Laipsniai vs A. S. K. „Persvara“ (68:62)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2016 gegužės 06 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Stipriausia „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės komanda tapo „Laipsniai“

2016 gegužės 07 d., Šeštadienis, 00:27 val., peržiūros: 1600

Gegužės 6-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko lemiama „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės dvikova. Teisę kautis didžiajame finale iškovojo „Laipsnių“ komanda ir A.S.K. „Persvaros“ krepšininkai.

Jau pirmosiomis susitikimo sekundėmis komandos savo pirmąsias atakas vainikavo taškais (2:2), tačiau vėliau stabtelėjo ir taškus rinkosi ne taip sparčiai. M.Satkevičius išvedė A.S.K. „Persvarą“ į priekį (2:5), bet tuomet priešingoje barikadų pusėje 4 taškais atsakė M.Liepa, persvėrė rezultatą „Laipsnių“ naudai ir privertė oponentus prašyti minutės pertraukėlės (6:5). Po jos tritaškį įsūdė R.Žalys ir sutvirtino savo ekipos persvarą iki 4 taškų (9:5), tačiau pranašumo savo pusėje „Laipsniai“ nesugebėjo išlaikyti iki kėlinio pabaigos. Pagrindine to priežastimi tapo S.Pakalniškis, kuris dukart driokstelėjo iš toli ir po 10 minučių kovos švieslentėje degė skaičiai 13:13.

S.Pakalniškio šou tęsėsi ir antroje kėlinio pradžioje, kurioje šis krepšininkas pridėjo į savo ekipos kraitį dar 4 taškus ir porą kartų vedė A.S.K. „Persvarą“ į priekį (13:15; 16:17). Vis dėlto „Laipsniai“ taip pat atrado savąjį vedlį, kuris netrukus ėmė negailestingai bombarduoti priešininkų gynybą iš toli. Tris tolimas bombas švystelėjęs M.Liepa pakreipė įvykius „Laipsniams“ naudinga linke (23:19), o netrukus iš jo estafetę perėmė M.Patašius, kuris pridėjo dar 4 taškus ir padidino atstumą tarp komandų iki 6 taškų (27:21). Pirmosios dvikovos pusės tiesiojoje A.S.K. „Persvara“ šiek tiek sušvelnino nuostolius ir įpusėjus mačui „Laipsniai“ tenkinosi 4 taškų bagažu – 32:28.

Po didžiosios pertraukos „Laipsniai“ vis dažniau ėmė naudoti vieną svarbiausių savo ginklų – aukštaūgį M.Patašių. Šiam krepšininkui komandos draugai negailėjo perdavimų, o jei perdavimo ir negaudavo, sėkmingai kovodamas dėl atšokusių kamuolių M.Patašius kūrė ir ekstra progas. Ne be priežasties liaupsinamas vidurio puolėjas antrąją rungtynių pusę pradėjo 7 taškais be atsako ir sutvirtino savo ekipos pozicijas iki dviženklės ribos, o vėliau įsirašė į savo sąskaitą dar 8 taškus ir iš viso trečiajame ketvirtyje pelnė 15 iš 20 savo komandos taškų. Tuo tarpu A.S.K. „Persvaros“ puolimą pagyvino M.Satkevičiaus išpuoliai, kurie pristabdė deficito augimą, tačiau priartėjo E.Šipilos kariaunai niekai nesisekė. Svarbų žodį paskutinę kėlinio sekundę tarė ir M.Liepa, kuris eilinį kartą pataikė iš toli ir šis tritaškis leido „Laipsniams“ po trijų ketvirčių džiaugtis 13 taškų atotrūkiu – 52:39.

Lemiamos dvikovos dalies starte M.Satkevičiaus realizavo abu baudų metimus (52:41), bet tuomet savo žodį tarė L.Palivanas, kuris rezultatyviai užbaigė tris atakas iš eilės ir sukrovė „Laipsniams“ 17 taškų persvarą (58:41). Ant bedugnės krašto atsidūrusi A.S.K. „Persvara“ buvo priversta rizikuoti ir skubėti, o savo gelbėjimosi planą parėmė tolimais metimais. Nepaisant kelių apmaudžių epizodų, kuriuose A.S.K. „Persvara“ nepataikė iš dėkingų situacijų, ši ekipa sugebėjo grąžinti intrigą į salę. Kelių minučių atkarpoje „Laipsniai“ į savąjį krepšį praleido keturis tritaškis ir po dviejų iš eilės E.Šipilos tolimų metimų skirtumas ištirpo iki 8 taškų (63:55). M.Liepos tolimas atsakas šiek tiek nuramino aistras (66:55), bet jau sekančios atakos metu tuo pačiu atsakė M.Satkevičius ir grąžino 8 taškų skirtumą (66:58), o paskutinėmis sekundėmis R.Šipila braukė atsilikimą iki 6 taškų. Vis dėlto brendusiam A.S.K. „Persvaros“ prisikėlimui nepakako likusio laiko ir „Laipsniai“ išlaikė pranašumą savo rankose iki finalinės sirenos. Galutinis dvikovos rezultatas – 68:62.

