A. Sabonio KC vs BC „BOOM“ (78:72)Kauno mero Didžioji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2015 spalio 14 d., Trečiadienis, 18:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„A.Sabonio KC“ po pratęsimo iškovojo bronzos medalius

2015 spalio 14 d., Trečiadienis, 23:14 val., peržiūros: 1755

Spalio 14-ąją dieną, trečiadienį, LSU salėje įvyko „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ atomazga. Mūšyje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė „A.Sabonio KC“ ekipa ir atsisakiusią žaisti mažajame finale „Sporto Maniją“ pakeitę BC „Boom“ krepšininkai.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis vyko apylygė kova ir abi komandos panašiu tempu rinkosi taškus. Sužaidus beveik 3 minutes, rezultatas buvo lygus (6:6), o vėliau ekipos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis ir įpusėjus kėliniui rungtynėse vis dar išliko pusiausvyra (10:10). Vis dėlto antroje ketvirčio pusėje prabilo A.Lencevičius. kuris surinko 7 taškus paeiliui ir truktelėjo BC „Boom“ į priekį (10:17). Šis krepšininkas ir vėliau buvo kertinis akmuo L.Gudaičio kariaunos puolime. A.Lencevičius pridėjo dar 7 taškus, pelnė 14 savo komandos taškų iš eilės, iš viso pirmajame kėlinyje pelnė net 18 iš 24 BC „Boom“ taškų ir daugiausiai šio žaidėjo pastangų dėka, po pirmųjų 10 minučių „saboniukai“ turėjo 10 taškų deficitą – 14:24.

Antrojo ketvirčio starte „A.Sabonio KC“ čiupo iniciatyvą į savo rankas, per šiek tiek daugiau nei minutę surinko 7 taškus be atsako ir braukė nuostolius iki 3 taškų (21:24). Kurį laiką BC „Boom“ neapleido pirmaujančiųjų pozicijų, tačiau antroje kėlinio pusėje D.Lubio auklėtiniai su E.Stankevičium priešakyje paspartino žingsnį ir persvėrė rezultatą savo naudai. Poros minučių atkarpa „A.Sabonio KC“ laimėjo rezultatu 10:0 (9 iš jų surinko minėtasis E.Stankevičius) ir pakreipė įvykius sau naudinga linkme (37:29). A.Lencevičiaus tritaškis sušvelnino skirtumą iki 6 taškų, bet įpusėjus mačui šio rezultatyviai rungtyniaujančio krepšininko atstovaujama komanda atsilikinėjo rezultatu 38:32.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką skirtumas svyravo neženkliai ir persvara savo pusėje išlaikė D.Lubio armija. Antroje kėlinio pusėje Ž.Keržos tolimas šūvis pirmą kartą šios dienos mače padidino atstumą iki dviženklio (48:38), tačiau tuomet vėl prabilo A.Lencevičius. Šis BC „Boom“ puolimo variklis per beveik 4 paskutines minutes surinko 12 iš 14 savo komandos taškų, iniciavo spurtą 5:14 ir paskutinės minutės metu įsūdė du itin svarbius tritaškius, kurie sudegino „saboniukų“ atotrūkį iki minimumo. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 53:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Žilinskas sutvirtino savo komandos padėtį (56:52), bet varžovai atsakė dviem taikliais metimais ir išlygino rezultatą (56:56). Prabudę „A.Sabonio KC“ krepšininkai šovė į priekį spurtu 7:0 ir susigrąžino šiokį tokį pranašumą (63:56). Vis dėlto ketvirčio viduryje savo žodį vėl tarė A.Lencevičius, kuris atsakė identiška atkarpa ir pakankamai greitai atstatė lygybę (63:63). Po šio epizodo nė vienai ekipa beveik 3 minutes nepavyko suregzti nė vienos tikslios atakos ir įtampa po truputį augo. Likus žaisti 46 sekundes, A.W.Lawal persvėrė rezultatą BC „Boom“ naudai (63:65), tačiau jau sekančios atakos metu taikliu metimu atsakė L.Žukauskas (65:65). Likus žaisti 9 sekundes, sudėtingą metimą realizavo A.Lencevičius ir koziriai vėl atsidūrė BC „Boom“ rankose. Tiesa, likus žaisti 2,5 sekundės, L.Žukauskas primynęs tritaškio liniją švystelėjo dar vieną taiklų metimą ir išplėšė pratęsimą – 67:67.

