BC „Rezervas“ vs Sporto manija (72:98)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 18 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Sporto Manija“ pranoko charakterį rodžiusį BC „Rezervą“

2016 gegužės 18 d., Trečiadienis, 22:57 val., peržiūros: 1002

Gegužės 18-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės B pogrupio mūšis tarp namuose žaidusių BC „Rezervo“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „Sporto Manijos“.

Pirmosiomis sekundėmis pirmieji prabilo svečiai, kurių gretose tritaškį smeigė E.Serkevičius (0:3). Visgi vėliau BC „Rezervas“ kelis kartus užklupo varžovus nepasiruošusius, nugvelbė vieną kitą kamuolį ir šovė į priekį spurtu 8:0, po kurio rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (8:3). Sukrutę „Sporto Manijos“ krepšininkai greitai ne tik pavijo varžovus, bet ir, po 4-ojo iš eilės V.Šumskio taško, persvėrė rezultatą savo naudai (8:9). Tiesa antroje ketvirčio pusėje BC „Rezervas“ susigrąžino pranašumą į savas rankas ir priešininkų į priekį neužleido iki pat kėlinio pabaigos, nors atstumas tarp ekipų nuolat buvo itin trapus ir vienu taikiu metimu panaikinamas. Po pirmųjų 10 minučių minimaliu atotrūkiu džiaugėsi aikštelės šeimininkai – 19:18.

Jau antrojo ketvirčio starte „Sporto Manija“ perėmė šturvalą ir M.Žaunieriūno bei A.Šaulio tikslūs metimai išvedė M.Vaškūno armiją į priekį (19:23). Po M.Gaižausko tritaškio skirtumas tapo minimalus (24:25), tačiau įsisiūbavę svečiai tęsė apgultį, spurtavo 0:11 ir pirmą kartą šios dienos mače atitrūko dviženkliu skirtumu (24:36). P.Glaniausko ir L.Grabausko 5 taškai be atsako įpūtė gyvybės krizę išgyvenančiam BC „Rezervui“ (29:36), bet tai buvo tik trumpalaikis prašviesėjimas ir iki pertraukos aikštelės šeimininkams arčiau prisikasti taip ir nepavyko. Žaidimo skonį pajutusi „Sporto Manija“ antroje ketvirčio pusėje susigrąžino dviženklę persvarą, kuomet pasižymėjo dar 7 „sausais“ taškais (31:44), o kėlinio tiesiojoje dar tašku padidino turimą pranašumą ir įpusėjus susitikimui džiaugėsi 14 taškų bagažu – 36:50.

Po didžiosios pertraukos komandos kelias minutes taškus rinkosi beveik vienodu tempu ir rezultato skirtumas praktiškai stovėjo vietoje. Toks scenarijus iš dalies tenkino „Sporto Maniją“, tačiau, kaip sakoma, apetitas kyla bevalgant. Vis dažniau V.Šumskio ūgio pranašumą išnaudojantys svečiai, nešykštėjo kamuolių savo vidurio puolėjui, o šis nenuvylė komandos draugų. Minėtas žaidėjas iniciavo spurtą 0:7 ir BC „Rezervo“ deficitas pasiekė iki šiol neregėtas aukštumas (44:64). Visgi net ir po šio skaudaus smūgio kovingai nusiteikę aikštės šeimininkai neketino kelti baltų vėliavų ir kilo į šturmą. M.Kudirkos vedamas BC „Rezervas“ pelnė 12 taškų iš eilės, į kuriuos oponentai nesugebėjo atskayti, ir braukė nuostolius iki 8 taškų (56:64). Tiesa ketvirčio finiše M.Vaškūno kariauna susigrąžino dviženklį pranašumą ir prieš lemiamą rungtynių dalį turėjo savo rankose 11 taškų atsargą – 58:69.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje BC „Rezervas“ dar mėgino kabintis į benuvažiuojantį traukinį ir po M.Kudirkos tolimo šūvio suapvalino deficitą iki 10 taškų (63:73). Vis dėlto netrukus „Sporto Manija“ įjungė aukštesnę pavarą ir paguldė ant menčių bandančius keltis varžovus. Kelias minutes svečiai dominavo aikštėje, pataikė savus metimus, o ir savąjį krepšį gynė taip, jog priešininkai kurį laiką niekaip negalėjo pasiųsti kamuolio į „Sporto Manijos“ krepšį. M.Vaškūno vadovaujama ekipa surengė galingą spurtą 0:19 (8 taškus pridėjo A.Šaulys, 7 – D.Pogužinskas) ir išvarė ant slenksčio kurį laiką lūkuriavusią intrigą (63:92). Tritaškiais griebtis šiaudo mėginęs BC „Rezervas“ nutraukė taškų badą ir triskart pataikė iš toli (72:94), tačiau D.Pogužinsko ir A.Pelšs duetas sudėliojo galutinius taškus šiose rungtynėse ir įtvirtino „Sporto Manijos“ pergalę rezultatu 72:98.

