Basement vs Sporto manija (97:86)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 vasario 23 d., Antradienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Basement“ tolimais metimais palaužė „Sporto maniją“

2016 vasario 23 d., Antradienis, 23:30 val., peržiūros: 920

Antradienį, vasario 23 dieną, Kauno kolegijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „B“ lygos, „Baltik Sport“ pirmenybių rungtynės, tarp vietos „Basement“ (9/2) ir svečių „Sporto manijos“ (6/6) ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios tarp komandų užvirė kieta kova, paremta greitu puolimu, todėl abi ekipos viena po kitos rinko taškus, ko pasekoje po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus. Po pertraukos iššovę aikštės šeimininkų snaiperiai pasiuntė „Sporto maniją“ į nokdauną. Nors svečiai dar bandė pakilti ir buvo priartėję prie varžovų, tačiau iniciatyvą išlaikę „Basement“ krepšininkai pasiekė pergalę rezultatu 97:86 (19:18, 22:23, 30:23, 26:22).

Susitikimą kiek geriau pradėję „Sporto manijos“ krepšininkai įgijo šešių taškų pranašumą, tačiau čia pat savo taškų sąskaitą atidarę aikštės šeimininkai žaidimo kreivę išlygino. Kova tęsėsi taškas į tašką, todėl ryškesnio favorito išskirti nebuvo galima. Vis tik, kelis epizodus geriau sužaidę svečių žaidėjai įgijo penkių taškų atotrūkį, bet čia pat keturis taškus iš eilės surinkęs aikštelėje pasirodęs J.Ročka sumažino savo komandos deficitą iki minimumo. Kiek vėliau svečiams dar buvo pavykę kiek padidinti persvarą, tačiau penkiais taškais kėlinuką užbaigę „Basement“ žaidėjai persvėrė rezultatą savo naudai. 19:18.

Antro kėlinuko pradžioje, po taiklaus D.Jankausko tolimo šūvio, „Basement“ kiek atitrūko, tačiau čia pat atkarpą 2:8 sužaidę „Sporto manijos“ krepšininkai susigrąžino dviejų taškų pranašumą. Kiek vėliau komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, ko pasekoje pirmaujanti ekipa keitėsi ne kartą. Po taiklaus J.Ročkos tritaškio iniciatyvą ir vėl buvo perėmę aikštės šeimininkai, tačiau lygiai tuo pačiu atsakęs J.Pranevičius ir vėl išvedė savo komandą į priekį. Iki ilgosios pertraukos pradžios beveik identiškai žaidę ekipos turėjo tenkintis lygiu rezultatu. 41:41.

Po pertraukos, tarsi lietus iš giedro dangaus pasipylė aikštės šeimininkų tolimi metimai, kurių dėka jie iškart įgijo aštuonių taškų pranašumą. „Sporto manija“ dar bandė atsakyti tuo pačiu, tačiau didžioji dalis jų metimų skriejo pro šalį, kuo puikiai pasinaudoję „Basement“ krepšininkai surengė spurtą 10:0 ir padidino atotrūkį jau iki penkiolikos taškų. Kiek sutrikę svečiai bandė taisyti situaciją surinkdami kelis taškus iš eilės, tačiau dar vienas tolimas D.Jankausko metimas privertė prašyti M.Vaškūną minutės pertraukėlės, po kurios atsibudo ir „Sporto manijos“ toliašaudė artilerija, pataikius tris tolimus metimus iš eilės ir sumažinusi skirtumą tarp komandų iki septynių taškų. 71:64.

Lemiamos rungtynių dalies pradžioje aikštės šeimininkus į priekį tempęs D.Aklys sugrąžino savo komandai dviženklę persvarą, tačiau šįkart pernelyg toli varžovų nepaleidę „Sporto manijos“ krepšininkau, daugiausiai D.Pogužinsko pastangomis sumažino atsilikimą iki dešimties taškų. Kiek vėliau, emocijų kupiname susitikime dar didesnę emocijų audrą sukėlė sėkmingas M.Kudirkos žaidimas, kurio dėka skirtumas tarp komandų sumažėjo iki keturių taškų. Nepaisant to, šaltus nervus išlaikęs D.Jankauskas smeigė du tritaškius iš eilės, taip vėl atitolindamas „Basement“ dešimčia taškų. Po šio smūgio „Sporto manija“ nebepakilo, ko pasekoje pergale džiaugėsi aikštės šeimininkai. 97:86.

Po pergalingų rungtynių Matas Lisajevičius kalbėjo: „Pergalę pasiekti padėjo geras trenerio vadovavimas, suradome varžovų gynyboje silpnų vietų, dėl to ir nugalėjome. Gerą pataikymą, galbūt, lėmė tai, jog turėjome laisvą savaitgalį, per daug nebaliavojome, todėl šiandien susirinkome ir pataikėme“.

Po nesėkmės Modestas Vaškūnas sakė: „Mus labiausiai iš vėžių išmušė varžovų tritaškiai trečiame kėlinyje, penki ar šeši iš eilės, kaip sakoma, tiesiai į veidą, visai išmušė iš viso žaidimo ritmo ir paskui buvo labai sunku atsigauti, tuo pačiu atgauti ir taškus, kuriuos praleidome. Šiaip vyrai su charakteriu, manau, kad mes dar pakovosime dėl medalių“.

„Basement“: Donaldas Jankauskas – 27 tšk., Rimantas Lukoševičius – 20 tšk. (7 rezult. perd., 5 perimt. kam.), Darius Aklys – 16 tšk., Jonas Ročka – 15 tšk., Matas Lisajevičius – 12 tšk. (13 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

„Sporto manija“: Deividas Pogužinskas – 31 tšk. (10 atk. kam., 8 išpr. praž.), Mantas Kudirka – 21 tšk., Dovydas Šemeklis – 12 tšk., Rokas Pocius – 11 tšk.

Atkakliose rungtynėse „Banga“ nugalėjo „Sporto Maniją“ (2015 lapkričio 12 d., ketvirtadienis, 23:21 val.)„Basement“ tik po pratęsimo įveikė „Banga“ ekipą. (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 23:34 val.)Visas rungtynes pirmavę „Basement“įveikė „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 22:22 val.)„Basement“ pasiekė lengvą pergalę prieš BK „Centre“ (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:32 val.)„Kauno SRC” atlaikė „Sporto manijos“ šturmą ir iškovojo pergalę (2016 sausio 26 d., antradienis, 23:24 val.)Ketvirtfinalį „Basement“ pradėjo lengva pergale prieš „Kauno SRC“ (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 22:47 val.)Fantastišką puolimą pademonstravusi „Sporto manija“ įveikė B lygos lyderius (2016 vasario 04 d., ketvirtadienis, 23:05 val.)Rungtynių pabaigoje „Sporto fėja & Detagama“ turėjo pripažinti „Sporto manijos“ pranašumą (2016 sausio 20 d., trečiadienis, 22:39 val.)Mato Lisajevičiaus dvitaškis paskutinę pratęsimo sekundę atėmė pergalę iš „Sporto Manijos“ (2015 gruodžio 09 d., trečiadienis, 23:13 val.)„Basement“ nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo iš BK „Centre“ krepšininkų (2016 vasario 08 d., pirmadienis, 23:38 val.)