Kauno aerouostas vs Vieningas Kaunas (89:61)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 spalio 12 d., Pirmadienis, 19:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Kauno Aerouostas“ po didžiosios pertraukos neutralizavo „Vieningą Kauną“

2015 spalio 12 d., Pirmadienis, 22:29 val., peržiūros: 1071

Spalio 12-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ pagrindinio turnyro ketvirtfinalio akistata tarp namuose žaidusio „Kauno Aerouosto“ ir svečių rolėje buvusio „Vieningo Kauno“.

Susitikimą tolimu metimu pradėjo A.Rupeika (0:3), tačiau netrukus priešiningoje barikadų pusėje prabilo A.Gedminas. Šis taikliarankis pasiuntė į varžovų krepšį tris taiklius metimus, iniciavo spurtą 8:0 ir pakreipė įvykius aikštėje savo komandai naudinga linkme (8:3). Atsigavę po A.Gedmino šalto dušo, „Vieningo Kauno“ krepšininkai prisikasė iki minimumo (8:7), o dar pirmoje ketvirčio pusėje K.Ribikauskas išvedė į priekį svečius (8:9). Visgi tėviškai nusiteikęs A.Gedminas ir toliau rengė taiklių metimų pamokas priešininkams, pridėjo dar 8 taškus, pelnė 16-ąjį savo ekipos tašką iš eilės ir grąžino persvarą „Kauno Aerouostui“ (16:11). Estafetę iš komandos draugo perėmęs P.Valentukonis padidino skirtumą iki 7 taškų (18:11; 20:13), bet prabudę svečiai atsakė 5 taškais ir braukė išaugusį deficitą iki ranka pasiekiamo (20:18). Kėlinio tiesiojoje „Kauno Aerouostas“ neapleido pozicijų ir G.Jevstignejevo bei D.Bakano tandemas sutvirtino D.Budgino kariaunos padėtį. Laimėta atkarpa 8:2 padėjo aikštės šeimininkams įgyti 8 taškų pranašumą ir laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 28:20.

Antrajame kėlinyje žaidimo vadžias perėmė „Vieningas Kaunas“ ir net 4 minutėms nutildė priešininkų puolimą. Šį laiko tarpą V.Vaitkevičiaus armija pavertė spurtu 0:8 ir grąžino pusiausvyrą (28:28). Vis dėlto pesverti rezultato „Kauno Aerouostas“ neleido ir po ilgokos pertraukos dvi sėkmingos atakos sugrąžino aikštės šeimininkams 5 taškų persvarą (33:28). Antroje kėlinio pusėje „Vieningas Kaunas“ nuolat alsavo varžovams į nugarą ir rezultato skirtumas nuoat buvo pakankamai trapus. Nors po G.Jevstignejevo dvitaškio atstumas tarp ekipų išaugo iki 6 taškų (35:29), tačiau pirmąją dvikovos pusę geriau baigė B.Steponavičiaus vedamas „Vieningas Kaunas“ ir įpusėjus mačui „Kauno Aerouostas“ tenkinosi 2 taškų atotrūkiu – 37:35.

Po didžiosios pertraukos svečiai kelis kartus lygino rezultatą, bet persverti jo „Kauno Aerouostas“ neleido, o netrukus aikštelės šeimininkai paspartino žingsnį. Sužaidus 3,5 minutės, rezultatas buvo 41:41, tačiau per likusį laiką „Vieningas Kaunas“ sugebėjo pasižymėti vos kartą ir tuo su malonumu pasinaudojo oponentai. Įsismaginę ir savo žaidimo skonį pajautę „Kauno Aerouosto“ krepšininkai, diktavo savo sąlygas aikštėje, 6,5 minutės atkarpą laimėjo rezultatu 21:2 ir po trijų kėlinių svečiai atsidūrė giliame nokdaune – 62:43.

