Panemunė vs Banga (72:78)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2015 birželio 08 d., Pirmadienis, 18:30 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Po itin atkaklios kovos „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės bronza atiteko „Bangai“

2015 birželio 09 d., Antradienis, 00:02 val., peržiūros: 1491

Birželio 8-ąją dieną, pirmadienį, „Kauno energijos“ salėje įvyko paskutiniai šio sezono „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygos“ susitikimai. „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės bronziniame mače ginklus surėmė „Panemunės“ ekipa ir „Bangos“ krepšininkai.

Dvikova sėkmingiau prasidėjo M.Kalvelio vedamai „Bangai“, kuri startavo laimėta atkarpa 2:7 ir kuriam laikui įsitvirtino priekyje. Visgi dar pirmoje kėlinio pusėje „Panemunė“ ėmė alsuoti varžovams į nugarą. 6 taškus be atsako surinkusi E.Mičkausko vadovaujama ekipa išnaudojo varžovų techninę pražangą, iniciavo spurtą 6:0 ir po 4 M.Lisajevičiaus taškų, rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę. Antroje ketvirčio pusėje permaininga kova tęsėsi. Kuriai nors vienai iš ekipų surengus porą rezultatyvių atakų iš eilės, tuoj pat identiška ar panašia atkarpa atsakydavo ir varžovai. Po A.Rimo baudos metimo, „Panemunė“ turėjo minimalią persvarą (20:19), tačiau paskutinį žodį pirmajame ketvirtyje tarė K.Babkauskas ir šio snaiperio tritaškis leido „Bangai“ laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 20:22.

Antrajame kėlinyje įvykiai klostėsi ne taip rezultatyviai ir žaidybinio broko buvo šiek tiek daugiau, nei praėjusiame ketvirtyje. Pradžioje kėlinio 5 taškus pelnė „Panemunė“ ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (25:22). Tiesa tuo „Banga“ leido pasidžiaugti ne ilgai ir netrukus surengė spurtą 2:9, po kurio Š.Liesio kariauna atitrūko 4 taškais (27:31). Antroje ketvirčio pusėje ryškių išsišokimų nebuvo ir komandos beveik vienodu tempu rinkosi taškus, kas leido „Bangai“ išlikti priekyje. Visgi, tiksint paskutinėms pirmosios rungtynių pusės sekundėms, G.Kurtinaičio dvitaškis pjovė „Panemunės“ deficitą perpus ir įpusėjus mačui „Banga“ tenkinosi trapiu 2 taškų pranašumu – 35:37.

Po didžiosios pertraukos toliau tęsėsi kova taškas į tašką. Kurį laiką „Panemunė“ vis lygindavo rezultatą, bet „Banga“ pirmoje kėlinio pusėje neleido varžovams įsiveržti į priekį, smeigė porą tritaškių ir susigrąžino 4 taškų persvarą (43:47). Tiesa ketvirčio viduryje „Panemunė“ kilo į šturmą, spurtavo 6:0 ir po ilgokos pertraukos nusvėrė dvikovos svarstykles savo pusėn (49:47). Visgi tuo E.Mičkausko armija džiaugėsi trumpai ir antroje kėlinio pusėje sulaukė varžovų atsako. „Banga“ surinko 7 taškus iš eilės be jokio priešininkų atsako ir po šios atkarpos Š.Liesio auklėtinių rankose atsidūrė 5 taškų pranašumas (49:54). Por taiklių G.Kurtinaičio metimų leido „Panemunei“ atstatyti pusiausvyrą (54:54), o paskutiniu kėlinio akordu tapo A.Rimo dvitaškis, kuris padėjo „Panemunei“ laimėti tris kėlinius minimaliu skirtumu – 56:55.

