R2P Sport – 2 vs Lietuvos šaulių sąjunga (67:51)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 08 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Antrajame kėlinyje dominavę „R2P Sport ‒ 2“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris

2015 balandžio 08 d., Trečiadienis, 23:38 val., peržiūros: 913

Balandžio 8-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko antrasis „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybių Mažosios taurės pusfinalio serijos mūšis tarp namuose žaidusių „R2P Sport – 2“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Lietuvos Šaulių Sąjungos“ ekipos. Pirmąją tarpusavio akistatą rezultatu 88:76 laimėjo „R2P Sport – 2“ ir šiandien įgijo teisę pergalės atveju baigti seriją ir žengti į finalą.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ ir startavo 5 taškais iš eilės (0:5). Visgi netrukus identišką atsaką smogė A.Račkus ir grąžino pusiausvyrą (5:5). Po šio epizodo estafetę vėl perėmė svečiai. Nors „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ ir prametė visus 4 mestus baudų metimus, tačiau 5 M.Ručinsko taškai grąžino svečių ekipai 5 taškų persvarą (5:10). Ketvirčio finiše pora sėkmingų L.Akstinavičiaus atakų padėjo „R2P Sport – 2“ prisikasti iki minimumo ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 12:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje R.Vainikevičius išvedė į priekį „R2P Sport – 2“ (14:13), bet po „Lietuvos Šaulių Sąjungos“ atsakymo rungtynių svarstyklės vėl nusviro į kitą pusę (14:16). Vis dėlto vėliau „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ įkrito į gilią žaidybinę duobę ir už tai brangiai sumokėjo. Įsismaginę „R2P Sport – 2“ surengė spurtą 13:0 ir po 7 iš eilės T.Snicerio taškų, įpusėjus kėliniui nutolo dviženkliu skirtumu. Tuo svečių bėdos nesibaigė ir antroje kėlinio pusėje „R2P Sport – 2“ kilo į dar vieną šturmą, pridėjo dar 10 taškų (6 iš jų pelnė T.Sniceris), pratęsė laimėtą atkarpą iki 23:2 ir pasiuntė priešininkus į gilų nokdauną (37:18). Pirmosios dvikovos pusės finiše „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ neženkliai atsigriebė, bet įpusėjus mačui vis dar turėjo 17 taškų deficitą – 37:20.

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais, tačiau netrukus ryžtingesnių veiksmų ėmėsi „Lietuvos Šaulių Sąjunga“, kuri surinko 7 taškus be atsako ir suapvalino atsilikimą iki 10 taškų (39:29). Visgi arčiau „R2P Sport – 2“ varžovų neprisileido ir kėlinio viduryje vėl ėmėsi aktyvių reformų. Antroje kėlinio pusėje kur kas sparčiau taškus rinkę aikštės šeimininkai, paskutinių kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 12:4 ir prieš lemiamą susitikimo dalį susikrovė 18 taškų pranašumą – 51:33.

Ketvirtojo kėlinio starte pirmiejo pasižymėjo svečiai ir sumažino nuostolius iki 16 taškų (51:35), bet netrukus „R2P Sport – 2“ ėmė ryškinti pergalės kontūrus. Galingas spurtas 10:0 leido „R2P Sport – 2“ krepšininkams pasiųsti varžovus į dar vieną nokdauną ir dar neįpusėjus ketvirčiui intriga išėjo iš salė (61:35). 6 taškus be atsako surinkę „Lietuvos Šaulių Sąjungos“ žaidėjai suapvalino deficitą iki 20 taškų (61:41), bet prikelti intrigos varžovai taip ir neleido. Paskutinę rungtynių atkarpą 2:10 laimėję svečiai dar šiek tiek sumažino atsilikimą, tačiau nuaidėjus finaliniam švilpukui vistiek turėjo pripažinti akivaizdų „R2P Sport – 2“ pranašumą rezultatu 67:51.

Arvydas Račkus („R2P Sport – 2“):

Patekot į finalą sakyčiau dėka puikiai sužaisto antrojo kėlinio. Ar ir planavot, kad viskas taip sklandžiai klostysis?

