Kauno SRC vs Advokatų kontora „Konsus“ (81:79)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 06 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno mechanikos mokykla, Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

Beveik visą mačą pirmavusi „Advokatų Kontora Konsus“ apmaudžiai krito prieš „Kauno SRC“

2015 spalio 06 d., Antradienis, 22:51 val., peržiūros: 1204

Spalio 6-ąją dieną, antradienį, Kauno Mechanikos mokykloje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ „mirtininkų“ C pogrupio mūšis tarp savo aikštelėje žaidusios „Kauno SRC“ ekipos ir svečių vaidmenyje buvusių „Advokatų Kontoros Konsus“ krepšininkų.

Rungtynių starte „Advokatų Kontora Konsus“ išmaudė varžovus po šaltu dušu. Iš pradžių P.Mickūnas dukart pralaužė „Kauno SRC“ gynybą (0:5). o jam įkandin dar 4 taškus pridėjo L.Jasevičius ir sužaidus 2,5 minutės, A.Žadeikis paprašė ankstyvos minutės pertraukėlės (0:9). Po jos G.Kemzūra padidino atstumą iki dviženklio (0:11), tačiau po 3,5 minutės tylos, savo taškų sąskaitą atidarė ir svečiai (2:11). Išsijudinę „Kauno SRC“ krepšininkai po M.Valaičio dvitaškio pjovė nuostolius iki 6 taškų (8:14), bet „Advokatų Kontora Konsus“ arčiau priešininkų neprisileido. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis nesustabdomai rungtyniavęs A.Janonis, surinko paskutinius 8 savo komandos taškus, išrašė porą blokų ir ženkliai prisidėjo prie to, jog po 10 minučių kovos svečiai džiaugėsi 13 taškų atotrūkiu – 12:25.

Antrojo kėlinio pirmosiomis sekundėmis P.Meiliūnas padidino atstumą iki 15 taškų (12:27), tačiau tuomet „Kauno SRC“ prabudo, iniciavo spurtą 8:1 ir dar pirmoje ketvirčio pusėje priartėjo iki 8 taškų (20:28). Tiesa, netrukus estafetę vėl perėmė „Advokatų Kontora Konsus“, kuri atsakė laimėta atkarpa 0:7 ir susigrąžino 15 taškų pranašumą (20:35). Visgi paskutinėmis pirmosios dvikovos pusės minutėmis svečiai kur kas rečiau rasdavo būdų pasižymėti. Per paskutines 4 minutes, „Advokatų Kontora Konsus“ surezgė vos dvi sėkmingas atakas, kurias abi tiksliai užbaigė L.Jasevičius. Tačiau blankus puolimas buvo tik pusė bėdos. Šį laiko tarpą „Kauno SRC“ išnaudojo pakankamai turiningai, pelnė 12 taškų ir žudantis M.Valaičio tritaškis paskutinėmis sekundėmis, įpusėjus mačui paliko svečiams 7 taškų persvarą – 32:39.

Po didžiosios pertraukos skirtumas kurį laiką svyravo neženkliai, bet netrukus „Advokatų Kontora Konsus“ prisiminė sėkmingo žaidimo receptą. A.Šiaulio kariauna spurtavo 0:7 ir nutolo 14 taškų skirtumu (34:48). Po kelių minučių kovos 4 taškus paeiliui surinko E.Stankus ir suapvalino deficitą iki 10 taškų (38:48). Vis dėlto, antroje ketvirčio pusėje svečiai įjungė aukštesnę pavarą, pelnė dar 9 taškus be atsako ir skirtumas šoktelėjo iki rekordinio šiame mače – 19 taškų (38:57). Po šio akibrokšto A.Žadeikio auklėtiniai ėmė kapstytis iš pakankamai gilios duobės ir paskutinėmis minutėmis šiek tiek atsigriebė. Pora rezultatyvių atakų kėlinio finiše, leido „Kauno SRC“ sumažinti nuostolius iki 14 taškų ir po pusvalandžio kovos rezultatas buvo 48:62.

Lemiamos susitikimo dalies pradžioje iš toli pataikė E.Stankus, o dar nespėjus atvėsti rankai, šis žaidėjas pridėjo dar du tritaškius ir sužaidus 3 minutes, „Advokatų Kontoros Konsus“ pranašumas ištirpo iki vienženklio (59:67). Dar pirmoje kėlinio pusėje svečių persvara vėl perkopė 10 taškų ribą (59:71), tačiau įsismaginęs E.Stankus sumetė dar 7 taškus ir priartino savo komandą iki 7 taškų (64:71). Likus žaisti 4 minutes, M.Sadausko dvitaškis grąžino svečiams 10 taškų bagažą (66:76), bet rungtynių tiesiojoje intrigos lygis ėmė kilti. Nebeturinti kur trauktis „Kauno SRC“ ekipa, čiupo žaidimo vadžias į savo rankas ir žingsnis po žingsnio artėjo prie varžovų. Likus žaisti 1 minutę ir 50 sekundžių, „Advokatų Kontorai Konsus“ beliko 5 taškai (71:76), tačiau Fortūnos palytėti aikštės šeimininkai du kartus paeiliui driokstelėjo iš toli ir likus žaisti apie 1 minutę, komandas skyrė minimumas (77:78). Nors svečiai turėjo progą nuo baudų metimo atžymos sutvirtinti savo pozicijas, bet šansu nepasinaudojo, o likus žaisti 11 sekundžių, tritaškį tiesiai priešininkams į paširdžius smeigė M.Valaitis ir persvėrė rezultatą „Kauno SRC“ naudai (80:78). Žvelgdami į visai realius įvykius turnyrinėje lentelėje, „Kauno SRC“ vien pergale nenorėjo apsiriboti ir ši komanda dar sąmoningai mėgino leisti priešininkams išlyginti rezultatą, o pratęsime susikrauti didesnę persvarą. Visgi, itin prastai baudų metimus paskutiniame kėlinyje metę svečiai (6/17), nepasinaudojo oponentų dovanėle ir paliko persvarą „Kauno SRC“ pusėje (80:79). Paskutinę rungtynių sekundę „Advokatų Kontora Konsus“ susikūrė puikią progą išplėšti pratęsimą iš pakankamai dėkingos padėties, tačiau metimas skriejo pro šalį ir „Kauno SRC“ nudžiovė pergalę iš varžovų panosės rezultatu 81:79.