Saulius Banaitis („Laipsniai“):

Intriga sugrįžo tik rungtynių pabaigoje, o didžiąją dalį laiko kontroliavote įvykius aikštėje. Kas nulėmė, sakykime, lengvą finalą?

„Na nepasakyčiau, kad buvo labai lengva. Du kėlinius vyko kova taškas į tašką. Kažkaip trečiajame kėlinyje truputį pabėgome į priekį, o ketvirtajame galbūt per anksti patikėjome pergale ir intriga iš tikrųjų buvo sugrįžusi. Bet išlaikėm persvarą savo rankose ir pagaliau laimėjome pirmąją vietą po trijų metų pertraukos. Labai tuo džiaugiamės!“

Edgaras Šipila (A.S.K. „Persvara“):

Sužaidėte ne pačias geriausias rungtynes ir tai padarėte tada, kada labiausiai to nereikėjo. Momentais pakankamai prastai atakavote krepšį ir nesisekė pataikyti savo metimų. Pabaigoje dar bandėte gelbėtis, bet nepavyko. Kodėl buvo tokios juodos rungtynės?

„Turi sezone būti bent vienos juodos rungtynės, Labai sunkiai sekėsi trečiasis kėlinys, kurį praktiškai „sausai“ pralošėme ir papuolėme į kažkokį chaosą. Metėm „beleką“, bėgom be galvos ir pavargome. Kažkokios nesąmonės vyko… Šiaip priešininkai tikrai stiprūs. O mes manau, kad paneigėme visas skeptikų prognozes ir gan gerai sukovoje finale. Gaila, kad nelaimėjome...“

Ar esate patenkinti antrąja vieta?

„Dabar – taip. O šiaip aišku, kad visada yra smagiau laimėti. Yra kur tobulėti kitam sezonui.“

Naudingiausio žaidėjo laurus susižėrė „Laipsnių“ milžinas M.Patašius (27 tšk., 22 atk. k., 5 išpr. pr., 41 naud. b.). Jam puikiai talkino M.Liepa (25 tšk., 7 atk. k.), L.Palivanas (6 tšk., 12 atk. k.), D.Valasevičius (3 tšk.), S.Banaitis (3 tšk.) ir R.Žalys (3 tšk.).

A.S.K „Persvaros“ gretose išsiskyrė S.Pakalniškis (19 tšk., 5 išpr. pr.), M.Satkevičius (17 tšk., 7 atk. k., 6 per. k.), V.Juknevičius (10 tšk.), E.Šipila (6 tšk., 12 atk. k., 5 rez. p.) ir R.Šipila (6 tšk.).

„Laipsniai“ laimėjo pirmąsias „C“ lygos Mažosios taurės pusfinalio rungtynes (2016 balandžio 15 d., penktadienis, 21:13 val.)„Laipsniai“ ‒ C lygos, mažosios taurės finalo ketverte. (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 23:14 val.)SK „Neveronys“ buvo neįkandamas riešutas „Laipsniams“ (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 23:11 val.)A. S. K. „Persvara“ antroje rungtynių pusėje susitvarkė su „Savais“ (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 00:25 val.)Tritaškių lenktynėse pergalę pasiekė „Laipsniai“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 18:56 val.)„A. S. K. „Persvara“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Randeris“ ekipą (2016 sausio 26 d., antradienis, 22:28 val.)Atsitiesusi „Lituanica“ nesugebėjo įgelti A.S.K. „Persvarai“ (2015 gruodžio 17 d., ketvirtadienis, 22:36 val.)„ICE“ „C“ lygos pirmenybes pradėjo solidžia pergale (2015 spalio 18 d., sekmadienis, 21:35 val.)A. S. K. „Persvara“ po atkaklios kovos įveikė „Randerį“ (2015 gruodžio 12 d., šeštadienis, 01:24 val.)A. S. K. „Persvara“ atkrintamasias pradėjo minimalia pergale (2016 kovo 01 d., antradienis, 20:11 val.)