Stumbras vs Alfa būrys (95:77)Pavasario „Sportturas“ taurė 2017 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2017 balandžio 14 d., Penktadienis, 18:45 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto „Atžalyno“ progimnazija, Partizanų g. 46, Kaunas, LT-49460

Kovoje dėl patekimo į Didžiąją taurę ‒ „Stumbro“ pergalė

2017 balandžio 15 d., Šeštadienis, 22:00 val., peržiūros: 826

Penktadienį, balandžio 14 dieną, Vytauto Didžiojo universiteto „Atžalyno“ progimnazijoje įvyko Pavasario „Sportturas“ taurės 2017 rungtynės tarp G pogrupio komandų – vietos „Stumbro“ bei svečių „Alfa būrio“. Iki šių rungtynių abi komandos buvo iškovojusios po dvi pergales ir šios dienos rungtynėse sprendėsi komandų likimai – kuri žais Didžiojoje, o kuri Mažojoje taurėje. Pirmoje rungtynių pusėje komandos žaidė rezultatyviai ir apylygiai, tačiau antroje rungtynių pusėje „Stumbro“ ekipa kiek tvirčiau atrodė gynyboje ir pradėjo didinti savo atotrūkį iki pat rungtynių pabaigos.

Rungtynių pradžioje komandos žaidė itin rezultatyviai ir mažai kam rūpėjo gynyba. Komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, o tuo pačiu ir pirmaujanti komanda pasikeitė kelis kartus. Kėlinukui įpusėjus, „Alfa būriui“ buvo pavykę įgyti aštuonių taškų pranašumą, kurį jie laikė beveik iki pat kėlinio pabaigos. Tačiau kėlinio pabaigoje neblogą atkarpą sužaidė „Stumbro“ ekipa ir pavijo savo varžovus. Rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 24:27. Antrojo kėlinuko pradžioje svečių ekipa ir vėl kiek nutolo nuo savo varžovų ir kiek saugesnį pranašumą laikė iki kėlinuko vidurio. Tuomet aikštelės šeimininkai pelnė septynis taškus be atsako ir išlygino rungtynių rezultatą. Per likusį kėlinuko laiką komandos žaidė gana apylygiai, o rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 44:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje šįkart geriau sekėsi „Stumbro“ ekipai. Jie netrukus įgijo septynių taškų atotrūkį, kuris dar po kelių atakų šoktelėjo jau ir iki dviženklio. „Alfa būriui“ sunkiai sekėsi rinkti taškus ir tik kėlinio pabaigoje jiems atsirišo krepšys. Tačiau gynyba jų vis tiek buvo prasta ir ta gera atkarpa puolime nublanko, nes skirtumas tarp komandų praktiškai nepakito. Rezultatas po trijų kėlinukų buvo 69:60. Lemiamą rungtynių kėlinį puikiai pradėjo svečių ekipa, kuri surengė spurtą 13:2 bei persvėrė rezultatą savo naudai. Kėlinukui įpusėjus, rezultatas dar buvo lygus, tačiau tuomet „Alfa būrys“ krito į duobę ir ilgą laiką nepelnė taškų, o tuo kaip mat pasinaudojo „Stumbro“ ekipa ir spurtavo 18:0. Šiuo spurtu jie padėjo tašką šiose rungtynėse ir su šia pergale, žengė į Didžiąją taurę. Galutinis rungtynių rezultatas 95:77.

Ketvirtame kėlinuke geriau pasirodęs „Stumbras“ atėmė pergalę iš „Enerstena“ (2017 balandžio 07 d., penktadienis, 20:48 val.)Tik po ilgosios pertraukos pabudęs „Gėlių bankas“ krito prieš „Stumbrą“ (2017 kovo 31 d., penktadienis, 21:00 val.)„Alfa būrys“ įrodė savo pranašumą prieš „Enerstenos“ krepšininkus (2017 balandžio 02 d., sekmadienis, 21:41 val.)„Alfa būrys“ antroje rungtynių pusėje įveikė „Košmarą“ (2017 balandžio 20 d., ketvirtadienis, 23:42 val.)Net 18 baudos metimų prametęs „Alfa būrys“ nusileido „ICE“ (2017 balandžio 26 d., trečiadienis, 21:15 val.)Vos penkiese žaidęs „Gėlių bankas“ šiek tiek patampė nervus „Alfa būriui“ (2017 balandžio 10 d., pirmadienis, 22:31 val.)„Old S/M“ pakankamai užtikrintai prasibrovė į ketvirtfinalį (2017 balandžio 21 d., penktadienis, 22:26 val.)