BC „Sporto fėja“ & Detagama vs Sporto manija – 2 (82:83)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 spalio 21 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Dramatiškame finale „Sporto Manija ‒ 2“ minimaliu skirtumu nuskriaudė BC „Sporto Fėją & Detagamą“

2015 spalio 21 d., Trečiadienis, 22:50 val., peržiūros: 1349

Spalio 21-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko svarbiausias „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ pagrindinio turnyro mūšis – didysis finalas. Jame susikirto dviejų neabejotinai stipriausių turnyro komandų BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ ir „Sporto Manijos – 2“ keliai.

Pirmosiomis finalo sekundėmis „Sporto Manija – 2“ užklupo varžovus nepasiruošusius ir surengė du sėkmingus reidus iš eilės (0:4). Tiesa netrukus išsijudino ir BC „Sporto Fėja & Detagama“, kuri smeigė du tritaškius ir išlygino rezultatą (6:6), o netrukus dar vieną tikslų tritaškį švystelėjo P.Vaškevičius ir persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (11:9). Pasinaudoję tuo, jog priešininkai neblizga prie baudų metimo linijos (1/4), „Sporto Manija – 2“ susigrąžino pranašumą savo pusėn (11:13), o po A.Šukio tolimo šūvio atitrūko 4 taškais (12:16). D.Gudeliausko ir M.Pažėros tandemas ketvirčio finiše surinko 5 taškus be atsako ir toki būdu minimalus pranašumas vėl atsidūrė D.Gvildžio kariaunos rankose (17:16). Tiesa paskutinis žodis šiame permainingame ketvirtyje priklausė L.Ivanovui, kurio dvitaškis nusvėrė dvikovos svarstykles „Sporto Manijos – 2“ pusėn ir leido šiai komandai laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 17:18.

Antrasis kėlinys prasidėjo lygia kova ir pirmosiomis minutėmis ekipos vienodu tempu rinkosi taškus. Visgi dar pirmoje kėlinio pusėje BC „Sporto Fėja & Detagama“ ėmėsi ryžtingų veiksmų, įsūdė porą tritaškių, spurtavo 8:0 ir šiek tiek atsiplėšė (30:23). Atsigavę po šio akibrokšto prabilo ir „Sporto Manijos – 2“ snaiperiai. Du tritaškius realizavo D.Rinkūnas, dar viena pridėjo T.Bietkis ir likus žaisti 4 minutes, BC „Sport Fėjos & Detagamos“ atotrūkis ištirpo iki ranka pasiekiamo (35:32). Vis dėlto per likusį laiką „Sporto Manijos – 2“ puolimas buvo bedantis ir vos vienas taiklus metimas skrodė priešininkų krepšio tinklelį. Tuo tarpu emociškai pakylėti D.Gvildžio auklėtiniai draskė varžovų gynybą, pirmąją susitikimo pusę baigė laimėta atkarpa 10:2 ir įpusėjus mačui BC „Sporto Fėja & Detagama“ džiaugėsi dviženkliu pranašumu – 45:34.

Po didžiosios pertraukos T.Padegimas ir D.Gudeliauskas pridėjo dar 5 taškus ir BC „Sporto Fėja & Detagama“ atitrūko į priekį rekordiniu, 16 taškų skirtumu (50:34). Į kampą priremti „Sporto Manijos – 2“ krepšininkai po truputį įsivažiavo ir vis lengviau draskė varžovų gynybą. L.Ivanovo ir M.Mackevičiaus duetas atstatė 11 taškų skirtumą (52:41), o po T.Bietkio dvitaškio atstumas tarp ekipų tapo vienženklis (54:45). Kurį laiką rezultato skirtumas svyravo tarp dviženklės ir vienženklės ribos, tačiau antroje kėlinio pusėje M.Vaškūno kariauna čiupo iniciatyvą į savo rankas. „Sporto Manijos -2“ spurtą 5 taškais pradėjo T.Bietkis (58:52), vėliau dar 4 pridėjo M.Kudirka (61:56), o puikią atkarpą, kuria „Sporto Manija – 2“ laimėjo rezultatu 3:12, baigė L.Ivanovas ir po šio buvusio BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ krepšininko tritaškio, atstumas ištirpo iki 2 taškų (61:59). Tiesa paskutinėmis ketvirčio sekundėmis dvitaškį pataikęs T.Padegimas sugrąžino savo komandai bent jau 4 taškų persvara ir po trijų kėlinių rezultatas buvo 63:59.

