Kauno švara ‒ 2 vs Komanda X (77:64)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 29 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

„Kauno Švara ‒ 2“ apgynė savo tvirtovę nuo „Komandos X“

2016 kovo 29 d., Antradienis, 23:00 val., peržiūros: 761

Kovo 29-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės E pogrupio akistata tarp savo aikštėje žaidusios „Kauno Švaros – 2“ ir svečių rolėje buvusių „Komandos X“ krepšinininkų.

Pirmosios dvikovos akimirkos nebuvo itin rezultatyvios ir ekipoms sunkiai sekėsi įsivažiuoti. Sužaidus 2,5 minutės rezultatas viso labo buvo 2:0, tačiau vėliau „Kauno Švara – 2“ surengė dar tris sėkmingas atakas ir beveik įpusėjus ketvirčiui privertė „Komandą X“ prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (8:0). Po jos 5 minučių svečių badą nutraukė G.Vitkaukas, o jau po minutės dvitaškį su pražanga realizavęs A.Jurkevičius įgijo teisę nuo baudų metimų atžymos išlyginti rezultatą, bet nepasinaudojo šia proga (8:7). Kėlinio tiesiojoje „Kauno Švara – 2“ taip ir neužleido pirmaujančiųjų pozicijos ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 14:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje G.Simanavičiaus vedama „Kauno Švara – 2“ padidino atotrūkį iki dviženklio (21:11), tačiau netrukus prabilo „Komandos X“ snaiperiai. Svečių taikliarankiai pasiuntė keturis tiksliu metimus iš toli ir po M.Kaziulio tritaškio deficitas ištirpo iki 2 taškų (25:23). Tiesa, po šio epizodo P.Vosirdo bei T.Kažemėko tandemas keliskart sudraskė priešininkų gynybą, iniciavo spurtą 9:0, po kurio „Kauno Švarai – 2“ grįžo dviženklė persvara – 34:23). Tiksint paskutinėms pirmosios susitikimo pusės minutėms, „Komanda X“ sušvelnino nuostolius iki vienženklės ribos ir įpusėjus mačui aikštės šeimininkai tenkinosi 9 taškų pranašumu – 36:27.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką vyko apylygė kova ir rezultato skirtumas svyravo neženkliai. Po A.Jurkevičiaus baudos metimo „Komanda X“ priartėjo iki 8 taškų (41:33), bet tuomet savo žodį vėl tarė tarsi žuvys vandenyje besijaučiantys „Kauno Švaros – 2“ krepšininkai. Aikštelės šeimininkai surengė dar vieną spurtą 8:0 ir pabėgo į priekį jau 16 taškų skirtumu (49:33), kuris buvo tarsi rimtas pavojaus signalas vilties dar nepraradusiai „Komandai X“. L.Klangausko sėkmingų atakų dėka svečiai truputį apkarpė atsilikimą, tačiau po trijų ketvirčių vis dar turėjo didelių problemų – 55:42.

Ketvirtojo kėliniio starte „Komandai X“ netrūko motyvacijos ir ši komanda kelis kartus išardė varžovų gynybą. Tai leido svečiams suapvalinti nuostolius iki 10 taškų (57:47), tačiau netrukus „Kauno Švara – 2“ pristabde beįsisiūbuojančius oponentus ir ėmė dėlioti galutinius taškus šiame mače. Laimėta atkarpa 13:3 padėjo aikštės šeimininkams susikrauti 20 taškų bagažą ir galutinai išspręsti šių rungtynių dilemą. Susitikimo pabaigoje blykstelėjęs M.Kaziulis apkarpė deficitą, bet nuaidėjus finalinei sirenai „Kamanda X“ turėjo pripažinti „Kauno Švaros – 2“ pranašumą rezultatu 77:64.

Pergalės euforijos apimti „Kauno Švaros – 2“ krepšininkai rungtynių nekomentavo.

Mantas Kaziulis („Komanda X“):

Varžovai šiandien didžiąją dalį rungtynių buvo keliais žingsniais priekyje. Bandėte kabintis, bet kažkas nesisekė. Kas?

„Visų pirma noriu pasveikinti varžovus, kurie mano manymu pelnytai laimėjo. Mes turbūt per daug kiaušinių per Vėlykas prisivalgėme, todėl šiandien taip sunkiai sekėsi.“

„Kauno Švaros – 2“ pergalės kalviais buvo P.Vosgirdas (24 tšk.), G.Simanavičius (16 tšk., 10 atk. k., 6 išpr. pr.), M.Brusokas (11 tšk., 18 atk. k., 2 bl.), G.Bytautas (11 tšk., 6 atk. k.), T.Kažemėkas (9 tšk., 13 atk. k., 5 per. k.. 6 išpr. pr.) ir R.Motys (4 tšk.).

„Komandos X“ gretose išsiskyrė L.Klangauskas (19 tšk., 9 atk. k., 6 išpr. pr.), M.Kaziulis (16 tšk., 5 rez. p.), R.Gudžiūnas (12 tšk., 7 rez. p.), M.Gumbaravičius (7 tšk.) ir T.Kursevičius (4 tšk., 8 atk. k.).

„Kauno Švara – 2“ pavasario „Sportturas“ taurėje pasiekė pirmąją pergalę ir reabilitavosi po nesėkmės turnyro starte (1-1). „Komanda X“ pogrupio varžybas baigė su vienintele pergale ir dviem pralaimėjimais (1-2).

„Remza“ rungtynių pabaigoje įveikė „Komandą X“ (2016 kovo 15 d., antradienis, 23:03 val.)Žaidimo vadžias paleidusi „Kauno Švara ‒ 2“ lemtingu momentu susigrąžino jas į savo rankas (2016 balandžio 05 d., antradienis, 23:06 val.)Pusfinalyje su dramos elementais „Kauno Švara ‒ 2“ išplėšė kelialapį į finalą (2016 balandžio 12 d., antradienis, 23:18 val.)Puiki antra rungtynių pusė pergalę pasiekti leido „Lietuvos kelių statybai“ (2016 balandžio 13 d., trečiadienis, 22:39 val.)„Remza“ gan nesunkiai įveikė „Kauno švarą ‒ 2“ (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:08 val.)Ketvirtame kėlinuke atsibudusi „Team Five“ visgi nepavijo „Kauno švaros ‒ 2“ ekipos (2016 balandžio 01 d., penktadienis, 21:57 val.)Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės čempionais tapo „Kauno liberalai“ (2016 balandžio 17 d., sekmadienis, 17:07 val.)„Komanda X“, po dviejų kėlinių atkaklios kovos, įveikė „Shepečių valdovai“ komandą (2016 balandžio 05 d., antradienis, 23:25 val.)