Restauratoriai & Hausa vs Kauno tiltai (101:85)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 vasario 14 d., Sekmadienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Žaidimo vadžias laikę „Restauratoriai & Hausa“ atlaikė „Kauno Tiltų“ šturmą

2016 vasario 14 d., Sekmadienis, 23:12 val., peržiūros: 1182

Vasario 14-ąją dieną, sekmadienį, „Kauno Energijos“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės F pogrupio mūšis tarp savo aikštėje žaidusios „Restauratorių & Hausos“ komandos ir svečių teisėmis atvykusio „Kauno Tiltų“ šešetuko.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių „Restauratoriai & Hausa“ ėmė diktuoti savo madas ir šovė į priekį. Rungtynes aikštelės šeimininkai pradėjo trimis taikliais tolimais šūviais, į kuriuos sulaukė poros M.Mažeikos dvitaškių (9:4) ir įsitvirtino pirmaujančiųjų rolėje. Netrukus J.Goštautas dar labiau truktelėjo į priekį „Restauratorius & Hausą“ ir pelnė 6 taškus paeiliui (15:4), o jam įkandin trečiąjį savo tritaškį šiame ketvirtyje įsūdė P.Mickūnas ir atstumas tarp ekipų išaugo jau iki 14 taškų (18:4). Susigriebę ir po šaltu dušu išmaudyti „Kauno Tiltai“ paskutinėmis kėlinio minutėmis tapo pastebimai rezultatyvesni, tačiau tai ženkliai priartėti nepadėjo dėl spragų gynyboje, kurias priešininkai ir toliau vertė taškais. Sužaidus 10 minučių „Restauratoriai & Hausa“ išsaugojo savo pusėje 14 taškų atotrūkį – 29:15.

Antrojo kėlinio starte „Kauno Tiltai“ tapo ryžtingesni ir netrukus ėmė tirpdyti atsilikimą. Pora tikslių tolimų metimų ir surengtas spurtas 2:12 leido svečiams braukti nuostolius iki 6 taškų ir tai privertė šiek tiek sunerimti varžovus (33:27). Vis dėlto, tuomet estafetę vėl perėmė „Restauratoriai & Hausa“, kurie smogė atsaką 10:0 ir po dviejų iš eilės tritaškių padidino turimą pranašumą iki 16 taškų (43:27). Tiesa, po šio epizodo V.Kalesniko kariauna vėl atleido vadžias ir tuo netruko pasinaudoti oponentai. Dvigubai greičiau taškus rinkęsi „Kauno Tiltai“ naikino deficitą, kol įpusėjus mačui jis jau neatrodė toks baisus ir priešininkai vėl buvo ranka pasiekiami – 51:45.

Po didžiosios pertraukos šiame katės ir pelės žaidime vėl išaušo „Restauratorių & Hausos“ žodis. Aikštelės šeimininkai kur kas sėkmingiau pradėjo antrąją dvikovos pusę ir po kurio laiko vėl džiaugėsi dviženkliu atotrūkiu savo pusėje (61:49), o kėlinio viduryje porą tritaškių realizavęs M.Čipas išvedė savo komandą į priekį 13 taškų skirtumu (67:54). Tiesa, priešingoje barikadų pusėje taip pat dviem taikliais tolimais metimais atsakė Ž.Žiūkas ir atstatė vienženklį skirtumą (69:60), o paskutinėmis ketvirčio minutėmis „Kauno Tiltai“ dar šiek tiek priartėjo ir prieš lemiamą susitikimo dalį ekipas teskyrė 7 taškai – 74:67.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Jurkevičiaus tritaškis pjovė skirtumą iki 6 taškų (76:70), tačiau tuomet „Restauratoriai & Hausa“ ėmė ryškinti pergalės kontūrus. Aikštelės šeimininkai pagavo tinkamą bangą, aštriai draskė priešininkų gynybą ir po truputį žudė net ir pačias optimistiškiausias „Kauno Tiltų“ viltis. Iš pradžių svečiai gavo skaudų antausį 10:0 (86:70), o netrukus „Restauratoriai & Hausa“ pratęsė spurtą iki 16:2 ir nubloškė varžovus pakankamai saugiu atstumu (92:72). Rungtynių finiše aikštės šeimininkai įvykdė ir dar vieną išsikeltą užduotį – pelnę 100-ąjį tašką. Nors paskutinėmis susitikimo akimirkomis „Kauno Tiltams“ pavyko šiek tiek priartėti, bet nuaidėjus finalinei sirenai, „Restauratoriai & Hausa“ šventė įtikinamą pergalę rezultatu 101:85.

