Kauno raj. ASU / Tornado vs R2P Sport & Banga (91:99)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 30 d., Ketvirtadienis, 19:30 val. @ Aleksandro Stulginskio universitetas, Studentų g. 11, Akademija, Kauno raj., LT-53361

Tritaškių kruša varžovus apipylusi „R2P Sport & Banga“ priartėjo per žingsnį nuo finalo

2015 balandžio 30 d., Ketvirtadienis, 22:10 val., peržiūros: 1211

Balandžio 30-ąją dieną, ketvirtadienį, Aleksandro Stulginskio Universitete įvyko pirmosios „A“ lygos „Sporto Fėjos“ pirmenybių pusfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusių „ASU / Tornado“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „R2P Sport & Bangos“ ekipos. Reguliariajame sezone komandos pasidalino po pergalę – 89:73 pirmieji laimėjo „ASU / Tornado“, tačiau antrajame mače sulaukė „R2P Sport & Bangos“ revanšo rezultatu 93:85.

Susitikimo pradžioje abi ekipos netylėjo. Svečiai realizavo porą dvitaškių, tačiau oponentai atsakė dviem tritaškiais ir persvėrė rezultatą savo naudai (6:4). P.Parachomiko bei A.Sakalausko taiklių metimų dėka rungtynių svarstyklės vėl nusviro „R2P Sport & Bangos“ pusėn (6:9), o netrukus ši ekipa paspartino žingsnį. A.Sakalausko bei A.Karbausko tandemas iniciavo spurtą 0:11, po kurio „ASU / Tornado“ atsidūrė nokdaune (8:20). Ketvirčio finiše Š.Zablockio kariauna susigriebė, rezgė rezultatyvias atakas, o taiklus M.Lauraičio tolimas šūvis paskutinėmis sekundėmis, pjovė skirtumą tarp ekipų iki 7 taškų. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 15:22.

Antrojo ketvirčio starte pirmieji pasižymėjo aikštelės šeimininkai ir priartėjo iki 5 taškų (17:22). Visgi į priešininkų dvitaškį „R2P Sport & Banga“ atsakė 5 taškais ir žaibiškai susigrąžino dviženklę persvarą (17:27). Tiesa vėliau „ASU / Tornado“ spurtavo 6:0 ir vėl ėmė lipti varžovams ant kulnų (23:27). Antroje kėlinio pusėje priekyje toliau laikėsi „R2P Sport & Bangos“ krepšininkai, bet „ASU / Tornado“ neleido nė akimirkai atsipalaiduoti ir nuolat alsavo priešininkams į nugarą. Likus žaisti 55 sekundes, V.Pocius grąžino pusiausvyrą (36:36), o už keliolikos sekundžių J.Valčiukas persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (37:36). Vis dėlto paskutinis žodis pirmoje susitikimo pusėje priklausė A.Sakalauskui, kuris šaltakraujiškai realizavo abu baudų metimas ir grąžino „R2P Sport & Bangai“ bent jau minimalų pranašumą. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 37:38.

Po didžiosios pertraukos A.Karbausko tritaškis padidino skirtumą iki 4 taškų (37:41) ir „ASU / Tornado“ toliau išliko besivejančių vaidmenyje. Nors atstumas tarp komandų kurį laiką buvo trapus, o po A.Valiulio tolimo šūvio skirtumas vėl tapo minimalus (43:44), tačiau ilgainiui įsismagino „R2P Sport & Bangos“ snaiperiai. Porą tritaškių smeigęs A.Sakalauskas išvedė svečius į priekį 7 taškais (45:52), o antroje ketvirčio dalyje apie save priminės A.Karbauskas, kuris įsūdė dar tris tritaškius ir „ASU / Tornado“ deficitas dar kartą tapo dviženklis (49:61). Tiesa tuo aikštelės šeimininkų problemos nesibaigė ir dar 7 taškus be atsako pridėję A.Giedraitis bei M.Bulanovas, tiksint paskutinėms trečiojo kėlinio minutėms, pastatė „ASU / Tornado“ į nepavydėtiną padėtį (50:68). Per likusį laiką nebeturintys kur trauktis Š.Zablockio auklėtiniai šiek sušvelnino nuostolius, bet prieš lemiamą susitikimo dalį vis dar turėjo dviženklį deficitą – 55:68.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis ekipos apsikeitė taikliais tritaškiais, tačiau netrukus P.Parachomikas švystelėjo dar du taiklius tolimus metimus ir pradėjo savo komandos spurtą 0:10, po kurio skirtumas šoktelėjo jau iki 23 taškų (58:81). Sudėtingoje padėtyje atsidūrę aikštės šeimininkai, vėliau suaktyvėjo ir kur kas lengviau pralauždavo varžovų gynybą. Tai leido po truputį mažinti deficitą, bet nesiliaujantys „R2P Sport & Bangos“ tritaškiai stabdę šį procesą. Likus žaisti 1 minutę ir 48 sekundes, R.Janicko dvitaškis su pražanga pjovė skirtumą iki 6 taškų (87:93) ir intriga suspurdėjo. Vis dėlto rungtynių tiesiojoje „R2P Sport & Banga“ arčiau priešininkų neprisileido, išlaikė saugų atstumą ir šventė pergalę rezultatu 91:99.

