„Atletas“ ‒ LSU vs Omega – United (84:64)Kauno mero Didžioji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 spalio 14 d., Trečiadienis, 20:00 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„Atletas ‒ LSU“ tvirtu žingsniu žengė į „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ olimpą

2015 spalio 14 d., Trečiadienis, 23:17 val., peržiūros: 952

Spalio 14-ąją dieną, trečiadienį, LSU salėje įvyko svarbiausias „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ susitikimas – didysis finalas. Jame ginklus surėmė pralaimėjimo kartėlio šiame turnyre nepatyrę ir namuose žaidę „Atleto – LSU“ krepšininkai ir svečių rolėje buvusi „Omegos – United“ ekipa.

Pirmųjų taškų finale teko laukti apie 2 minutes, tačiau tuomet ekipos surengė po dvi tikslias atakas iš eilės ir rezultatas tapo 4:4. Visgi vėliau tikslūs metimai vis dar išliko retas reiškinys ir sekančių atakų teko laukti porą minučių. Tiesa antroje ketvirčio pusėje „Atletas – LSU“ išsijudino, smeigė porą tritaškių, iniciavo spurtą 10:2 ir nutolo 8 taškais (16:8), o paskutinėmis kėlinio sekundėmis dar vieną tolimą bombą pridėjo M.Beržanskas ir po pirmųjų 10 minučių L.Eglinsko kariauna džiaugėsi 9 taškų atotrūkiu.

Antrosios dvikovos dalies pradžioje skirtumas tarp ekipų tapo dviženklis (21:10), tačiau prabudę „Omegos – United“ krepšininkai žaibiškai braukė deficitą beveik perpus (21:15). Po Ž.Jocio ir A.Gaidžio taiklių dvitaškių kėlinio viduryje, „Atletas – LSU“ susigrąžino dviženklę persvarą (28:17), o antroje kėlinio pusėje taškų rinkimosi tempas išsilygino ir tai leido aikštelės šeimininkams išlaikyti susikrautą atstumą. G.Būdos baudų metimai pjovė skirtumą iki 8 taškų (32:24), bet paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės minutėmis M.Žaunieriūno sėkmingi reidai atstatė dviženklį skirtumą ir „Atletas – LSU“ laimėjo du ketvirčius rezultatu 37:27.

Po didžiosios pertraukos „Omega – United“ vėl priartėjo iki vienženklės ribos (37:29), tačiau tuomet varžovai paspartino žingsnį ir ėmė tolti. Per porą minučių aikštelės šeimininkai surinko 9 „sausus“ taškus (5 iš jų J.Nausėdas) ir R.Urkio auklėtinių deficitas šoktelėjo jau iki 17 taškų (46:29). Nebeturintys kur trauktis svečiai vėliau sukruto ir ėmė po truputį mažinti nuostolius. G.Būdos, A.Gedmino ir J.Špoko tikslūs metimai ištirpdė skirtumą iki 11 taškų ir psichologiškai svarbi vienženklė taškų riba vėl tapo ranka pasiekiama (58:47). Vis dėlto jos pasiekti „Atletas – LSU“ neleido ir prieš lemiamą susitikimo dalį išlaikė savo rankose 12 taškų bagažą – 61:49.

Ketvirtajame kėlinyje „Omegai – United“ ir laikas nebuvo sąjungininkas, ir Fortūna atsuko nugarą. Buksuojantis svečių puolimas prabildavo tik kartkartėmis, o įsismaginę „Atleto – LSU“ krepšininkai po truputį lipdė pergalės pamatus. Ketvirčio pradžia 7:1 padėjo L.Eglinsko armijai nutolti 18 taškų skirtumu (68:50), o vėliau porą tritaškių paeiliui smeigė M.Žaunieriūnas ir „Omega – United“ atsidūrė giliame nokdaune (76:54). Per likusias minutes „Atletas – LSU“ su likimu nežaidė, išlaikė iniciatyvą bei solidžią persvarą savo rankose ir triumfavo „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ finale rezultatu 84:64.

Laimonas Eglinskas („Atletas – LSU“):

Šiandien matėsi šioks toks sportinis pyktis. Kiek žinai apmaudžiai pralaimėjote finalą kitoje taurėje būtent šiai komandai. Šiose rungtynėse intrigos galima sakyti ir nebuvo – laikėt iniciatyvą savo rankose. Kas lėmė tokį žaidimą?

„Buvom susikoncentravę rungtynėms. Prie komandos prisijungė ir vienas patyręs žaidėjas Paulius Malašauskas, kuris pridėjo savo patirties į žaidimą. Ir šiaip šiandien pagaliau pademonstravom šiokią tokią gynybą. Pirmame kėlinyje praleidom į savo krepšį tik 10 taškų, o tik viename kėlinyje leidom varžovams įmesti 20 ir daugiau taškų. Sakyčiau visai neblogai susikoncetravome gynyboje. O puolime žaidėm taip, kaip ir turėjom žaisti – įmetėm 84 taškus ir tai manau yra normalu.“

Šiame turnyre pasiekėte visas keturias pergales. Turbūt esate patenkinti savo pasirodymu?

„Be abejo. Laimėjom visas rungtynes – nėra pagrindo būti nepatenkintiems. Aišku pamatėm, kad dar reikia kai kur padirbėti, kad viskas būtų dar užtikrinčiau. Labai smagu užbaigti pasirengimą sezonui su taure rankose.“

Rolandas Urkis („Omega – United“):

Antrą kartą per šį trumpą laiko tarpą nepavyko įgelti varžovams. Savaitgalį Jūs džiaugiatės pergale, o šiandien varžovai buvo užpykę ir intrigos praktiškai nebuvo. Kodėl?

„Todėl, kad mes išėjom į aikštelę nelabai nusiteikę. Nebuvo tos ugnelės. O ugnelės nėra, kai nėra sveikatos. Padarysim išvadas ir stengsimės kitose rungtynėse (draugiškose ar nedraugiškose) demonstruoti kitokį žaidimą.“

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo M.Žaunieriūnas (28 tšk., 31 naud. b.). Jam puikiai talkino J.Nausėdas (14 tšk.), M.Beržanskas (12 tšk., 6 atk. k.), P.Malašauskas (7 tšk., 6 rez. p.), T.Miškinis (6 tšk., 10 atk. k.) ir M.Motuzas (6 tšk.).

„Omegos – United“ gretose pasižymėjo G.Būda (16 tšk., 7 atk. k.), T.Žioba (12 tšk.), J.Špokas (8 tšk.), A.Gedminas (7 tšk.), L.Lukošenkinas (7 tšk.) ir G.Jevstignejevas (6 tšk., 8 atk. k.).

Permainingame „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ atidarymo mūšyje triumfavo „Omega ‒ United“ (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 23:23 val.)„LSU ‒ Atletas“ be nesėkmių baigė pogrupio varžybas (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:03 val.)Prastai startavęs „LSU ‒ Atletas“ atsitiesė ir sutriuškino jaunuosius „A.Sabonio KC“ krepšininkus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 19:24 val.)Dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Omega ‒ United“ atsilaikė prieš „A.Sabonio KC“ (2015 spalio 01 d., ketvirtadienis, 23:01 val.)„LSU ‒ Atletas“ po banguotos kovos įveikė „Omegą ‒ United“ (2015 rugsėjo 29 d., antradienis, 20:52 val.)