Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ vs Kauno autobusai (87:109)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurė 2014 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 gegužės 30 d., Penktadienis, 20:00 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės starte Kauno autobusai įveikė Marijampolės „Sūduva – Mantinga“

2014 gegužės 30 d., Penktadienis, 22:17 val., peržiūros: 1171

Gegužės 30 Kauno energijos sporto salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ SUPER taurės 2014 reguliariosios rungtynės, kuriose susitiko Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ ir Kauno autobusai. Šių rungtynių pirmajame kėlinyje šiek tiek geriau sekėsi Marijampolės „Sūduva – Mantinga“, kuri po pirmų 10 minučių pirmavo 4 taškais 29:25. Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje ėmė po truputį keistis ir ties ilgąja pertrauka jau Kauno autobusai buvo priekyje 51:55. Po ilgosios pertraukos išriškėjo Kauno autobusų žaidybinis pranašumas, kas atsispindėjo rezultate – po trečio ketvirčio Kauno autobusai padidino atotrūkį iki 13 taškų 69:82. Ketvirtajame ketvirtyje šis pranašumas dar išaugo, persvara pasiekė net 22 taškų ribą. Per kitas likusias žaidimo minutes intrigos jau nebebuvo – žaidėjai galėjo ramiai, be įtampos užbaigti rungtynes. O ištiksėjus paskutinioms žaidimo minutėms Kauno autobusai pasiekė pergalę rezultatu 109:87.

Rungtynės prasidėjo taikliu M. Kalvelio tritaškiu išvedusio Kauno autobusų ekipą į priekį. Tačiau, po šio taiklaus metimo, Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ atsakė net 7 -iais taškais paeiliui 7:4. Toliau, žaidimas daugmaž išsilygino, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui ekipas skyrė tik 3 taškai 18:15. Tiesa, reiktų pažymėti tai, jog Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ didžiąją laiko dalį nors ir nedideliu skirtumu, tačiau buvo pirmaujančių vaidmenyje. Ir net kai ekipas skirdavo tik vienas metimas, Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ vėl suregzdavo rezultatyvią ataką. Galop pirmajam ketvirčiui pasibaigus marijampoliečių pranašumas siekė 4 taškus 29-25.

Antrojo ketvirčio pradžioje Kauno autobusai pradėjo 6 taškais be atsako ir persverė rungtynių rezultatą į savo pusę. Tuomet Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ atrodo atgaivino savo veiksmus puolime ir per kitas kelias minutes žaidė koja kojon su varžovais, o įpusėjus antrajam kėlinukui komandas skyrė tik minimalus taškų skirtumas. Vėliau, antroje kėlinuko pusėje, žaidimas pakrypo į Kauno autobusų naudą, o tuo metu Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ ekipai daugiausiai problemų sukūrė sėkmingai po krepšiu darbavęsis Kauno autobusų bokštas T.Janušauskas. Taip pat M.Kalvelis dar pridėjo keletą taiklių metimų ir rungtynių svarstyklės pakrypo į Kauno autobusų pusę. Po dviejų kėlinių 51-55.

Trečiajame ketvirtyje Kauno autobusai sėkmingai tęsė antrame ketvirtyje pradėtą darbą. Jie truputį atitolę nuo varžovų šiame ketvirtyje taip pat neleido varžovams perimti iniciatyvos. Tad sužaidus pirmas 5 žaidimo minutes Kauno autobusai atitrūko rezultatu 61:69. Toliau, antroje ketvirčio pusėje Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ ekipai mažinti atsilikimo nesisekė, o tuo tarpu E.Dimša sužaidė keletą sėkmingų epizodų po varžovų krepšiu ir dar padidino ekipos pranašumą. Pasibaigus trečiajam ketvirčiui 69:82.

Ketvirtajame ketvirtyje per pirmas pora minučių Kauno autobusai pradėjo triuškinti varžovus, o po P. Beliavičiaus ir D. Gvezdausko tritaškių, laimėdami atkarpą 2-11, Kauno autobusai padidino savo pranašumą iki 22 taškų 71-91. Nors vėliau šis skirtumas buvo ištirpdytas iki 15 -os, tačiau tai mažai ką keitė. Iš kitos pusės rungtynių gale dar ir J.Ramanauskas pasižymėjo pelnydamas savo ekipai 8 taškus paeiliui, taip vėl sugrąžindamas turėtą pranašumą. Rungtynės baigėsi be įtampos, kuriose taip pat netrūko ir gražių epizodų – T.Janušauskas, I.Labutis pasižymėjo dėjimais, o priedo ir paskutinę rungtynių sekundę M.Kalvelis įkrovė kamuolį iš viršaus. Rungtynės baigėsi galutiniu rezultatu 87-109.

Giedrius Žibėnas Marijampolės „Sūduva – Mantinga“

- Rungtynes geriau pradėjote negu pabaigėte. Ko pritrūko?

Ko pritrūko? Pritrūko žaidimo.

- Gal jų žaidėjai labiau patyrę?

Ne, čia buvo žaidimas, kai 3 puola, čia pats matei, be gynybos, be nieko – streetball'ą šiandien geriau žaidė Kauno autobusai.

Marijampolės „Sūduva – Mantinga“: Rokas Čepanonis – 25 tšk. (6 išpr. praž.), Paulius Petrilevičius – 14 tšk., Donatas Sabeckis – 10 tšk.

Kauno autobusai: Paulius Beliavičius – 25 tšk. (6 rezult. perd.), Egidijus Dimša – 24 tšk. (5 išpr. praž.), Tomas Janušauskas – 19 tšk., Mindaugas Kalvelis – 19 tšk.

„Baubilas & Verslo pasaulis“ išlieka be pralaimėjimų palikdamas Marijampolės „Sūduvą ‒ Mantingą“ be pergalių (2014 birželio 09 d., pirmadienis, 23:49 val.)Komandinis žaidimas atvedė „LSU ‒ Atletą“ į „Laikinosios Sostinės“ Super taurės finalą (2014 birželio 10 d., antradienis, 21:49 val.)„LSU ‒ Atletas“ išbarstė solidžią persvarą, bet išlaikė pergalę savo rankose (2014 birželio 06 d., penktadienis, 21:37 val.)„Baubilas & Verslo Pasaulis“ po didžiosios pertraukos paklojo pergalės pamatus (2014 birželio 03 d., antradienis, 00:02 val.)