Rapala vs Chemcentras (64:67)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 10 d., Ketvirtadienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Banguotose rungtynėse „Chemcentras“ palaužė „Rapalą“

2015 gruodžio 10 d., Ketvirtadienis, 22:46 val., peržiūros: 1139

Gruodžio 9-ąją dieną, ketvirtadienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės F pogrupio mūšis tarp namuose žaidusios „Rapalos“ ir svečių rolėje buvusio „Chemcentro“.

Susitikimas prasidėjo atkaklia kova taškas į tašką, kuri truko beveik pusę kėlinio. Šiuo laikotarpiu abi komandos surinko po 6 taškus ir nenusileido viena kitai (6:6). Antroje kėlinio pusėje „Chemcentras“ surinko 5 taškus paeiliui ir šiek tiek atitrūko (6:11), tačiau nuo suolo puikiai į žaidimą įsijungęs G.Mickevičius dukart nuginklavo varžovų gynybą iš toli (12:11), o jam įkandin dvitaškį pridėjo M.Pažėra ir rezutatas tapo 14:11. Tiksint paskutinėms pirmojo ketvirčio minutėms, „Rapala“ dar šiek tiek sutvirtino savo pozicijas ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 18:13.

Antrojo kėlinio starte dar 5 taškus be atsako pridėjo V.Adomaičio bei M.Pažėros tandemas ir padvigubino turėtą persvarą (23:13). „Chemcentro“ puolimą pažadino A.Kurauskas, kuris atsakė 4 taškais ir pjovė nuostolius iki 6 taškų (23:17), bet ilgainiui sėkminga atkarpą vėl sužaidė „Rapala“ ir susigrąžino dviženklę persvarą (28:17). Vis dėlto, tuomet įsismagino svečių snaiperiai, kurie realizavo tris tolimus metimus (31:26), o vėliau T.Jonkaus auklėtiniai toliau terorizavo priešininkų krepšį, pratęsė laimėtą atkarpą iki 3:16 ir pakreipė įvykius sau naudinga linkme (31:33). Nors pirmosios dvikovos pusės tiesiojoje „Rapala“ pagyvino apmirusį savo puolimą, bet L.Šaulevičiaus tritaškių vedamas „Chemcentras“ pranašumo iš savo rankų nepaleido ir įpusėjus mačui džiaugėsi 3 taškų atotrūkiu – 36:39.

Po didžiosios pertraukos svečių ekipa padidino atstumą iki 7 taškų (36:43), tačiau po poros minučių „Rapala“ pelnė 5 taškus be atsako ir braukė deficitą iki ranka pasiekiamo (41:43). Visgi, tuomet aikštės šeimininkų žaidimas išsibalansavo ir „Chemcentras“ ėmė diktuoti savo sąlygas. T.Jonkaus armija iniciavo spurtą 0:13 ir pasiuntė buksuojančius varžovuus į nokdauną (41:56). 1 iš 4 baudos metimą kėlinioo finiše pataikę „Rapalos“ krepšininkai minimaliai sumažino atsilikimą, tačiau po trijų kėlinių jų padėtis buvo kėbli – 42:56.

Nebeturintys kur trauktis aikštės šeimininkai, jau pirmosiomis ketvirtojo kėlinio minutėmis čiupo jautį už ragų ir pamėgino šturmuoti „Chemcentro“ krepšį. Pirmoje ketvirčio pusėje „Rapala“ užtildė oponentų puolimą, patys sėkmingai rinkosi taškus ir laimėta atkarpa 13:2 leido G.Mickevičiaus kariaunai prisikasti iki 3 taškų bei atkurti intrigą (55:58). Visgi, „Chemcentras“ pranašumo neatidavė ir toliau laikė jį savo rankose. Po M.Pažėros taiklaus metimo skirtumas ištirpo iki 2 taškų (60:62), bet tuomet priešingoje barikadų pusėje lyderio vaidmens ėmėsi A.Kurauskas, kurio taiklus metimai vis grąžindavo „Chemcentrui“ apčiuopiamą persvarą (60:64; 62:66). Likus žaisti 1 minutę ir 12 sekundžių, R.Mickevičiaus vėl nubraukė deficitą iki 2 taškų (64:66), o sėkmingai apsigynę aikštės šeimininkai gavo šansą išlyginti ar net persverti rezultatą savo naudai. Visgi, šios atakos metu „Rapalos“ krepšininkas sužingsniavo ir namuose žaidusi komanda privalėjo griebtis pražangų taktikos. Prie baudų metimo linijos stoję A.Kurauskas padidino skirtumą iki 3 taškų ir dar paliko užtektinai laiko lemiamai varžovų atakai. Jos metu „Rapala“ sugebėjo susikurti net dvi progas išlyginti rezultatą, tačiau pirmasis metimas buvo ne itin gerai paruoštas, o antrąjį blokavo S.Kepežinskas ir palaidojo priešininkų viltis. Nuaidėjus finalinei sirenai „Chemcentras“ šventė sunkią pergalę rezultatu 64:67.