Lemiamo ketvirčio starte „Vieningam Kaunui“ atsirišo krepšys, tačiau spragų gynyboje išvengti nepavyko ir deficitas tirpo pamažu. Trys taiklūs tritaškiai leido svečiams priartėti iki 16 taškų (70:54), bet „Kauno Aerouostas“ neketino paleisti iniciatyvos iš rankų, nesuteikė vilčių varžovams ir neleido intrigai sugrįžti. Paskutinėmis rungtynių minutėmis aikštės šeimininkai pasidavė improvizacijoms ir tą darė sėkmingai. Palūžusi „Vieningo Kauno“ ekipa taip ir nesugebėjo grįžti į kovą dėl pergalės, paskutinę rungtynių atkarpą pralaimėjo rezultatu 12:2 ir nuaidėjus finalei sirenai turėjo pripažinti „Kauno Aerouosto“ pranašumą rezultatu 89:61.

Donatas Budginas („Kauno Aerouostas“):

Pirmus du kėlinius buvo pakankamai sunku. Kas pasikeitė po pertraukos?

„Kolektyvas truputį atsigavo. Mes turėjom šiokį tokį balių ir tai jautėsi. Pirmus du kėlinius neradom savęs, o paskui viskas stojo į savo vietas.“

Vilius Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):

Du kėlinius matėm lygių varžovų dvikovą, bet trečiajame subyrėjote. Kodėl?

„Visiškai subyrėjom. Turiu pagirti varžovus, kurie tikrai demonstravo neblogą susižaidimą. Jie pataikė tiek daug gerų tritaškių metimų, tiek gudriai kaitaliojo gynybos sistemas. O mums pritrūko sėkmės, meistriškumo, užsidegimo. Linkim jiems sėkmės kitame etape.“

„Kauno Aerouostą“ į pergalę tempė A.Gedminas (25 tšk., 7 rez.), A.Makūnas (17 tšk., 7 atk. k., 9 rez. p.), P.Valentukonis (17 tšk., 11 atk. k.), G.Jevstignejevas (12 tšk., 10 atk. k., 2 bl.) ir L.Vėlavičius (8 tšk.).

„Vieningo Kauno“ gretose išsiskyrė K.Ribikauskas (19 tšk., 8 atk. k., 5 per. k., 2 bl.), B.Steponavičius (18 tšk., 8 atk. k., 6 išpr. pr.), A.Rupeika (14 tšk.) ir M.Valatkevičius (5 tšk., 5 rez. p.).

„Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ pagrindinio turnyro pusfinalyje „Kauno Aerouostas“ susikaus su BC „Boom“ ir „Sporto Manijos – 2“ poros nugalėtoju.

Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:43 val.)Sunkiai taškus rinkę „Senukai“ neprilygo „Vieningam Kaunui“ (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 22:30 val.)Atkaklios kovos atomazgoje ‒ pirmoji „Vieningo Kauno“ pergalė (2015 rugsėjo 29 d., antradienis, 22:14 val.)Atkaklioje kovoje stipresni buvo „Kauno aerouosto“ krepšininkai (2015 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 19:08 val.)Po atkaklios ir emocingos kovos finalą pasiekė „Sporto manija ‒ 2“ (2015 spalio 16 d., penktadienis, 23:06 val.)Statistą pravirkdžiusiose rungtynėse „Kauno Aeorouostas“ palaužė „Kauno SRC“ pasipriešinimą (įkelta beveik visų rungtynių statistika) (2015 rugsėjo 22 d., antradienis, 22:31 val.)Atkaklioje ir pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje sunki „Vieningas Kaunas“ komandos pergalė prieš „Laipsnius“ (2015 spalio 10 d., šeštadienis, 00:08 val.)Ketvirtą kėlinį galingai pradėjusi „Advokatų kontora Konsus“ pasiekė pergalę (2015 spalio 02 d., penktadienis, 21:58 val.)Rungtynių tiesiojoje viršų paėmė „Hidraulinių Sistemų“ patirtis (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 21:43 val.)Kovingai rungtyniavęs KK „Kauno Partizanas“ gerokai patampė nervus „Kauno Aerouostui“ (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 22:34 val.)