Lemiamos susitikimo dalies pradžioje T.Padegimas sutvirtino savo ekipos pozicijas (58:55), tačiau tuomet taiklių metimų seriją paledo P.Počiuipos, A.Birgelio bei P.Morkeliūno trijulė, kuri iniciavo spurtą 0:7 ir pakreipė įvykius aikštėje savo komandai naudinga linkme (58:62). Dar pora T.Padegimo dvitaškių išlygino rezultatą (62:62), bet įsiveržti į priekį „Panemunei“ daugiau nepavyko. M.Kalvelio ir P.Morkeliūno taiklūs metimai grąžino pranašumą „Bangai“ (64:67) ir nors „Panemunė“ toliau alsavo priešininkams į nugarą, bet žaidimo vadžias savo rankose laikė Š.Liesio kariauna. Svarbiu momentu porą svarbių tritaškių smeigė K.Babkauskas ir A.Karbauskas ir „Banga“ įgijo 5 taškų pranašumą (70:75). G.Kurtinaičio baudų metimai pjovė deficitą iki vienu taikliu metimu pasiekiamo (72:75), tačiau rungtynių finiše „Banga“ nepaleido pergalės iš rankų ir pribaigė varžovus rezultatu 72:78.

Šarūnas Liesis („Banga“):

Dvikovoje dėl trečiosios vietos sutikot išties rimtus varžovus ir visas rungtynes vyko kova taškas į tašką. Kas padėjo pabaigoje?

„Visas rungtynes ėjom taškas į tašką. Trapų pranašumą turėjo tai vieni, tai kiti. Būna. kad užtenka poros minučių atkarpėlės, kurios metu kažkam pasiseka, o kažkam – ne. Taip ir gaunasi tas mažas skirtumas. Šiuo metu manau, kad mums labiau pasisekė. Pataikėm vieną kitą metimą, jie prarado kamuolį ir to užteko. Iš tikrųjų geriau laimėti rungtynes dėl trečiosios vietos, nei pralaimėti finalą ir likti antriems. Pergalingai baigti turnyrą visada smagiau.“

„Panemunės“ atstovai rungtynių nekomentavo.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo K.Babkauskas (17 tšk., 8 rez. p., 5 išpr. pr., 22 naud. b.). Jam puikiai talkino M.Kalvelis (18 tšk., 9 atk. k.), P.Morkeliūnas (17 tšk.), A.Birgelis (14 tšk., 5 rez. p.), A.Giedraitis (5 tšk.), P.Počiuipa (4 tšk., 9 atk. k.) ir A.Karbauskas (3 tšk.).

„Panemunės“ gretose išsiskyrė G.Kurtinaitis (15 tšk.), A.Drungilas (14 tšk., 10 atk. k., 9 išpr. pr.), T.Milinskas (14 tšk., 9 atk. k.), A.Rimas (11 tšk.), M.Lisajevičius (9 tšk., 7 atk. k., 10 rez. p.) ir T.Padegimas (9 tšk.).

„Kauno autobusai“ įveikė „Panemunę“ ir kovos dėl „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 21:54 val.)„Panemunė“ tik po atkaklios kovos įveikė „Bangą“ (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 00:11 val.)Permainingoje kovoje „Panemunė“ įveikė „Kauno SRC“ (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 23:44 val.)Tritaškius pagirtinai metusi „Panemunė“ pasiekė užtikrintą pergalę (2015 gegužės 18 d., pirmadienis, 22:33 val.)Ketvirtą kėlinį užtikrinčiau sužaidusi „Banga“ pasiekė sunkią pergalę (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 23:05 val.)Beveik visas rungtynes atsilikinėjusi „Sporto manija“ rungtynių pabaigoje atėmė pergalę iš „Panemunės“ (2015 gegužės 25 d., pirmadienis, 22:22 val.)Trečią kėlinį galingai pradėjusi „Banga“ užtikrintai žengė į pusfinalį (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 22:38 val.)Įtemptame ir emocingame pusfinalyje pergale džiaugėsi „Sporto Manija“ (2015 birželio 02 d., antradienis, 22:44 val.)Puikiai spurtavusi trečiajame kėlinyje Sporto manija iškovojo pergalę. (2015 gegužės 28 d., ketvirtadienis, 00:13 val.)