Tomas Jonkus („Chemcentras“):

Šiose rungtynėse buvo visokių atkarpų. Vienos buvo geresnės Jūsų komandai, kitos varžovams ir viskas išsirutulioji iki to, jog dvikovos baigtis sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Varžovai turėjo progų ir išlyginti rezultatą, ir jį persverti, tačiau jis liko Jūsų pusėje. Kodėl?

„Na, pabaiga buvo šiek tiek chaotiška, nes varžovai mus užspaudė, o mes nebuvome tam pasiruošę. Tai leido :Rapalai“ iš dviženklės mūsų persvaros palikti vos kelis taškelius ir atkurti intrigą. Paskutinėmis rungtynių minutėmis varžovai jau buvo išnaudoję savo pražangų limitą ir nebegalėjo taip aktyviai gintis. Pabaigoje galbūt ir Fortūna šiek tiek lėmė pergalę. Leidome varžovams kelis kartus kartoti savo metimus ir nepasiėmėme kamuolių, nors turėjome ūgio pranašumą. Šį kartą viskas baigėsi gerai, o svarbiausia, kad pradėjome antrąjį etapą pergale.“

„Rapala“ komentarų nežarstė.

Nugalėtojų komandoje pirmaisiais smuikais griežė A.Kurauskas (26 tšk., 8 išpr. pr.), S.Kepežinskas (14 tšk., 6 atk. k.), L.Šaulevičius (10 tšk.), T.Grigalevičius (9 tšk., 10 atk. k., 6 rez. p.) ir A.Gagiškis (8 tšk., 11 atk. k.).

„Rapalos“ gretose pasižymėjo M.Pažėra (18 tšk., 11 atk. k., 7 rez. p., 5 išpr. pr.), L.Kalėda (16 tšk., 7 atk. k.), G.Mickevičius (12 tšk.), R.Mickevičius (8 tšk., 13 atk. k.) ir V.Adomaitis (5 tšk.).

Tai buvo pirmosios rungtynėms abiems komandos „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiojoje taurėje.

Antroje rungtynių pusėje „Chemcentras“ įveikė „Enerstenos“ ekipą (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 19:00 val.)„Chemcentras“ lengvai įveikė „Lemorą“ (2016 sausio 10 d., sekmadienis, 20:38 val.)„Sanitex“ antroje rungtynių pusėje įveikė „Rapalą“ (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 22:08 val.)Garbingai priešinęsis „Chemcentras“ neatsilaikė prieš „Kautrą & Mesodermą ‒ DB“ (2015 lapkričio 29 d., sekmadienis, 21:33 val.)„Chemcentras“ pačioje rungtynių pabaigoje palaužė „Kauno tiltus“ (2016 vasario 09 d., antradienis, 22:57 val.)„Kauno tiltai“ antroje rungtynių pusėje palaužė „Chemcentras“ ekipą (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 00:26 val.)„Sanitex“ atsilaikė prieš „Rapalą“ (2015 gruodžio 20 d., sekmadienis, 22:55 val.)„Celsis“ po pratęsimo palaužė iki tol nepralaimėjusią „Rapalą“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 00:20 val.)„Chemcentras“ nesunkiai įveikė „ACME“komandą (2015 lapkričio 17 d., antradienis, 22:23 val.)Po atkaklių rungtynių „Lemora“ neužkibo ant „Rapala“ kabliuko ir šventė pergalę. (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:10 val.)