Vilkijos gimnazija vs Kauno Šv. Pranciškaus mokykla (88:95)„Basketnews.lt 2014“ taurė 10–12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 gegužės 19 d., Pirmadienis, 15:00 val. @ Vilkijos gimnazija, Čekiškės g. 73, Vilkija, Kauno raj., LT-54225

Eilinis puikus J.Furmanavičiaus pasirodymas atnešė pergalę „Kauno Šv. Pranciškaus mokyklai“

2014 gegužės 19 d., Pirmadienis, 18:15 val., peržiūros: 1507

Pirmadienį, gegužės 19 dieną, Vilkijos gimnazijos sporto salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos, "Basketnews.lt 2014" taurės 10-12 klasių rungtynės tarp vietos "Vilkijos gimnazijos" ir svečių "Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos" ekipų. Pačioje pradžioje abi komandos viena po kitos keitėsi sėkmingomis atakomis. Nors J.Furmanavičius "šveitė" tolimus metimus vieną po kitos, aikštės šeimininkai atsilaikė ir po pirmojo kėlinuko turėjo vos vieno taško deficitą. Antrojo ketvirčio eigoje svečiams pavyko įgyti septynių taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos ir toliau vyko atkakli kova, tačiau priekyje vis buvo "Kauno Šv. Pranciškaus mokykla". Paskutinė rungtynių dalis buvo analogiška, todėl pergalę šventė svečiai. 88:95 (28:29, 17:23, 26:27, 17:16).

Jau pačioje susitikimo pradžioje galingai rungtyniavo svečių ekipos lyderis J.Furmanavičius, kuris pataikė penkis tolimus metimus iš eilės, tačiau aikštės šeimininkai nelikdavo pėsti ir taip pat sėkmingai, komandinio žaidimo dėka, rinko taškus. Įpusėjus kėlinukui "Kauno Šv. Pranciškaus mokykla" turėjo šešių taškų persvarą, tačiau netrukus sekė "Vilkijos gimnazijos" spurtas 9:0, kurio dėka jiems pavyko perimti iniciatyvą į savo rankas. Vis tik sėkmingiau kėlinuko pabaigą sužaidę svečiai susigrąžino minimalią persvarą. 28:29.

Antrojo kėlinuko pradžioje abi komandos apsikeitė trumpomis bei rezultatyviomis atkarpomis, po kurių aikštės šeimininkams pavyko vėl persverti rezultatą savo pusėn, tačiau čia jis ilgai neužsibuvo, nes netrukus "Kauno Šv. Pranciškaus mokykla" spurtavo net 0:14 ir susigrąžinę iniciatyvą į savo rankas įgijo trylikos taškų pranašumą. "Vilkijos gimnazija" taip lengvai nusileisti nesiruošė ir per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios sugebėjo sumažinti savo deficitą iki septynių taškų. 45:52.

Po pertraukos aikštės šeimininkų puolimas dar labiau pagyvėjo, kurio dėka jiems pavyko sumažinti atsilikimą iki trijų taškų, tačiau kelias sėkmingas atakas su menku varžovų atsaku surengę svečių krepšininkai ir vėl šiek tiek atitolo. Įpusėjus trečiam kėlinukui abi ekipos apsikeitė taikliais tolimais metimais, po kurių sekė dar keli "Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos" sėkmingi epizodai, padidinę jų pranašumą iki aštuonių taškų. 71:79.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje "Vilkijos gimnazija" dar sumažino savo deficitą iki keturių taškų, o dar vėliau, po kelių sėkmingai susiklosčiusių išpuolių ir iki dviejų taškų, tačiau laiku atsigavę svečių žaidėjai surengė spurtą 0:10 ir vėl atitrūko nuo varžovų. Į tai aikštės šeimininkai atsakė penkiais taškais iš eilės, tačiau po to dar keturis taškus pelnę "Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos" krepšininkai įtvirtino savo pergalę. Nors pačioje pabaigoje šeimininkams dar pavyko surengti pora sėkmingų atakų, tačiau tai nieko jau nekeitė. 88:95.

"Vilkijos gimnazija": Žygintas Karalius – 25 tšk., Gytis Vyšniauskas – 24 tšk. (6 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Lukas Mančiunskas – 20 tšk. (11 atk. kam.)

"Kauno Šv. Pranciškaus mokykla": Justas Furmanavičius – 41 tšk. (21 atk. kam., 8 rezult. perd., 8 išpr. praž.), Tomas Valatkevičius – 15 tšk., Donatas Kazakevičius – 13 tšk., Martynas Arlauskas – 13 tšk.

Parengė VDU praktikantė Renata Žemaitytė

Žiežmarių gimnazija atsirevanšavo Kauno Šv. Pranciškaus mokyklai (2014 gegužės 02 d., penktadienis, 15:22 val.)Įspūdingas Justo Furmanavičiaus šou bei pagerintas visų laikų KKL naudingumo rekordas bei Kauno „Šv. Pranciškaus mokyklos“ žingsnis į pusfinalį (2014 birželio 03 d., antradienis, 16:07 val.)Grupės lyderių kovoje stipresni buvo Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos krepšininkai (2014 gegužės 05 d., pirmadienis, 15:55 val.)Kauno „Šv. Pranciškaus“ mokykla palaužė svečius iš Lazdijų (2014 gegužės 13 d., antradienis, 19:13 val.)Birštono gimnazija toliau klumpa ‒ šį kartą lengvu grobiu tapo Šv. Pranciškaus mokyklai su J. Furmanavičiaus keturgubu dubliu priešakyje (2014 gegužės 07 d., trečiadienis, 17:03 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla Žiežmariuose pasipriešinimo nesulaukė (2014 balandžio 09 d., trečiadienis, 19:43 val.)Vilkijos gimnazija nepasigailėjo svečių iš Žiežmarių (2014 balandžio 15 d., antradienis, 20:50 val.) Kauno „Šv. Pranciškaus mokyklos“ triumfas Mažąjame Basketnews.lt Didžiosios taurės turnyre (2014 birželio 16 d., pirmadienis, 14:25 val.)Vilkijos gimnazistai įveikė Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos moksleivius (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 14:09 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla, puikiai sužaidusi pirmąjį kėlinį, nugalėjo Lazdijų M. Gustaičio gimnaziją. (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 20:08 val.)