Pratęsimo pirmosiomis minutėmis situacija nė kiek neaiškėjo ir vyko lygi kova. Antroje pratęsimo pusėje pora tikslių metimų leido D.Lubio kariaunai atitrūkti (73:70), bet BC „Boom“ neketino pasiduoti ir likus žaisti apie minutę, prisikasė iki minimumo (73:72). Tiesa itin svarbiu momentu E.Stankevičius smeigė dvitaškį, o kitos atakos metu pridėjo tritaškį ir likus žaisti 18 sekundžių, „saboniukai“ viena ranka laikė pergalę (78:72). Ištikėjus laikui rezultatas išliko nepakitęs ir po sunkios kovos „A.Sabonio KC“ iškovojo „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ bronzą. Galutinis dvikovos rezultatas 78:72.

Dalius Lubys („A.Sabonio KC“):

Sveikinu su pirma ir lemiama pergale šiame turnyre. Nors ir prireikė pratęsimo, bet nelikote be apdovanojimų. Kas leido iškovoti šią sunkią pergalę?

„Manau, kad buvom šviežesni nei varžovai. Išsaugojom daugiau jėgų. Šiandien turėjom dvylika žaidėjų ir visais jais sėkmingai rotavom. Pas varžovus buvo keli pagrindiniai žaidėjai, be kuri jų komanda atrodė visai kitaip. Aš manau, kad jie paprasčiausiai pavargo, o mes išlikom žvalesni. Paskutinėmis rungtynių minutėmis sumetėm tikrai sudėtingus metimus, kurie ir nulėmė pergalę.“

Laisvydas Gudaitis (BC „Boom“):

Šiandien matėm išties gražią ir atkaklią kovą. Ko pritrūko pratęsime?

„Na turbūt jėgų. Vakar irgi žaidėm rungtynes, kurios baigėsi vėlai ir žaidėjai turbūt nepilnai atsigavo dar po vakarykščių rungtynių. Pratęsime akivaizdžiai ėmė stigti jėgų. Pagrindinis mūsų įžaidėjas dar mėgino imtis iniciatyvos, tačiau jo pastangos nedavė norimų vaisių ir pralaimėjom.“

„A.Sabonio KC“ į pergalę vedė E.Stankevičius (21 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p.), A.Žilinskas (11 tšk., 12 atk. k., 2 bl., 6 išpr. pr.), L.Žukauskas (11 tšk.), M.Valinskas (9 tšk., 5 rez. p.), M.Šemeklis (6 tšk., 7 atk. k.) ir M.Tamašauskas (6 tšk.).

BC „Boom“ gretose pasižymėjo A.Lencevičius (45 tšk., 11 atk. k., 11 išpr. pr., 32 naud. b.), D.Baranauskas (11 tšk.), A.W.Lawal (8 tšk., 8 atk. k., 2 bl.) ir G.Jankauskas (7 tšk.).

„A.Sabonio KC“ startas „Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ pažymėtas nesėkme (2015 rugsėjo 24 d., ketvirtadienis, 23:13 val.)Prastai startavęs „LSU ‒ Atletas“ atsitiesė ir sutriuškino jaunuosius „A.Sabonio KC“ krepšininkus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 19:24 val.)Dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Omega ‒ United“ atsilaikė prieš „A.Sabonio KC“ (2015 spalio 01 d., ketvirtadienis, 23:01 val.)