Parabelis vs Šilainiai ‒ 2 (65:45)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 06 d., Pirmadienis, 21:15 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Parabelis“ užsitikrino antrąją vietą pogrupyje

2015 balandžio 06 d., Pirmadienis, 23:39 val., peržiūros: 1070

Balandžio 6-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės B pogrupio dvikova tarp namuose žaidusių „Parabelio“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „Šilainių – 2“ ekipos.

Susitikimo pradžioje komandos nenusileido viena kitai vyko permaininga kova. Pirmosiomis rungtynių minutėmis abi ekipos pabuvo priekyje, tačiau antroje kėlinio pusėje „Šilainiai – 2“ įkrito į žaidybinę duobę. Po V.Dambausko baudos metimo svečiai pirmavo rezultatu 6:9, bet per paskutines 3,5 minutės „Šilainių – 2“ puolimas nedavė vaisių ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. „Parabelis“ varžovų tylos minutes išnaudojo pakankamai turiningai, surinko 11 taškų ir po pirmojo ketvirčio atitrūko 8 taškais – 17:9.

Antrojo kėlinio starte ekipos keliose atakose apsikeitė taškais, tačiau netrukus ryžtingesnių veiksmų vėl ėmėsi „Parabelis. I.Rupeiko bei O.Stropaus taiklūs metimai padėjo aikštelės šeimininkams įgyti dviženklę persvarą (25:13), o antroje kėlinio pusėje O.Stropaus dvitaškis su pražanga leido „Parabeliui“ atsiplėšti 13 taškų skirtumu (30:17). Pirmosios dvikovos pusės finiše „Šilainiai -2“ neženkliai atsigriebė, bet įpusėjus mačui vis dar turėjo dviženklį deficitą – 32:21.

Po didžiosios pertraukos geriau startavo „Parabelis“ ir dar labiau sutvirtino savo pozicijas (39:24). Prabudę „Šilainiai – 2“ suapvalino atsilikimą iki 10 taškų (39:29), tačiau aikštelės šeimininkai arčiau varžovų neprisileido. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis komandos beveik vienodu tempu rinkosi taškus, o kėlinio pabaigoje dar vieną dvitaškį pridėjęs O.Stropus grąžino „Parabeliui“ 12 taškų persvarą ir po trijų kėlinių kovos rezultatas buvo 45:33.

Panašus scenarijus pasikartojo ir ketvirtajame kėlinyje. Pradžioje „Parabelis“ padidino atotrūkį (50:35), bet netrukus sulaukė varžovų atsako ir skirtumas ištirpo iki 11 taškų (50:39). Vis dėlto antroje kėlinio pusėje „Parabelis“ neleido suabejoti savo pranašumu ir finišavo galingai. Prigesęs „Šilainių – 2“ puolimas blykstelėjo vos porą kartų, o į tai aikštės šeimininkai atsakė su kaupu. Paskutinę susitikimo atkarpą 13:4 laimėję „Parabelio“ krepšininkai, nuaidėjus finaliniam švilpukui šventė pergalę rezultatu 65:45.

Ovidijus Stropus („Parabelis“):

„Blogai sužaidėm ir viskas.“

Pogrupyje užsitikrinot antrąją vietą, bet kaip matau esat nelabai nepatenkinti.

„Aišku, kad ne.“

Kodėl? Ar esat kada nors per rungtynes tiek kartų pažeidę žingsnių taisyklę?

„Turbūt ne. Per visą sezoną tiek nepadarom žingsnių, kiek per šias rungtynes padarėm.“

Rekordas pasiektas, pergalė irgi. Ko dar reikia?

„Išeiti į finalą. Tiesiog šiandien šiek tiek trūksta žodžių.“

Tomas Kivyta („Šilainiai – 2“):

“Varžovai buvo stipresni. Jauni, greiti, daug bėga. Pas vyrus buvo stipresni kiaušai.“

„Parabelį“ į pergalę vedė O.Stropus (17 tšk., 8 atk. k.), I.Rupeika (17 tšk., 16 atk. k., 3 bl., 6 išpr. pr.), J.Kulvecas (15 tšk., 10 atk. k.), A.Rupeika (9 tšk., 6 atk. k.), R.Zaverucha (4 tšk., 12 atk. k.) ir K.Kubilius (3 tšk., 11 atk. k., 6 rez. p.).

„Šilainių – 2“ gretose pasižymėjo T.Kivyta (16 tšk., 9 atk. k.), V.Dambauskas (14 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), V.Kapočius (7 tšk.), A.Adrejaitis (5 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p.) ir A.Vasaitis (3 tšk.).

„Parabelis“ pavasario „Sportturas“ taurės pogrupio varžybas baigė su trimis pergalėmis bei vieninteliu pralaimėjimu ir jau dabar tapo aišku, jog nenukris žemiau antrosios vietos B pogrupyje (3-1). „Šilainiams – 2“ tai buvo antroji nesėkmė ir kol kas ši komanda keliauja be pergalių (0-2).

„Parabelis“ eliminavo „Spartą“ iš tolimesnių kovų (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:26 val.)„Parabelis“ pasiekė nesunkią pergalę (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)„Parabelis“ iškovojo lengvoką pergalę bei keliauja į finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:47 val.)„Parabelis“ komandiniu žaidimu užtikrintai įveikė „Kulautuvą“. (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 02:27 val.)„Kulautuva“ iškovojo pirmą pergalę (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 00:21 val.)„Parabelis“ po nervingos kovos palaužė SK „Mattas“ ‒ 2 ekipą. (2015 balandžio 22 d., trečiadienis, 22:51 val.)Visas rungtynes pirmavęs „Parabelis“ apgynė pavasario „Sportturo“ taurės nugalėtojų titulą (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 23:39 val.)Geriau sužaista antroji rungtynių pusė leido pergalę pasiekti „Šilainiai ‒ 2“ komandai (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 20:43 val.)„Medvėgalis“ ketvirtajame kėlinyje nutolo nuo savo varžovų ir žengė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:38 val.)Solidžią persvarą išbarstę „Nematyti“ vos neprisižaidė su „Šilainiais ‒ 2“ (2015 balandžio 07 d., antradienis, 23:47 val.)