Lemiamos susitikimo dalies pradžioje „Sporto Manija – 2“ sugrąžino lygybę (64;64), tačiau po šio epizodo BC „Sporto Fėja & Detagama“ surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės ir susigrąžino 4 taškų persvarą (68:64). Vis dėlto vėlesnis vaizdas aikštėje sukėlė D.Gvildžiui nemažai nemalonių emocijų ir privertė rautis plaukus. Ne gana to, kad BC „Sporto Fėja & Detagama“ leido varžovams karaliauti po krepšiais, bet ir ne itin sėkmingai gynėsi. L.Ivanovo ir A.Šukio tritaškiai po ilgokos pertraukos išvedė į priekį „Sporto Maniją – 2“ (68:70), tačiau ilgai priekyje ši ekipa neužsiliko, rungtynių svarstyklės svyravo tai vienos, tai kitos ekipos pusėn ir paskutinės rungtynių minutės klostėsi itin atkakliai. Likus žaisti 1 minutę ir 23 sekundes, D.Rinkūnas persvėrė rezultatą „Sporto Manijos – 2“ naudai (79:80), tačiau už kelių sekundžių tritaškį smeigė D.Gudeliauskas ir 2 taškų persvara įgijo BC „Sporto Fėja & Detagama“. Sėkmingai apsigynus, D.Gvildys paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jo BC „Sporto Fėja & Detagama“ apmaudžiai padovanojo kamuolį varžovams išsimetant jį iš užribio. Tiesa „Sporto Manija – 2“ taip pat suklydo ir padovanojo priešininkams dar vieną šansą sutvirtinti pozicijas. Tiesa T.Padegimo metimas tikslo nepasiekė, o kamuolį atkovojęs M.Kudirka nuskuodė į priekį ir pataikė daug emocijų sukėlusį dvitaškį su pražanga, kuris leido M.Vaškūno armijai perimti šturvalą (82:83). Paskutinei ir lemiamai finalo atakai BC „Sporto Fėja & Detagama“ turėjo 17 sekundžių, kurių metu susikūrė išties neblogą progą išplėšti pergalę, tačiau paskutinis tritaškis skriejo pro šalį ir „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ čempione tapo „Sporto Manija – 2“. Galutinis rungtynių rezultatas – 82:83.

Modestas Vaškūnas („Sporto Manija – 2“):

Šiandien pamatėme tikrai vertą finalo vardo dvikovą. Nors atrodė, kad jau paleidote finalą iš savo rankų, tačiau panaikinote dviženklį deficitą, atsitiesėte ir išplėšėte pergalę. Kas tą lėmė?

„Galbūt lėmė tai, kad mes visose komandose ir visose lygose visada žaidžiame, kaip sakoma, nuo A iki Z. Niekada nepasiduodame anksčiau laiko, visada žaidžiame iki pat galo ir matosi, kad vyrai tikrai turi charakterį. Turi charakterį, turi nori ir turi galimybes pas mus sportuoti. Gal dėl šių priežasčių ir turime tokius rezultatus.“

Darius Gvildys (BC „Sporto Fėja & Detagama“):

Mažų mažiausiai apmaudžiai pralaimėtas finalas. Turėjote solidžią persvarą, kurią išbarstėte ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, kuriomis lemiamą vaidmenį suvaidino sėkmė. Kodėl taip atsitiko?

„Na, „Sporto Manija – 2“ moka atimti iš mūsų pergales paskutinėmis sekundėmis. Tai jau ne pirmas kartas. Tai byloja, kad „Sporto Manija – 2“ yra kovinga ir gera komanda. Manau, kad tikrai nėra gėda tokiai komandai pralaimėti. Jau turnyro pradžioje buvo aišku, kad „Sporto Manija – 2“ mažiausiai pateks tarp keturių stipriausių komandų. Pateko į finalą ir laimėjo jį. Jokių staigmenų nebuvo. Sveikiname juos su pelnyta pergale. Jie parodė didesnį kovingumą nei mes.“

Naudingiausio finalo žaidėjo vardą iškovojo L.Ivanovas (19 tšk., 11 atk. k., 30 naud. b.). Ženkliai prie pergalės taip pat prisidėjo D.Rinkūnas (16 tšk.), M.Kudirka (14 tšk., 8 atk. k., 7 išpr. pr.), T.Bietkis (13 tšk., 6 atk. k.), A.Šukys (13 tšk., 5 rez. p.) ir M.Mackevičius (4 tšk., 7 atk. k.).

BC „Sporto Fėjos – Detagamos“ gretose pasižymėjo M.Lisajevičius (22 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.), D.Gudeliauskas (17 tšk.), O.Brazdžionis (13 tšk.), T.Padegimas (9 tšk., 9 atk. k.), G.Bartkus (8 tšk., 9 atk. k., 5 bl.) ir M.Pažėra (8 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p.).

„Sporto Manija ‒ 2“ nepaliko jokių vilčių „Kauno Rami“ ekipai (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 20:44 val.)Kauno mero Mažosios taurės A pogrupio starte ‒ užtikrinta BC „Sporto fėjos“ & Detagamos pergalė (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:12 val.)Mūšyje dėl pirmos vietos grupėje pergale džiaugėsi BC „Sporto fėja & Detagama“ (2015 spalio 06 d., antradienis, 22:15 val.)„Sporto manija ‒ 2“ nugalėjo BC „BOOM“ ir keliauja į pusfinalį (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:38 val.)„Sporto manija ‒ 2“ prieš dieną patirtą pralaimėjimo kartėlį išliejo ant „UNO“ (2015 spalio 07 d., trečiadienis, 22:53 val.)Po atkaklios ir emocingos kovos finalą pasiekė „Sporto manija ‒ 2“ (2015 spalio 16 d., penktadienis, 23:06 val.)„Sporto manija ‒ 2“ su žeme sulygino savo varžovus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 22:47 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ su „Kauno Rami“ vargo tik rungtynių pradžioje (2015 spalio 04 d., sekmadienis, 22:25 val.)BC „Sporto fėja“ & Detagama lengvai peršoko ketvirtfinalio barjerą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 22:09 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ paskutiniame kėlinyje išsigrynino kelialapį į finalą (2015 spalio 16 d., penktadienis, 22:53 val.)