Kaunas vs Šilainiai (72:85)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2014 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 gegužės 14 d., Trečiadienis, 21:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Kaunas“ nusileido „Šilainių“ ekipai

2014 gegužės 14 d., Trečiadienis, 23:40 val., peržiūros: 1170

Gegužės 14 dieną Kauno energijos sporto salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės 2014 A porgupio rungtynės, kuriose susitiko „Kaunas“ (šeimininkai) ir „Šilainiai“ (svečiai) ekipos. Pirmajame ketvirtyje didžiąją laiko dalį komandos rungtyniavo apylygiai, o sėkminga kėlinio pabaiga „Kaunui“ leido pirmauti trimis taškais 18-15. Visgi antrajame ketvirtyje vaizdas pasikeitė – „Šilainių“ puolimas veikė daug sklandžiai ir įpusėjus rungtynėms svečių ekipa buvo priekyje 29-37. Po ilgosios pertraukos abi ekipos rungtyniavo gana rezultatyviai, panašiu tempu, o skirtumas beveik nekito – po trečio kėlinuko „Šilainiai“ buvo priekyje rezultatu 51-60. Per paskutines 10 minučių „Kaunas“ nors ir stengėsi privyti varžovus, tačiau grėsmingiau priartėti nepavyko, o daugiausia ką buvo pavykę padaryti tai sumažinti atsilikimą iki 8 taškų. Po galutinio švilpuko „Šilainiai“ nugalėjo varžovus rezultatu 85:72 (15:18, 22:11, 23:22, 25:21).

Nuo pat rungtynių pradžios vyko gana greito tempo krepšinis, kuriame abi ekipos neblogai sugebėdavo rasti galimybių pasižymėti. Tiesa, pirmajame kėlinyje abi ekipas vedė į priekį ne gausios žaidėjų pajėgos – „Kauno“ ekipoje didžiąją dalį taškų pelnė ir į priekį savo ekipą traukė A.Olberkis (11 tšk). Tuo tarpu priešininkų gretose komandą į priekį taškais vedė M.Liepa (4/3 tritaškių) ir M. Patasius (4/3 dvitaškių). Galiausiai kėlinį dviem taškais su pražangą realizavęs A.Olberkis po pirmo kėlinio išvedė ekipą į priekį trimis taškais 18-15.

Antrasis ketvirtis ekipoms prasidėjo skirtingai – „Šilainiai“ vis bėgo nuo savo varžovų, o „Kaunas“ ekipos žaidėjai vis strigo puolime, tad jau po keletos pirmųjų kėlinuko minučių atsiliko rezultatu 18-28. Toliau kėlinyje „Kaunas“ nors ir pralaužė ledus, tačiau kėlino pradžioje iššvaistytas laikas neleido sužaisti kiek rezultatyviau. „Šilainiai“ šį kėlinį laimėjo 11 taškų skirtumu ir prieš ilgąją pertrauką galėjo džiaugtis turima 8 taškų persvara 29-37.

Po didžiosios pertraukos netrūko atkaklios ir idomios ekipų kovos. Visgi didžiąją šio kėlinio dalį „Šilainiai“ turėjo saugų pranašumą, kuris kėlinio laukui perkopus į antrąją dalį buvo pasiekęs net 16 taškų ribą 38-54. Tačiau tuomet prabilo „Kauno“ ekipa, kuri po sėkmingų J.Merkys ir A.Olberkis metimų, laimėdami atkarpą 10-0, prie varžovų priartėjo iki 5 taškų 49-54. Vis dėlto „Kaunui“ kėlinio gale vėl nenusisekė ir „Šilainiai“ besibaigiant trečiajam ketvirčiui padidino savo pranašumą iki 9 taškų 51-60.

Per paskutinįjį ketvirtį abi ekipos išsiskyrė taiklių metimų gausa. Tačiau tai „Kauno“ negelbėjo, kadangi siekiant atsitiesti ir prisivyti varžovus reikėjo ne tik sėkmingo žaidimo puolime, bet taip pat ir veiksmingos gynybos stabdant varžovus. Deja, to padaryti nepavyko. Ir nors po Ž.Pilipavičius tritaškio bei J.Merkys dvitaškio skirtumas buvo apkarpytas iki 8 taškų, tačiau tolimesnė rungtynių eiga parodė, jog tai buvo viskas ką pavyko nuveikti šeimininkų ekipai. Rungtynėms besibaigiant, paskutiniąją minutę T.Žvaliauskas savo ekipos pergalę vainikavo galingu dėjimu, o po galutinio teisėjo švilpuko „Šilainiai“ iškovojo pergalę rezultatu 72-85.

Vitoldas Kapočius „Šilainiai“ (komentaras po rungtynių).

Šiaip, iš tikrųjų, tokia naujai suklijuota komanda, „Laikinosios sostinės“ taurėje niekada nedalyvaudavom, šiandien pirmosios rungtynės. Komanda tikrai esu patenkintas – tiek puolime, tiek gynyboje gerai tikrai sužaidė, komandiškai stengėsi. „Laikinosios sostinės“ debiutas, pirmoji pergalė vainikuota, neblogas rezultatas.

Kaunas: Andrius Olberkis – 22 tšk., Gediminas Šuklevičius – 11 tšk., Justinas Merkys – 10 tšk.

Šilainiai: Mantautas Patasius – 28 tšk. (5 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Marius Liepa – 15 tšk., Giedrius Purauskas – 13 tšk. (6 rezult. perd.), Edvinas Vaina – 11 tšk.

„Kaunas“ sutriuškino tragiškai klydusią „BC AMBI“ ekipą. (2014 gegužės 12 d., pirmadienis, 23:52 val.)„Kaunas“ įrodė savo pranašumą prieš „Green Death“ (2014 gegužės 24 d., šeštadienis, 02:22 val.)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė atiteko „Šernai & Žaidimų bazė“ krepšininkams (2014 birželio 16 d., pirmadienis, 22:20 val.)„Šilainiai“ nesunkiai įveikė BC „Ambi“ komandą. (2014 gegužės 20 d., antradienis, 00:12 val.)„Šilainiai“ lengvai susitvarkė su „Green Death“ (2014 gegužės 27 d., antradienis, 23:10 val.)Ričardo Stirbio pergalingas metimas paskutinę sekundę atvedė „Šilainius“ į finalą (2014 birželio 08 d., sekmadienis, 22:27 val.)„Šilainiai“ neturėjo vargo su „Transalmis ‒ icig.lt“ (2014 birželio 04 d., trečiadienis, 22:37 val.)„Kauno“ ekipa nesunkiai įveikė „Vilkijos Ecowood- Extradent“ komandą. (2014 gegužės 28 d., trečiadienis, 23:49 val.)„Šilainiai“ po atkaklios kovos palaužė Vilkijos „Ecowood ‒ Extradent“ penketuką (2014 gegužės 25 d., sekmadienis, 23:50 val.)„Šernai & Žaidimų Bazė“ nesunkiai susitvarkė su „Kaunu“ (2014 birželio 03 d., antradienis, 07:49 val.)