„Iš tikrųjų neplanavom. Pirmame kėlinyje varžovai pataikė kelis tritaškius, bet antrame kėlinyje pradėjom kibiau gintis ir todėl praleidom į savo krepšį mažai taškų. Tas lėmė, kad pavyko atitrūkti, visas rungtynes laikėm savo pusėje dviženklį skirtumą ir kontroliavom rungtynes.“

Kokios nuotaikos, kai Mažosios taurės auksas ranka pasiekiamas?

„Labai geros. Dar nežinom būsimų varžovų, bet kai žinosim – pasiruošim rungtynėms.“

Andrius Čekanauskas („Lietuvos Šaulių Sąjunga“):

Šiandien nesugebėjot mesti rimto iššūkio varžovams. Subyrėjot antrajame kėlinyje. Kodėl taip atsitiko?

„Nepatekom į finalą, kas buvo mūsų tikslas. Pirmame kėlinyje žaidėm puikiai ir susikoncentravę. Antrame kėlinyje atrodė, kad krepšys užsirišo ar kažkas paspaudė kažkokį mygtuką, kuris mums išjungė. Buvo visiškai ne tas žaidimas, kurio norėtusi. Prarasti kamuoliai, netaiklūs metimai, neapgalvoti sprendimai. Net nežinau… Reikės su vyrais pakalbėti apie tai, kas šiandien įvyko. Vaizdas kardinaliai pasikeitė. Tikiuosi šitos rungtynės užsimirš, susikaupsim, rasim jėgų ir baigsim sezoną pergalingai.“

„R2P Sport – 2“ į pergalę vedė L.Akstinavičius (15 tšk., 11 atk. k.), T.Sniceris (15 tšk.), R.Stankus (10 tšk.), A.Račkus (8 tšk.), V.Stankevičius (7 tšk., 5 per. k.), A.Giržadas (6 tšk., 5 rez. p.), R.Vainikevičius (4 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p.) ir M.Juozapavičius (2 tšk.).

„Lietuvos Šaulių Sąjungos“ gretose pasižymėjo M.Ručinskas (14 tšk.), T.Kmitas (12 tšk.), A.Kaminskas (10 tšk.), E.Jančauskas (7 tšk., 13 atk. k.), M.Mažeika (4 tšk.), A.Šimkus (2 tšk.) ir T.Juraitis (2 tšk.).

Kiti didžiojo bei mažojo finalų dalyviai paaiškės balandžio 13-ąją dieną, pirmadienį, kuomet lemiamoje serijos akistatoje santykius išsiaiškins „Rind“ ir „Kolpingo Kolegija“.

Rungtynių pabaigoje užtikrintai sužaidę „R2P Sport ‒ 2“ iškovojo Mažosios taurės auksą (2015 balandžio 18 d., šeštadienis, 17:09 val.)Po atkaklios kovos „R2P Sport ‒ 2“ ekipa palaužė „BK Centre“ (2014 lapkričio 08 d., šeštadienis, 19:56 val.)„R2P Sport – 2“ įsirašė svarbią pergalę (2015 kovo 13 d., penktadienis, 22:02 val.)„R2P Sport ‒ 2“ įtikinamai nugalėjo „Kauno liberalus“ (2014 lapkričio 16 d., sekmadienis, 23:00 val.)„R2P Sport ‒ 2“ įrodė savo pranašumą prieš „Šilainius ‒ 2“ (2015 vasario 11 d., trečiadienis, 00:17 val.)„R2P Sport ‒ 2“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Lietuvos šaulių sąjungos“ ekipą. (2015 kovo 31 d., antradienis, 23:17 val.)„R2P Sport – 2“ neturėjo vargo su „Bl OLD“ ekipa (2015 sausio 26 d., pirmadienis, 01:51 val.)„Kauno technikos kolegija“ nesunkiai įveikė „R2P Sport – 2“ (2014 spalio 29 d., trečiadienis, 23:01 val.)LCP KK „Ragai“ nepasipriešino „R2P Sport – 2“ (2014 gruodžio 20 d., šeštadienis, 01:11 val.)„Dumblas“ nesulaukė rimto pasipriešinimo iš „R2P Sport – 2“ (2014 lapkričio 30 d., sekmadienis, 19:22 val.)