KAUNO AUTOBUSAI vs TRIOBET.COM & ETAPAS (86:118)Meras D » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2007 kovo 29 d., Ketvirtadienis, 20:40 val. @ J.Dobkevičiaus vidurinė mokykla, V.Čepinskio g. 7, Kaunas LT-46257

"Triobet.com & Etapas" suvažinėjo "Kauno autobusus"

"Aiva" įveikęs "Sunės" gynybą pelno du taškus
2007 kovo 29 d., Ketvirtadienis, 23:35 val., peržiūros: 3671
Šį vėlyvą ketvirtadienio vakarą J. Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje įvyko principinė Didžiosios Mero taurės "E" pogrupio dvikova tarp šeimininkų "Kauno autobusų" bei "Aukso" lygos pusfinaliui besiruošiančios "Triobet.com & Etapo" ekipos. Nors dauguma ir tikėjosi atkaklios kovos, tačiau tokia vyko tik iki antro kėlinuko vidurio, vėliau šeimininkai nebesugebėjo sustabdyti įsibėgėjusių varžovų, kurie spurtavo, ir privalėjo pripažinti jų milžinišką pranašumą rezultatu 86:118. Ši pergalė "Triobet.com & Etapo" komandai buvo pirmoji per dvejas žaistas rungtynes ir ji leidžia būti antrojoje pogrupio vietoje. Tuo tarpu "Kauno autobusams" šis mačas buvo pirmasis ir jiems dar viskas priešaky.

Pačioje susitikimo pradžioje abi komandos bandė demonstruoti greitą krepšinį, tačiau metimai vis skriedavo pro šalį (čia pasižymėjo Eitvydas Juškevičius). Tik antrąją minutę pirmieji ledus pralaužė
"Triobet.com & Etapo" krepšininkai. Vėliau komandos po truputį įsibėgėjo ir sėkmingiau rinkosi taškus, dažniausiai iš baudos aikštelės. Kova vyko permainingai ir nė vienai iš komandų nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Kėlinuko pabaigoje geriau sužaidė svečiai, pelnę 5 taškus iš eilės, kurie ir pirmavo po pirmųjų 10 minučių 23:20.

Antrasis ketvirtis ir toliau vyko gana permainingai, bet keliais taškais priekyje vis buvo
"Triobet.com & Etapas". Kėliniui perkopus vidurį "Kauno autobusams" po ilgesnio laiko pavyko atstatyti pusiausvyrą rungtynėse, tačiau iš karto po to jie krito į gilią duobę, iš kurios nepavyko išsikapstyti iki pat kėlinuko pabaigos. Svečiai tuo tarpu suaktyvino savo gynybą, o ir puolime lengvai rasdavo spragų. Todėl jie spurtavo 14:0 ir ilsėtis patraukė turėdami 14 taškų persvarą – 53:39.

Iš karto po pertraukos
"Triobet.com & Etapas" padidino savo atotrūkį iki 18 taškų, tačiau šeimininkai net neketino nuleisti rankų ir pelnė 7 taškus be atsako. Vis dėlto vežėjai susilaukė dar galingesnio varžovų atsako 13:0, po kurio skirtumas tarp komandų artėjo link triuškinamo (24 taškai). Per likusį laiką žaidimas išsilygino ir nė viena komanda nepešė sau didesnės naudos. Prieš lemiamą atkarpą "Triobet.com & Etapo" ekipa pirmavo vis ta pačia 24 taškų persvara – 80:56.

Paskutiniajame ketvirtyje svečiai net neketino sustoti ir smeigė dar tris tolimas vinis į varžovų karstą iš eilės, tuo padidindami persvarą iki 31 taško. Šeimininkams šis smūgis, matyt, jau buvo lemiamas, kadangi jie pradėjo žaisti visiškai individualiai ir kartais net sugebėdavo pramesti iš po krepšio. Likusios minutės jau tebuvo formalumas, kurio metu nieko ypatingo neįvyko ir
"Triobet.com & Etapas" šventė pelnytą bei įtikinamą pergalę rezultatu 118:86. Svečiai pranoko vežėjus pagal visus komponentus, išskyrus pražangas.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris Evaldas Sparnauskas teigė, jog šios rungtynės buvo geros. "Sekėsi žaisti. Gera treniruotė prieš sekmadienio dvikovą su "ERA+" – reziumavo jis. Teisėjams strategas skyrė po 9 balus. Tuo tarpu "Kauno autobusų" treneris Audrius Juodelis vyriausiajam teisėjui Povilui Čižauskui davė 8 balus, o kitam, Tomui Baniui, – 9.

Naudingiausiai
"Triobet.com & Etapo" ekipoje rungtyniavo Aivaras Rutkauskas, kurio sąskaitoje 22 taškai, 8 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai ir 32 naudingumo balai. Neblogai jam talkino dvigubus dublius atlikę Dovydas Grukauskis (19 taškų, 10 atkovotų), Gediminas Velička (17 taškų, 11 atkovotų) bei Valdemaras Vainauskas (11 taškų, 11 atkovotų, 5 blokai). 20 taškų prie pergalės pridėjo Nerijus Paulauskas.

Tarp pralaimėjusiųjų išsiskyrė Marius Antanaitis
, pelnęs 25 taškus, sugriebęs 17 kamuolių, išprovokavęs 8 pražangas ir surinkęs 25 naudingumo balus. Jam padėti stengėsi ir Aurimas Žukauskas, kuris įmetė 17 taškų, atkovojo 9 kamuoliu, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus. 15 taškų Eitvydo Juškevičiaus sąskaitoje, tačiau jo naudingumas neigiamas.
"Triobet.com & Etapas" gana lengvai įveikė "Teledemą", bet viskas tuo nesibaigė (2007 balandžio 25 d., trečiadienis, 21:23 val.)Nepaisant pralaimėjimo "Kauno Autobusai" atvažiavo į finalą (2007 gegužės 28 d., pirmadienis, 23:25 val.)Vilniečiai nusileido ir "Triobet.com - Etapas" ekipai (2007 balandžio 14 d., šeštadienis, 00:25 val.)"Baltijos Baldų Grupė" tęsia pergalingą žygį "Didžiojoje Mero Taurėje" (2007 kovo 27 d., antradienis, 22:52 val.)"Kauno Autobusai" žengė tvirtą žingsnį finalo link (2007 gegužės 21 d., pirmadienis, 22:54 val.)"Baltijos Baldų Grupė" pogrupio varžybas baigė nepatyrusi pralaimėjimo (2007 balandžio 03 d., antradienis, 22:59 val.)"Topsport & Dextera" apgynė "Didžiosios Mero Taurės" čempionų titulą (2007 birželio 01 d., penktadienis, 23:01 val.)"Kauno Autobusai" nušlavę "Forto Sieną" važiuoja į pusfinalį (2007 gegužės 07 d., pirmadienis, 22:21 val.)Aikštelėje karaliauja Kaunas (2007 kovo 31 d., šeštadienis, 08:46 val.)