Sąlytis – Litena vs Kauno autobusai (94:100)Elito lyga » Draugiškos rungtynės
2013 gruodžio 16 d., Pirmadienis, 21:15 val. @ Vilniaus krepšinio mokykla, Birželio 23-osios g. 10a, Vilnius, LT-03205

Kauno „Autobusai“ palaužė Vilniaus „Sąlytį – Liteną“

2013 gruodžio 17 d., Antradienis, 11:14 val., peržiūros: 1387

Top Sport Elito lygos divizione vėlų pirmadienio vakarą Vilniaus "Sąlytis-Litena" po atkaklios mačo pabaigos rezultatu 94:100 turėjo pripažinti svečių iš Kauno, "Autobusų" ekipos pranašumą.

Mačo pradžia svečiams susiklostė itin sėkmingai, o L. Brazdauskio tolimas metimas Kauno "Autobusų" persvarą padidino iki 9-ių taškų 13:2. Vilniaus "Sąlytis-Litena" ekipos situaciją gelbėti bandė A.Fiodorovas, pelnęs keturis taškus iš eilės (8:21), tritaškį netrukus smeigė ir A.Pranevičius (16:27). Po dešimties žaidimo minučių švieslentėje degė skaičiai 16:29, reiškiantys svečių pranašumą.

Septyniese susirinkę aikštelės šeimininkai per didelio charakterio bei kovingumo nedemonstravo ir antrojo ketvirčio pradžioje, tačiau staigiai persvarą susikūrę kauniečiai atsipalaidavo, pradėjo kliautis tolimais metimais, kurie nekrito. Vilniaus "Sąlytis-Litena" po truputį priešininkus vijosi (30:37), o Ž. Armono dvitaškis deficitą sušvelnino iki 6-ių taškų 44:50. Po dviejų kėlinių – 48:54. Pažymėtina tai, jog svečių aukštaūgis J.Ramanauskas per pirmuosius du kėlinius atliko net 8 rezultatyvius perdavimus (viso – 10).

Po didžiosios pertraukos A.Pranevičius deficitą sumažino iki 2-ų taškų, o A.Fiodorovas jau netrukus rezultatą išlygino (54:54). Tiesa, apsiginti šeimininkams nepavyko – dvitaškiais atsakė J.Ramanauskas ir L.Brazdauskis, o po šeimininkų klaidos ir lengvų A. Šaulio taškų (54:60) vilniečiai suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. Nors Vilniaus "Sąlytis-Litena" ekipai buvo pavykę prisivyti svečius (68:69), itin sėkmingą epizodą sužaidė R. Šukys, kurio tolimų metimų dėka "Autobusai" atitrūko 80:70. Iki kėlinio pabaigos likus 20 sek teisėjų sprendimu nepatenkintas A.Šaulys buvo nubaustas technine pražanga, o vilniečiai gavo lengvą progą sumažinti deficitą. Po trijų kėlinių – 78:83.

Ž. Armono tritaškis lemiamo ketvirčio pradžioje rezultatą išlygino, o J.Kilsch dviejų taškų vertės metimas rezultatą persvėrė šeimininkų naudai (87:85) bei privertė Kauno "Autobusų" komandą paprašyti pirmosios minutinės pertraukėlės. Po jos A. Šaulio dėka svečiai atitrūko 97:90. Likus 19 sek iki mačo pabaigos A. Pranevičiaus dvitaškis kauniečiams paliko vos trijų taškų persvarą 97:94, tačiau per likusį laiką šeimininkams nepavyko nei pelnyti taškų, nei apsiginti. Pergalę prieš Vilniaus "Sąlytis-Litena" ekipą rezultatu 100:94 "Autobusai" išsivežė į Kauną.