Vygintas Kalesnikas („Restauratoriai & Hausa“):

Nuo pat pradžių įsiveržėte į priekį ir galima sakyti kontroliavote įvykius aikštėje, nors varžovai ir mėgino kibti į atlapus. Kas nulėmė tokį žaidimą?

Mantas Čipas šiandien labai „lievai“ žaidė. Dėl to labai nestabiliai žaidėm. Vakar jis gerai žaidė, tai užtikrintai laimėjome, o šiandien buvo šiek tiek kitaip. Šiaip stengėmės dėl pirmosios vietos reitinge. Dabar man atrodo, kad būsime pirmi reitinge. Dėl to ir stengėmės. Buvo verta.“

Mindaugas Mažeika („Kauno Tiltai“):

Susirinkote negausiai ir buvo tikrai sunku. Teko varžovus visą laiką vytis. Kodėl?

„Gaila, kad antroje sezono pusėje kuo toliau, tuo mažiau renkasi žmonių į rungtynes. Dėl to sunku mesti iššūkį, ypač tokioms komandoms, kurios yra favoritės ir lygos lyderės. Sveikiname varžovus su pirmąja vieta reguliariajame sezone, bet jeigu dar susitiksime – mes juos nugalėsime.“

„Restauratorių & Hausos“ pergalės kalviais buvo P.Mickūnas (17 tšk.), M.Čipas (17 tšk.), M.Veršinskas (15 tšk., 8 atk. k., 2 bl.), J.Goštautas (14 tšk., 15 atk. k.), V.Kalesnikas (11 tšk., 6 atk. k.), A.Mikalonis (9 tšk., 6 atk. k., 17 rez. p.) ir E.Kajalavičius (9 tšk.).

„Kauno Tiltų“ gretose pasižymėjo T.Kmitas (31 tšk., 6 atk. k., 7 rez. p., 6 per. k., 2 bl., 37 naud. b.), M.Mažeika (14 tšk., 13 atk. k., 10 rez. p.), R.Lekutis (12 tšk.), M.Jurkevičius (12 tšk.), Ž.Žiūkas (10 tšk.) ir A.Čekanauskas (6 tšk.).

„Restauratoriai & Hausa“ „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės reguliarųjį sezoną baigė su devyniomis pergalės ir vieninteliu pralaimėjimu (9-1). „Kauno Tiltų“ sąskaitoje penki laimėjimai ir keturios nesėkmės (5-4).

„Restauratoriai & Hausa“ nesunkiai įveikė „Kauno Tiltai“ ekipą (2016 sausio 05 d., antradienis, 23:45 val.)Banguotai žaidę „Restauratoriai & Hausa“ įveikė „Kauno švarą“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 23:27 val.)„Restauratoriai & Hausa“ nesunkiai įveikė „Kauno Technologijos Universitetą“ (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 20:06 val.)„Restauratoriai & Hausa“ lengvai įveikė „Lemoros“ krepšininkus (2015 gruodžio 13 d., sekmadienis, 22:29 val.)„Restauratoriai & Hausa“ lengvai nugalėjo „Enerstenos“ krepšininkus (2015 gruodžio 06 d., sekmadienis, 22:30 val.)„Restauratoriai & Hausa“ be vargo įveikė „ACME“ (2015 spalio 25 d., sekmadienis, 23:16 val.)„Restauratoriai & Hausa“ nesunkiai nugalėjo „Chemcentrą“ (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 23:33 val.)Restauratoriai & Hausa pirmajame ketvirtfinalio mače įveikė Kauno tiltus (2016 kovo 07 d., pirmadienis, 13:49 val.)„Restauratoriai & Hausa“ be didesnio vargo susitvarkė su „Kautra & Mesoderma – DB“ ekipa. (2015 gruodžio 04 d., penktadienis, 22:02 val.)„Lemora“ metė rimtą iššūkį „Restauratoriai & Hausa“ krepšininkams (2016 vasario 22 d., pirmadienis, 00:04 val.)