Modestas Vaškūnas („Sporto Manija“):

Galutinis rezultatas pakankamai solidus, bet lengva šiandien nebuvo. Kas įtakojo Jūsų pergalę?

„Labai smagu, kai atsiranda žmonių, kurie nebijo registruotis į tokius turnyrus, kuriuose nuostatai leidžia turėti kelis profesionalius krepšininkus. Šiandien varžovai parodė tikrai gerą charakterį. Jie dar jauni žaidėjai ir perspektyvų turi. Kai kurie iš jų manau, kad bus mano komandos žaidėjai ir mes toliau gyvensim. Noras laimėti yra „cool“.“

Žodžiu patiko rungtynės?

„Taip, rungtynės patiko. Ir mes stengimės ir toliau laimėti.“

„Sporto Manijos“ gretose pirmaisiais smuikais griežė D.Pogužinskas (20 tšk., 6 išpr. pr.), E.Serkevičius (18 tšk., 5 rez. p.), V.Šumskis (15 tšk., 6 atk. k., 2 bl.), A.Šaulys (12 tšk.), A.Pelšs (10 tšk., 7 rez. p.), M.Žaunieriūnas (9 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p.) ir K.Pupinis (6 tšk., 6 atk. k., 2 bl.).

BC „Rezervo“ komandoje pasižymėjo M.Kudirka (21 tšk., 6 išpr. pr.), L.Grabauskas (21 tšk.), M.Gaižauskas (9 tšk., 14 atk. k.), D.Šemeklis (9 tšk.) ir J.Pranevičius (8 tšk., 2 bl.).

„Laikinosios Sostinės“ Didžiojoje taurėje „Sporto Manijai“ tai buvo pirmoji pergalė ir reabilitacija po nesėkmės turnyro starte (1-1). BC „Rezervo“ laimėjimų bei pralaimėjimų balansas identiškas (1-1).

„Sporto manija“ perlipo BC „Rezervo“ barjerą (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 22:30 val.)„Panemunė“ išliejo daug prakaito kovoje su BC „Rezervu“ (2016 gegužės 22 d., sekmadienis, 19:02 val.)„Sporto manija“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Panemunės“ ekipą (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:15 val.)Daug prakaito išliejusi „Panemunė“ paliko BC „Rezervą“ už apdovanojimų pakylos (2016 gegužės 31 d., antradienis, 23:29 val.)„Kauno Autobusus“ savo šešėlyje laikiusi „Sporto Manija“ susižėrė ir „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės auksą (2016 gegužės 31 d., antradienis, 23:34 val.)Nusiteikimas ir kova iki paskutinių sekundžių padovanojo BC „Rezervui“ pergalę prieš „Eidiną“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 22:29 val.)Ketvirtame kėlinyje dominavęs BC „Rezervas“ parklupdė „Kauno SRC“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 21:43 val.)Visas rungtynes užnugaryje „Sporto Maniją“ laikę „Kauno SRC“ krepšininkai reabilitavosi po pirmojo prisvilusio blyno (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 21:50 val.)