Dmitrij Koblinec („R2P Sport & Banga“):

Sakyčiau, kad pergalės raktas šiandien buvo tritaškiai. Kas padėjo susikurti progas taikliems metimams?

„Aš manau, kad dėl individualaus meistriškumo tuos metimus sumetėm. Gerai šiandien žaidė įžaidėjai ir tiksliai atmesdavo kamuolį laisviems žaidėjams. Kamuolys turi greitai vaikščioti. Kitaip neišmesi laisvų metimų. Aišku kelis ir fantastiškus tritaškius Paulius Parachomikas įmetė.“

Reguliariajame sezone finišavote žemiau, nei šiandieniai varžovai. Ar tikitės dviem žingsniais pasiekti finalą?

„Mes žaisim tik tam, kad serijos rezultatas taptų 2:0. Jeigu jie išlygintų rezultatą ir serijoje būtų 1:1, tai trečiosios rungtynės būtų, kaip aš sakau, supynės. Neaišku į kurią pusę viskas nusvirs. Gali ir paeiti, gali ir nepaeiti. Gali ir teisėjų sprendimai būti neparankūs. Trečios rungtynės yra savotiška loterija. Varžovai jauni, greiti, kartu sportuoja, o mes susirenkam, pasibraižom derinukus ir žaidžiam.“

Šarūnas Zablockis („ASU / Tornado“):

Šiandien varžovai išmaudė Jus tritaškių lietuje. Kodėl nepavyko apsiginti nuo tolimų metimų?

„Koncentracijos ir noro pritrūko paprasčiausiai. Atsipalaidavę žaidėm. Nepasakyčiau, kad varžovai darė kažkokius stebuklus, bet mes patingėdavom vieną papildomą žingsnį dėt. Kaip leidom, taip ir pataikė.“

Ar antrose rungtynėse atsigriebsite?

„Jeigu būsime geros nuotaikos, tai atsigriebsime.“

„R2P Sport & Bangos“ gretose pasižymėjo P.Parachomikas (22 tšk., 11 atk. k., 5 rez. p.), A.Sakalauskas (22 tšk., 6 atk. k.), A.Karbauskas (20 tšk., 8 atk. k.), A.Giedraitis (16 tšk.), M.Bulanovas (7 tšk.), P.Danisevičius (5 tšk., 8 rez. p.), A.Lubys (4 tšk.) ir A.Birgelis (3 tšk., 7 rez. p.).

„ASU / Tornado“ komandoje pastebimiausi buvo R.Janickas (24 tšk.), J.Valčiukas (16 tšk., 8 rez. p., 5 išpr. pr.), M.Lauraitis (16 tšk.), R.Stankevičius (14 tšk., 8 atk. k.), V.Pocius (14 tšk., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), V.Sajekas (4 tšk.) ir A.Valiulis (3 tšk.).

Antrosios serijos rungtynės vyks gegužės 5-ąją dieną, antradienį, 21:15 val., VDU sporto centre.

Penkiese į rungtynes atvykę „R2P Sport & Banga“ turėjo pripažinti „United & Radijo Tau“ pranašumą (2015 sausio 18 d., sekmadienis, 14:54 val.)„R2P Sport & Banga“ lengvu žingsniu žengė į finalinį ketvertą (2015 balandžio 23 d., ketvirtadienis, 23:06 val.)„R2P Sport & Banga“ pavasarį pradėjo pergale po rezultatyvios kovos (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 14:45 val.)„R2P Sport & Banga“ privertė pirmą nesėkmę patirti Kauno raj. ASU / Tornado (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 23:26 val.) „R2P Sport & Banga“ po permainingos kovos palaužė „Kauno autobusų“ ekipą. (2015 kovo 15 d., sekmadienis, 14:26 val.)Po didžiosios pertraukos įsisiūbavusi „R2P Sport & Banga“ nesuteikė vilčių BC „Boom“ (2015 balandžio 21 d., antradienis, 22:58 val.)Pirmasis „A“ lygos finalo dalyvis ‒ „R2P Sport & Banga“ (2015 gegužės 05 d., antradienis, 23:34 val.)„United & Radijas Tau“ antroje rungtynių pusėje nesuspėjo paskui „R2P Sport & Bangą“ (2015 sausio 04 d., sekmadienis, 21:03 val.)„R2P Sport & Banga“ rungtynių pabaigoje palaužė BC „BOOM“ komandą (2014 gruodžio 08 d., pirmadienis, 22:34 val.)Kauno raj. „ASU/Tornado“ po pratęsimo palaužė BC „Boom“ (2015 sausio 21 d., trečiadienis, 21:17 val.)