo iš silpniausių?

„Aš manau, kad tai viena iš stipresnių komandų.“

Pralaimėjote, bet kaip įvertintumėte savo komandos žaidimą?

„Trūko veržlumo. Čia ir buvo bėda. Tik du žmonės šiandien aktyviai veržėsi – Mantas ir Andrius. Mantas veržėsi, bet neatmetinėjo kamuolio taip, kaip reiktų.“

„Kauno Švarą“ į pergalę vedė Š.Kryžius (29 tšk., 8 rez. p., 41 naud. b.), L.Ivanovas (14 tšk., 8 atk. k., 10 rez. p., 6 per. k., 5 išpr. pr.), M.Brusokas (9 tšk., 8 atk. k.), R.Motys (9 tšk.), M.Senkus (9 tšk., 6 rez. p., 5 per. k.), A.Gasiūnas (8 tšk., 2 bl.) ir T.Kažemėkas (6 tšk.).

„ASU & Co AgroVIS“ gretose pasižymėjo G.Vasiliauskas (18 tšk., 12 atk. k.), V.Valantinas (17 tšk., 8 atk. k.), A.Stanevičius (11 tšk.), A.Kleinauskas (8 tšk.), A.Bagotyrius (7 tšk., 5 rez. p.), M.Šimukonis (7 tšk.) ir M.Rudaitis (4 tšk., 6 atk. k., 9 rez. p., 6 per. k.).

„Celsis“ nukovė „ASU & Co „AgroVis“ (2016 sausio 06 d., trečiadienis, 00:12 val.)Kovingose rungtynėse „Kauno švara“ nugalėjo „Callcredit“ krepšininkus (2015 lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 22:24 val.)„Kauno Technologijos Universitetas“ saldžiai revanšavosi „ASU & Co AgroVIS“ (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 23:09 val.)Negausiai susirinkęs „Chemcentras“ neturėjo problemų su ASU & Co „AgroVIS“ (2015 spalio 24 d., šeštadienis, 21:15 val.)Galingas „Kauno Švaros“ puolimas nepaliko vilčių „Acme“ krepšininkams (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 22:11 val.)Savo progų neišnaudojusi „Kauno Švara“ krito prieš „Baubilo & Verslo Pasaulio“ šešetuką (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 23:22 val.)„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)„Senukai“ po lengvos kovos įveikė ASU & CO „AgroVIS“ ekipą. (2016 vasario 26 d., penktadienis, 21:56 val.)Puikiai startavusi „Kauno Švara“ neužleido lyderio pozicijos iki pat rungtynių pabaigos (2015 spalio 27 d., antradienis, 22:15 val.)„Celsio“ vyrai tik rungtynių pabaigoje įrodė pranašumą prieš „ASU &CO AgroVIS“ krepšininkus (2015 gruodžio 19 d., šeštadienis, 17:51 val.)