Panemunė vs BC „Rezervas“ (101:88)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 22 d., Sekmadienis, 14:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Panemunė“ išliejo daug prakaito kovoje su BC „Rezervu“

2016 gegužės 22 d., Sekmadienis, 19:02 val., peržiūros: 1155

Gegužės 22-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės B pogrupio akistata dėl antrosios vietos grupėje tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Panemunės“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios BC „Rezervo“ ekipos.

Susitikimo starte du kartus iš toli driokstelėjo M.Lisajevičius (6:0), o jam įkandin dvitaškį pridėjęs T.Milinskas privertė BC „Rezervą“ prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės (8:0). Po jos „Panemunė“ pratęsė sėkmingą pasirodymą ir uždegė švieslentėje skaičius 12:0, tačiau po ilgokai užsitęsusios tylos D.Šemeklis nutraukė svečių taškų badą (12:2). Visgi be klaidų iš toli atakuojantis M.Lisajevičius smeigė dar vieną tritaškį, o po A.Rimo taiklaus metimo rezultatas tapo 17:2. Tiesa vėliau BC „Rezervas“ atsigavo po šalto dušo ir ėmėsi reformų. Žaidimo skonį pajutusi R.Puikio kariauna surengė spurtą 0:11 ir žaibiškai pjovė deficitą iki ranka pasiekiamo (17:13). Deja „Panemunė“ arčiau priešininkų neprisileido ir paskutinėmis ketvirčio akimirkomis keliais taškais sutvirtino savo pozicijas. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 24:15.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos keitėsi taikliais metimais ir taškus rinkosi vienodu tempu. Po kurio laiko BC „Rezervas’ surinko 7 taškus be atsako ir M.Gaižausko dvitaškis pjovė skirtumą iki 4 taškų (29:25). Tiesa tuomet savo žodį vėl tarė „Panemunė“, kuri nors ir negalėjo pasigirti tobula gynyba, tačiau puolime tiesiog varė oponentus į neviltį. M.Lisajevičius švystelėjo penktąjį savo tritaškį iš tiek pat galimų šiame mače ir ženkliausiai prisidėjo prie spurto 8:0, po kurio atstumas tarp ekipų nesibaigė. Tuo svečių bėdos nesibaigė ir netrukus „Panemunė“ pataikė dar porą tolimų metimų ir nutolo 15 taškų skirtumu (45:30), o po G.Kurtinaičio baudų metmų BC „Rezervo“ padėtis pasiekė kritinę ribą pirmoje susitikimo pusėje (49:32). Paskutinėmis akimirkomis L.Grabausko bei D.Šemeklio tandemas šiek tiek sušvelnino savo ekipos situaciją ir įpusėjus dvikovai „Panemunė“ tenkinosi 11 taškų atotrūkiu – 52:41.

Po didžiosios pertraukos BC „Rezervas“ čiupo iniciatyvą į savo rankas ir pradėjo varžovų krepšio šturmą. Po 7 taškų be atsako „Panemunei“ beliko 4 taškai (52:48), o netrukus R.Puikio armija pratęsė laimėtą atkarpą iki 3:16 ir ne tik panaikino nuostolius, bet ir pirmą kartą šios dienos rungtynėse įsiveržė į priekį (55:57). Prabudusi „Panemunė“ susigrąžino persvarą į savo pusę (62:57) ir iki pat ketvirčio pabaigos nebeužleido svečių į priekį. Vis dėlto atstumas tarp ekipų nuolat išliko ganėtinai trapus ir žaidimo ritmą pajutęs BC „Rezervas“ nuolat alsavo priešininkams į nugarą. Po pusvalandžio kovos „Panemunė“ džiaugėsi 4 taškų atotrūkiu, kuris toli gražu nesuteikė jokių garantijų ir laikė intrigą salėje – 70:66.

