A. Sabonio KC vs Omega – United (62:64)Kauno mero Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 01 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Omega ‒ United“ atsilaikė prieš „A.Sabonio KC“

2015 spalio 01 d., Ketvirtadienis, 23:01 val., peržiūros: 957

Spalio 1-ąją dieną, ketvirtadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ akistata tarp savo aikštėje žaidusių „A.Sabonio KC“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Omegos – United“ ekipos.

Susitikimo pradžioje į priekį truktelėjo „Omega – United“ ir startavo 4 taškais be atsako (0:4), o vėliau dar labiau sutvirtino pozicijas. Praėjus beveik 2 minutėms, E.Stankevičius tolimu metimu atidarė „A.Sabonio KC“ taškų sąskaitą (3:4), tačiau po šio tritaškio, energingai rungtyniaujantys varžovai, neleido „saboniukams“ pasižymėti 4 minutes, patys iniciavo spurtą 0:13 ir, likus žaisti 4 minutes, L.Vėlavičiaus baudų metimai išvedė „Omegą – United“ į priekį rezultatu 3:17. Visgi vėliau D.Lubio auklėtiniai sugebėjo nutraukti tuščias minutes ir antroje kėlinio pusėje surengė kelias tikslias atakas, kurias taikliais metimais užbaigė L.Vabalevičius ir leido savo komandai priartėti iki 11 taškų (8:19). Tiesa, paskutinės 2 minutes aikštės šeimininkams vėl buvo nevaisingos ir sėkmingiau finišavę „Omegos – United“ krepšininkai, po pirmųjų 10 minučių džiaugėsi 15 taškų atotrūkiu – 8:23.

Antrojo ketvirčio starte J.Špokas smeigė tritaškį, kuris padidino atstumą tarp ekipų iki 18 taškų (8:26). Vis dėlto netrukus „A.Sabonio KC“ jaunimas išsijudino ir ėmė rungtyniauti pastebimai geriau abejose aikštės pusėse. Į oponentų tritaškį 4 taškais atsakę aikštelės šeimininkai (12:26), sekančios atakos metu leido J.Špokui pasižymėti dar kartą (12:28), tačiau vėliau demonstravo puikią gynybą ir 6 minutes neleido „Omegai – United“ pelnyti nė taško. Tiesa pasinaudoti tuo D.Lubio kariaunai pavyko tik iš dalies, kadangi ir „A.Sabonio KC“ krepšininkai taškus rinkosi vangiai ir vyko nerezultatyvi kova. 4 minučių štilį abejose aikštės pusėse nutraukė E.Staugaitis (15:28), o po M.Arlausko baudų metimų, skirtumas ištirpo iki 11 taškų (17:28). Ilgokai užsitęsusią svečių puolime sudrumstė O.Brazdžionis (17:30), tačiau per likusias porą minučių, žaidimo skonį pajautę „saboniukai“, pirmąją rungtynių pusę baigė spurtu 6:0 ir įpusėjus mačui paliko priešininkams 7 taškų bagažą – 23:30.

Po didžiosios pertraukos „Omega – United“ kurį laiką išlaikė persvarą savo pusėje, o po T.Žiobos dvitaškio, svečių pranašumas vėl priartėjo prie dviženklės ribos (25:34). Tiesa vėliau svečiai ir vėl įkrito į žaidybinę duobę, kurios pasėkmės – 4 minutės be taškų. Šį kartą „saboniukai“pasinaudojo susiklosčiusia situacija, surengė spurtą 9:0 ir atstatė pusiausvyrą (34:34), o likus žaisti 3,5 minutės, įsismaginęs L.Žukauskas persvėrė rezultatą „A.Sabonio KC“ naudai (37:36). Trečiojo ketvirčio tiesiojoje pranašumu dar suspėjo pasidžiaugti abi ekipos, tačiau paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį realizavęs E.Stankevičius, leido aikštelės šeimininkams prieš lemiamą dvikovos dalį pirmauti minimaliu skirtumu – 43:42.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos apsikeitė taikliais metimais (45:44), tačiau netrukus „Omega – United“ nusprendė susigrąžinti persvarą savo pusėn. 7 taškai be atsako leido svečiams persverti rezultatą savo naudai (45:50), o dar pirmoje ketvirčio pusėje, J.Špoko bei G.Būdos tandemas padidino skirtumą iki 7 taškų (47:54). Visgi „A.Sabonio KC“ neleido varžovams labiau atitrūkti ir alsavo jiems į nugarą. Pora taiklių L.Ulecko tolimų šūvių, braukė aikštės šeimininkų deficitą iki minimumo (57:58), bet persverti rezultato priešininkai neleido ir išliko situacijos šeimininkais. Likus žaisti 23 sekundes, intrigą atkūrė E.Stankevičius ir taikliu tritaškiu dar kartą pjovė skirtumą iki minimumo (62:63). Pražanga sustabdytas „Omegos – United“ krepšininkas prametė abu baudų metimus, o kovoje dėl atšokusio kamuolio, svečių aukštaūgis užsidirbo pražangą ir suteikė „saboniukams“ puikią progą įsiveržti į priekį. Vis dėlto „A.Sabonio KC“ taip pat prametė abu baudų metimus ir šiai komandai vėl teko pažeidinėti taisykles. Baudos metimą pataikę G.Būda, šiek tiek sutvirtino svečių pozicijas (62:64), bet „saboniukams“ liko dar 7 sekundės išsigelbėjimui. E.Stankevičiaus tolimas metimas tikslo nepasiekė, bet kamuolį sugriebė E.Staugaitis. Vis dėlto ir šio žaidėjo metimas paskutinę sekundę į krepšį neįkrito ir „Omega – United“ išnešė sveiką kailį rezultatu 62:64.