Andrius Fiodorovas, Vilniaus "Sąlytis-Litena":

Įsivėlėme į kauniečių lengvą pensininkų žaidimą. Priešininkai sužaidė geriau, juo labiau, jog mačo pabaigoje išsibaudavome. Kalbant apie šaltą dušą mačo pradžioje, mes visuomet taip žaidžiame. Leidžiame priešininkams atitrūkti – taip įdomiau žaisti. Toks sportinis interesas vytis atsiranda (juokiasi, – aut. past.).

Kodėl susirinkome tik septyniese? Tai mūsų maksimalus žaidėjų skaičius, daugiau neturime. Remėjai šį sezoną pavedė, tai ne kažką... (juokiasi, – aut. past.).

Kalbant apie priešininkus, jie – pažįstami ir prieš juos galima rungtyniauti, patys prisidirbome. Vis tik pralaimėjimas nė kiek neskaudus, kadangi artėja šventės. Yra kur mokytis, ir kur tobulėti.

Audrius Juodelis, Kauno "Autobusų" treneris:

Pergalės, žinoma, vienas kėlinys nelemia, tačiau mačo pradžia prasidėjo netgi per gerai. To pasekoje komandos žaidėjai atsipalaidavo ir taip gavosi. Jei skirtumas būtų buvęs 5-8 taškeliai – būtų naudingiau. O šiandieną pabėgome ir pradėjome galvoti, jog bus lengviau. Žaidėme priešininkų aikštėje, varžovas – pakankamai stiprus. Nors jų komandoje ir nėra aukštų, tačiau jie kovingi ir staigūs, primeta daug greitų taškų. Prieš šią ekipą jau rungtyniavome Kaune, tad šiandieną tikrai neatvažiavome manydami, jog bus lengvas pasivaikščiojimas.

Pergalė yra pergalė. Iki pavasario bus ir pergalių, ir pralaimėjimų, tačiau norisi užimti kuo geresnę vietą turnyrinėje lentelėje prieš atkrintamąsias. O švęsime pergales vėliau. Dar ne Kalėdos (juokiasi, – aut. past.).

Įdomūs faktai:

Didžiausia persvara: Vilniaus "Sąlytis-Litena" 2, Kauno "Autobusai" 15.
Didžiausias spurtas: Vilniaus "Sąlytis-Litena" 8:0 (54:54), Kauno "Autobusai" 12:0 (2:16).
Pirmaujanti komanda keitėsi 2 kartus, rezultatas buvo lygus 3 kartus.

„Kauno Autobusai“ palaužė dar vieną ekipą „Elito“ lygoje (2013 gruodžio 03 d., antradienis, 00:48 val.)Į Kauną „Autobusai“ išsivežė pergalę prieš Vilniaus „Kolegiją“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:11 val.)„Kauno Autobusai“ antrą kartą įveikė „Vilniaus Kolegiją“ (2014 sausio 21 d., antradienis, 00:33 val.)Vilniaus „Sąlytis – Litena“ ‒ Vilniaus Kolegija (2014 sausio 10 d., penktadienis, 11:30 val.)„Kauno autobusai“ išsivežė pergalę į Kauną mače prieš „Tegrą“ 95:85 (2014 kovo 05 d., trečiadienis, 22:58 val.)Taškų lenktynėse „Kauno Autobusai“ nesuspėjo paskui „Pazintysxxx.com“ krepšininkus (2014 vasario 17 d., pirmadienis, 23:00 val.)Atkaklioje miestų dvikovoje Elito lygoje ‒ „Sąlyčio – Lytenos“ pergalė (2013 lapkričio 26 d., antradienis, 14:58 val.)Itin atkaklioje kovoje iki paskutinių sekundžių pergalę į Vilnių išsivežė „Tegra“ (2013 lapkričio 04 d., pirmadienis, 23:29 val.)„Vilniaus Kolegija“ ketvirtfinalį pradėjo įtikinama pergale (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:23 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ „Kauno Autobusai“ (2014 kovo 16 d., sekmadienis, 23:59 val.)