ITAB Novena vs Vėjų linija & Garliavos duona (48:61)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 balandžio 03 d., Sekmadienis, 19:15 val. @ Kauno kolegija (didžioji salė), Pramonės pr. 22, Kaunas, LT-50387

„Vėjų Linija & Garliavos Duona“ po didžiosios pertraukos palaužė subyrėjusius „ITAB Novenos“ krepšininkus

2016 balandžio 03 d., Sekmadienis, 22:10 val., peržiūros: 974

Balandžio 3-ąją dieną, sekmadienį, Kauno Kolegijos didžiojoje salėje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės F pogrupio susitikimas tarp namuose žaidusios „ITAB Novenos“ ir svečių teisėmis atvykusios „Vėjų Linijos & Garliavos Duonos“.

Pirmieji ledus pralaužė „Vėjų Linijos & Garliavos Duonos“ krepšininkai (0:2), tačiau netrukus svarius argumentus pateikė aikštės šeimininkai. 9 taškus be atsako surinkusi „ITAB Novena“ atitrūko 7 taškais (9:2), o kiek vėliau G.Rutkauskas (šis žaidėjas pirmajame ketvirtyje surinko 12 taškų) su kompanija dar labiau sutvirtino savo pozicijas ir įgijo dviženklį atotrūkį (19:8). Vis dėlto kėlinio tiesiojoje svečiai prabudo, surengė kelias tikslias atakas ir jų dėka deficitas ištirpo iki 5 taškų. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 21:16.

Antrojo kėlinio starte G.Rutkauskas įsūdė dar vieną tritaškį (24:16), tačiau „Vėjų Linijos & Garliavos Duonos“ ekipa atsakė 4 taškais ir braukė nuostolius perpus (24:20). Tiesa tuomet „ITAB Novena“ surengė spurtą 6:0 ir tokiu būdu susigrąžino dviženklį pranašumą. Antroje ketvirčio pusėje svečiai sukruto ir neleido deficitui dar labiau išaugti. Šiek tiek rezultatyviau pirmosios susitikimo pusės finišą sužaidusi „Vėjų Linija & Garliavos Duona“ sušvelnino atsilikimą iki 6 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 35:29.

Po didžiosios pertraukos „ITAB Novena“ tarsi pamiršo sėkmingo žaidimo formulę. Daugiau nei pusę kėlinio aikštės šeimininkai nesugebėjo pelnyti pirmųjų taškų trečiajame ketvirtyje ir už tai brangiai sumokėjo. Žaidimo skonį pajutisi „Vėjų Linija & Garliavos Duona“ šiuo laikotarpiu surinko 7 taškus ir ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai. Tuo „ITAB Novenos“ problemos nesibaigė ir vangiai taškus rinkę aikštelės šeimininkai trečiajame kėlinyje tragiškai atakavo krepšį, pataikė vos 1/6 baudos metimą, o iš viso pelnė vos 4 taškus. Šios aplinkybės leido „Vėjų Linijos & Garliavos Duonos“ krepšininkams laimėti trečiąją dvikovos dalį rezultatu 4:16 ir apversti viską aukštyn kojomis – 39:45.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „ITAB Novena“ pataikė dvitaškį, kuris pjovė skirtumą iki 4 taškų (41:45), bet tuomet vėl prabilo svečiai. „Vėjų Linija & Garliavos Duona“ toliau diktavo savo sąlygas, sėkmingai gynėsi nuo priešininkų atakų, o pati sparčiai klojo pamatus pergalei. Galingas spurtas 2:14 nubloškė „ITAB Noveną“ 16 taškų atstumu ir palaidojo šios ekipos viltis atsitiesti (43:59). D.Baužos tikslūs metimai šiek tiek sumažino aikštelės šeimininkų kartėlį, bet nuaidėjus finalinei sirenai „Vėjų Linija & Garliavos Duona“ vistiek šventė įtikinamą pergalę rezultatu 48:61.

Vytautas Merkelis („Vėjų Linija & Garliavos Duona“):

Pirmoje rungtynių pusėje geriau sekėsi varžovams. Kas pasikeitė antroje?

„Varžovai pradžioje neblogai pataikė, o paskui matyt pavargo. Iš lėto ir laimėjom.“

Povilas Čiurlevičius („ITAB Novena“):

Pirmus du kėlinius laimėjote. Kas nutiko vėliau?

„Šiandien mums trūko poros žaidėjų ir suolelis buvo gan trumpas. Neturėjome lygiaverčių keitimų, o varžovai po pertraukos pradėjo kibiau gintis. Truputį pavargom. Pasipylė klaidos, netaiklūs metimai ir tai įtakojo mūsų tempą.“

„Vėjų Linijos & Garliavos Duonos“ pergalės kalviais buvo B.Mockus (17 tšk., 10 atk. k., 6 išpr. pr.), M.Daunoravičius (14 tšk., 7 atk. k.), V.Merkelis (12 tšk.), V.Vaškevičius (11 tšk., 11 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Raila (4 tšk.) ir E.Žiedelis (3 tšk.).

„ITAB Novenos“ gretose išsiskyrė G.Rutkauskas (17 tšk., 5 rez. p., 5 išpr. pr., 31 naud. b.), V.Bauža (13 tšk., 13 atk. k.), P.Čiurlevičius (6 tšk., 9 atk. k.), R.Eidukaitis (5 tšk., 2 bl.), E.Vėželis (3 tšk.), N.Mikalajūnas (2 tšk.) ir G.Girčius (2 tšk.).

Pavasario „Sportturas“ taurėje „Vėjų Linija & Garliavos Duona“ pasiekė antrąją pergalę ir su vienintele nesėkme finišavo antroje F pogrupio vietoje (2-1). „ITAB Novena“ išsirikiavo trečioje pogrupio vietoje su vieninteliu laimėjimu ir dviem nesėkmėmis (1-2).

„Team Five“ lengvai perkopė „ITAB Novenos“ barjerą (2016 balandžio 10 d., sekmadienis, 20:38 val.)„KMAIK“ iškovojo lengvą pergalę prieš „ITAB Noveną“ (2016 kovo 20 d., sekmadienis, 20:52 val.)„Kauno Rami“ įrodė savo pranašumą prieš „Vėjų liniją & Garliavos duoną“ ir keliauja į pusfinalį (2016 balandžio 11 d., pirmadienis, 21:18 val.)„Shepečių valdovai“ turėjo pripažinti „Vėjų linijos & Garliavos duonos“ ekipos pranašumą (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 20:42 val.)„KMAIK“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Vėjų linija & Garliavos duona“ ekipą. (2016 kovo 18 d., penktadienis, 21:36 val.)„ITAB Novena“ rungtynių gale įrodė pranašumą prieš „Shepečių valdovus“ (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 22:46 val.)