Dalius Lubys („A.Sabonio KC“):

Turbūt šios rungtynės buvo vienos geriausių šiame turnyre. Ko trūko iki pergalės?

„Manau, kad geriausios rungtynės kolkas. Pritrūkom taiklių metimų. Šiaip buvo geros rungtynės Mes šiame turnyre dalyvaujame ne dėl to, kad laimėtume kokį trofėjų ar kuo daugiau pergalių pasiektume. Mūsų tikslas – apžaisti vaikus. Vistiek šiame turnyre mes esam turbūt pati jauniausia komanda ir praktika su vyresniais ir labiau patyrusiais krepšininkais yra labai naudinga. Ruošiamės artėjančiam RKL čempionatui, o šioje taurėje ar pergalė, ar pralaimėjimas – mums jokio skirtumo. Džiugu, kad po truputį gerėja žaidimo kokybė.“

Nugalėtojų komandos strategas Rolandas Urkis po susitikimo nerado laiko komentarams.

„Omegą – United“ į pergalę vedė T.Žioba (16 tšk., 9 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Gedminas (12 tšk.), J.Špokas (11 tšk., 5 išpr. pr.), G.Būda (10 tšk., 6 išpr. pr.), G.Jevstignejevas (4 tšk., 11 atk. k.) ir P.Grėbliūnas (4 tšk., 9 atk. k.).

„A.Sabonio KC“ gretose išsiskyrė L.Žukauskas (13 tšk.), E.Stankevičius (13 tšk., 6 atk. k.), L.Uleckas (12 tšk.), L.Vabalevičius (6 tšk.) ir B.Survila (6 tšk.).

„Omega – United“ „Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ iškovojo antrąją pergalę ir su vieninteliu pralaimėjimu (2-1) finišavo antroje turnyrinės lentelės vietoje, o tai reiškia, kad ši ekipa pateko į finalą, kuriame dar kartą susigrums su „LSU – Atletu“. „A.Sabonio KC“ pogrupio varžybose patyrė visas tris nesėkmes (0-3), bet dar turi šansų pasidabinti medaliais, jei mažajame finale nukaus „Sporto Maniją“.

Paskutiniai komentarai (3 iš 5)

Vaidis2015 spalio 06 d., 00:28 val.
Ne...su humoru prastai, o su "beveik citatom" išvis tragedija. ;) Kaip matai mes daugiau žiūrime KKL live. :)
Anonimas2015 spalio 05 d., 16:41 val.
Jeigu žiūrite komedijinį serialą Rezidentai per TV6 turėjote žodžius apie Dievus suprasti kaip humorą. Juolab, kad pakeistas humoro objektas buvo parašytas serialo kalba vos ne pažodžiui :)
Vaidis2015 spalio 01 d., 23:10 val.
Ne Uleckas, o Staugaitis uždvigubintas. O BUVO uždvigubinta todėl, kad kelių žaidėjų nebuvo sistemoje ir jų statistiką automatiškai įkėlė kitiems žaidėjams. Bet jei išvydai dievus, tai ir tikėk jais. Kad tik religingų žmonių būtų.

Prastai startavęs „LSU ‒ Atletas“ atsitiesė ir sutriuškino jaunuosius „A.Sabonio KC“ krepšininkus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 19:24 val.)Permainingame „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ atidarymo mūšyje triumfavo „Omega ‒ United“ (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 23:23 val.)„LSU ‒ Atletas“ po banguotos kovos įveikė „Omegą ‒ United“ (2015 rugsėjo 29 d., antradienis, 20:52 val.)„Atletas ‒ LSU“ tvirtu žingsniu žengė į „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ olimpą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 23:17 val.)„A.Sabonio KC“ po pratęsimo iškovojo bronzos medalius (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 23:14 val.)„A.Sabonio KC“ startas „Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ pažymėtas nesėkme (2015 rugsėjo 24 d., ketvirtadienis, 23:13 val.)