Intriguojanti kova tęsėsi ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, kurioje BC „Rezervas“ toliau neatsiliko, o po M.Gaižausko bei D.Šemeklio dvitaškių pjovė atsilikimą iki minimumo (74:73). Dar pirmoje ketvirčio pusėje L.Grabauskas atstatė pusiausvyrą (75:75), tačiau įsiveržti į priekį BC „Rezervui“ nepavyko ir netrukus rungtynių svarstyklės vėl nusviro „Panemunės“ pusėn. Vieną svarbiausių susitikimo atkarpų patyrę aikštės šeimininkų krepšininkai laimėjo rezultatu 13:3, įgijo dviženklę persvarą ir paklojo pergalės pamatus (88:78). Paskutinėmis dvikovos minutėmis BC „Rezervas“ netylėjo ir mėgino gelbėtis, bet visas jų pastangas nubraukė spragos gynyboje, kurias varžovai pakaitomis vertė taškais ir neleido intrigai sugrįžti. Sausų atstumą iki finalinės sirenos išlaikiusi „Panemunė“, nuaidėjus finalinei sirenai, šventė pergalę rezultatu 101:88.

Giedrius Kurtinaitis („Panemunė“):

Pradžia buvo daug žadanti – 17:2. Paskui viskas pakrypo taip, kad varžovai grįžo į kovą ir trečiajame kėlinyje persvėrė rezultatą savo naudai. Kas padėjo lemtingais rungtynių momentais?

„Iš tikro varžovų komanda yra tikrai pakankamai nebloga. Jeigu būtume laimėję 20 taškų skirtumu, tai manau, kad būtų didelė neteisybė. Jie tik labai prastai pradėjo rungtynes, bet žaidėjai pas juos tikrai neblogi ir jie žaidžia pakankamai komandiškai, darniai. Mes šiandien surinkome stipriausią savo sudėtį iki šiol šiame turnyre ir porai žaidėjų šiek tiek trūko laiko susižaisti. Jiems dar sunkiai sekėsi integruotis į komandos žaidimą. Bet jei su tokia sudėtimi žaisime ir toliau, tai manau, kad galime ir laimėti šį turnyrą. Bent jau aš taip tikiuosi.“

„Panemunę“ į pergalę vedė M.Lisajevičius (24 tšk., 5 išpr. pr.), T.Rinkūnas (22 tšk., 8 atk. k., 6 rez. p., 31 naud. b.), T.Milinskas (20 tšk., 8 atk. k.), G.Kurtinaitis (18 tšk., 6 atk. k., 5 išpr. pr.), Š.Vingelis (7 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p., 3 bl.), P.Danisevičius (6 tšk.) ir A.Rimas (4 tšk.).

BC „Rezervo“ gretose išsiskyrė D.Šemeklis (27 tšk., 7 atk. k., 30 naud. b.), L.Grabauskas (21 tšk., 6 rez. p., 5 per. k.), D.Petkevičius (9 tšk.), M.Gaižauskas (8 tšk., 9 atk. k.), R.Puikys (8 tšk.), M.Kudirka (7 tšk.) ir J.Pranevičius (6 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Didžiojoje taurėje „Panemunė“ pasiekė antrąją pergalę ir su vieninteliu pralaimėjimu liko antroje B pogrupio vietoje (2-1). BC „Rezervas“ pergale ir dviem nesėkmėmis finišavo trečioje pogrupio vietoje (1-2).

„Sporto Manija“ pranoko charakterį rodžiusį BC „Rezervą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 22:57 val.)„Panemunė“ užtikrintai įveikė „Kauno SRC“ ekipą (2016 gegužės 17 d., antradienis, 22:25 val.)„Sporto manija“ perlipo BC „Rezervo“ barjerą (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 22:30 val.)Daug prakaito išliejusi „Panemunė“ paliko BC „Rezervą“ už apdovanojimų pakylos (2016 gegužės 31 d., antradienis, 23:29 val.)Ketvirtame kėlinyje dominavęs BC „Rezervas“ parklupdė „Kauno SRC“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 21:43 val.)Atkakliose ketvirtfinalio rungtynėse „Panemunė“ įveikė „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostą“ (2016 gegužės 24 d., antradienis, 22:37 val.)Nusiteikimas ir kova iki paskutinių sekundžių padovanojo BC „Rezervui“ pergalę prieš „Eidiną“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 22:29 val.)„Sporto manija“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Panemunės“ ekipą (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:15 val.)„Kauno Autobusai“ tik rungtynių pabaigoje užtvirtino savo pergalę prieš „Panemunę“ (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:01 val.)