Algirdas Žadeikis („Kauno SRC“):

Beveik visą susitikimą teko būti besivejančių vaidmenyje, bet pabaigoje nugvelbėte pergalę iš varžovų. Kaip pakomentuotumėte šiandieninę dvikovą?

„Pati pradžia buvo labai bloga. Gavom spurtą 0:9 ir paskui turėjom vytis. Sakyčiau netikėtinai nesėkminga, net ir man pačiam. Šiandien tikėjausi kažko panašaus, kaip ir vakar, bet po labai gerų vakarykščių rungtynių, šiandien sekėsi sunkiau. Nepataikėm. darėm daug klaidų, žaidėm pavieniui. Turbūt mes jau mintimis buvom Didžiojoje taurėje, o pasirodo, kad ir „Advokatų Kontora Konsus“ moka žaisti ir tą daro tikrai neblogai. Pačioje pabaigoje tos pora techninių pražangų galbūt užkaitino kraują, atsirado daugiau sportinio pykčio ir tai turėjo nemažą įtaką. Pataikėm keletą svarbių tolimų metimų ir reziume gavosi teigiamas rezultatas. Šios pergalės gali ir nepakakti, kad patektume į Didžiąją taurę. Manau, kad trys komandos mūsų pogrupyje surinks vienodą skaičių pergalių, o tarpusavio taškų santykis gali mums pakišti koją.“

Andrius Šiaulys („Advokatų Kontora Konsus“):

„Gaila, kad taip pralaimėjome. Mano klaida, kad nesužiūrėjau rezultato. Iš klaidų mokomės. Sveikinu varžovus su pergale.“

„Kauno SRC“ komandoje pirmaisiais smuikais griežė E.Stankus (31 tšk., 6 rez. p., 9 išpr. pr.), R.Maleckas (13 tšk.), M.Valaitis (11 tšk.), P.Aleksynas (8 tšk.), E.Kaluginas (7 tšk.), M.Šeškauskas (5 tšk.) ir A.Lukauskas (4 tšk., 9 atk. k.).

„Advokatų Kontoros Konsus“ gretose išsiskyrė P.Mickūnas (20 tšk.), A.Janonis (16 tšk., 7 atk. k., 9 bl.), L.Jasevičius (12 tšk., 8 atk. k.), M.Sadauskas (11 tšk., 9 rez. p.), M.Karpavičius (6 tšk.) ir J.Kalinauskas (4 tšk.).

„Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ „Kauno SRC“ pasiekė trečiąją pergalę ir pogrupio varžybas baigė su vieninteliu pralaimėjimu (3-1). „Advokatų Kontora Konsus“ suklupo po dviejų iš eilės laimėjimų (2-1) ir šios ekipos dar laukia mūšis prieš KK „Kauno Partizaną“.

Ketvirtą kėlinį galingai pradėjusi „Advokatų kontora Konsus“ pasiekė pergalę (2015 spalio 02 d., penktadienis, 21:58 val.)23-ijų taškų pranašumą iššvaisčiusi „Advoktų kontora Konsus“ rungtynių pabaigoje išsaugojo pergalę (2015 rugsėjo 20 d., sekmadienis, 19:27 val.)Statistą pravirkdžiusiose rungtynėse „Kauno Aeorouostas“ palaužė „Kauno SRC“ pasipriešinimą (įkelta beveik visų rungtynių statistika) (2015 rugsėjo 22 d., antradienis, 22:31 val.)Taškų lenktynėse pranašesni buvo „Kauno SRC“ krepšininkai (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 22:22 val.)Vos penkiese susirinkęs KK „Kauno Partizanas“ patyrė eilinę nesėkmę (2015 spalio 09 d., penktadienis, 21:57 val.)Po atkaklios kovos „Kauno SRC“ prasibrovė į pusfinalį (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:09 val.)„Galera“ lengva ranka nuskynė aukso medalius (2015 spalio 24 d., šeštadienis, 20:29 val.)Ketvirtfinalio trileryje Fortūna šypsojosi „Hidraulinėms Sistemoms“ (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:55 val.)„Kauno SRC“ gana nelengvai įveikė KK „Kauno Partizaną“ (2015 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 21:20 val.)„Kauno SRC“ išsaugojo pranašumą bei iškovojo kelialapį į finalą (2015 spalio 20 d., antradienis, 00:17 val.)