Basement vs Sporto manija (104:103)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gruodžio 09 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Mato Lisajevičiaus dvitaškis paskutinę pratęsimo sekundę atėmė pergalę iš „Sporto Manijos“

2015 gruodžio 09 d., Trečiadienis, 23:13 val., peržiūros: 1026

Gruodžio 9-ąją dieną trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių susitikimas tarp namuose žaidusių „Basement“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „Sporto Manijos“ ekipos.

Rungtynių starte komandos žengė koja kojon ir pirmosiomis minutėmis rezultatas dažnai buvo lygus. Dar neįpusėjus ketvirčiui „Sporto Manija“ įsiveržė į priekį ir kurį laiką privertė oponentus žengti už nugaros. Likus žaisti apie 2 minutes, A.Vaicekausko kariauna vis dar turėjo 3 taškų persvarą (14:17), tačiau paskutinėje kėlinio atkarpoje svečių puolimas tylėjo ir tuo pasinaudojo „Basement“. M.Lisajevičiaus ir D.Jankausko taiklių metimų vedami aikštelės šeimininkai surinko 6 taškus be atsako ir apvertė viską aukštyn kojomis. Po pirmųjų 10 minučių „Basement“ pirmavo rezultatu 20:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Basement“ išlaikė pranašumą savo pusėje, bet porą minučių „Sporto Manija“ neatsiliko ir alsavo priešininkams į nugarą. Vis dėlto, dar pirmoje kėlinio pusėje M.Burneikos vadovaujama ekipa surengė spurtą 9:2 ir įpusėjus ketvirčiui nutolo dviženkliu skirtumu (35:25). Po šio akibrokšto svečiai tapo aktyvesni ir kur kas lengviau rasdavo būdų pralaužti varžovų gynybą, tačiau atstumas nemažėjo. Įsismaginę „Basement“ snaiperiai terorizavo „Sporto Manijos“ krepšį tolimais metimais ir, likus žaisti 1,5 minutės, svečių deficitas išaugo iki 16 taškų (48:32). Tiesa, paskutinėmis pirmosios dvikovos pusės sekundėmis „Sporto Manija“ šiek tiek atsigriebė ir įpusėjus mačui „Basement“ tenkinosi 11 taškų atotrūkiu – 50:39.

Po didžiosios pertraukos iniciatyva atsidūrė „Sporto Manijos“ krepšininkų rankose ir jie nuo pirmųjų akimirkų ėmė šturmuoti varžovų krepšį. 3 minučių atkarpą A.Vaicekausko armija laimėjo rezultatu 3:13 ir braukė nuostolius iki minimumo (53:52), o netrukus pratęsė spurtą iki 3:19 ir, sužaidus 4 minutes, įvykiai aikštėje kardinaliai pasikeitė (53:58). Atsigavę po šalto dušo „Basement“ žaidėjai atsakė 6 taškais, kurie vėl leido įsiveržti į priekį (59:58), bet žaidimo skonį pajautusi „Sporto Manija“ vadžių neatleido. Svečiai siuntė į oponentų krepšį vieną tikslų tritaškį po kito (9/15), puikiai išnaudojo išsimušusių iš vėžių aikštės šeimininkų klaidas („Basement“ šiame ketvirtyje padovanojo net 8 kamuolius) ir uraginiu greičiu pildė savo taškų kraitį. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Basement“ atsilikimas šoktelėjo jau iki 11 taškų (63:74), bet paskutinį žodį trečiajame ketvirtyje tarė M.Lisajevičius ir jo tolimas šūvis braukė nuostolius iki 8 taškų – 66:74.

Pyktelėję aikštės šeimininkai jau ketvirtojo kėlinio starte ėmė po truputį mažinti atstumą ir leido varžovams pajusti artumą. Sužaidus 3,5 minutės, M.Lisajevičius dar kartą iš toli nuginklavo „Sporto Manijos“ gynybą ir atstatė pusiausvyrą (79:79), bet dar kurį laiką svečių komanda neužleido pirmaujančiųjų pozicijos. Visgi, likus žaisti 4 minutes, „Basement“ pagaliau susigrąžino bent jau minimalią persvarą savo pusėn (86:85), tačiau po šio epizodo „Sporto Manija“ prabudo. Prisiminę sėkmingo žaidimo formulę, greitai vėl nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn, o po M.Kudirkos baudos metimo, „Sporto Manijos“ pranašumas tapo pakankamai apčiuopiamas (86:92). Tiesa, patyrę krepšinio aikštelių vilkai „Basement“ neketino sudėti ginklų ir jau sekančios atakos metu D.Jankauskas pjovė deficitą perpus (89:92), o likus žaisti 28 sekundes, R.Lukoševičius nu baudų metimų linijos šaltakraujiškai išlygino rezultatą. Paskutinė „Sporto Manijos“ ataka baigėsi nesėkmingai ir aikštės šeimininkams dar liko šiek tiek laiko. Visgi, „Basement“ nesugebėjo susikurti progos metimui ir po 40 minučių kovos švieslentėje degė lygus rezultatas – 93:93.

Pratęsimą tritaškiu pradėjo A.Januška (93:96), bet netrukus savo žodį tarė ir „Basement“. 4 taškais atsakę aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai (97:96), bet ir vėl tuo pasidžiaugė trumpai. Kelios sėkmingos „Sporto Manijos“ atakos leido šiai komandai, likus žaisti 2 minutes ir 15 sekundžių, atitrūkti 4 taškais (99:103), tačiau lemtingoje rungtynių atkarpoje Fortūna atsuko svečiams nugarą. Likus žaisti 1 minutę ir 12 sekundžių, „Basement“ priartėjo iki minimumo (102:103), o sekančios atakos metu turėjo porą puikių progų pakreipti įvykius sau naudinga linkme, tačiau jomis nepasinaudojo. Aikštelės šeimininkų laimei „Sporto Manija“ tylėjo ir niekaip negalėjo pralaužti priešininkų gynybos. Likus žaisti beveik 19 sekundžių, kamuolys atiteko „Basement“ ir jį ši ekipa laikė beveik iki pat finalinės sirenos. Likus žaisti 0,2 sekundės, po puikiai įvykdyto derinio, M.Lisajevičiaus mestas dvitaškis pasiekė tikslą ir „Sporto Manija“ atsidūrė ant bedugnės krašto. Paskutinėje atakoje svečiai nesugebėjo sukurti stebuklo ir dramatišką pergalę rezultatu 104:103 pasiekė „Basement“.

Matas Lisajevičius („Basement“):

Vos neprisižaidėte su jaunaisiais varžovais ir viskas sprendėsi tik pratęsime, kuriame tik paskutinę sekundę pataikei pergalingą metimą. Kas lėmė tokį rungtynių scenarijų?

„Varžovų komanda tikrai gera. Jie žaidė neblogai ir kovojo iki pat galo. Kai paleidome turėtą persvarą, paskui žaidimas išsilygino ir kova vyko taškas į tašką, o pratęsime manau, kad lemiamą vaidmenį suvaidino patirtis.“

„Basement“ į pergalę vedė M.Lisajevičius (41 tšk., 7 rez. p., 6 išpr. pr., 45 naud. b.), I.Birbalas (21 tšk., 11 atk. k., 4 bl., 6 išpr. pr., 35 naud. b.), D.Jankauskas (16 tšk., 7 atk. k.), R.Lukoševičius (13 tšk.), J.Ročka (7 tšk.) ir D.Aklys (6 tšk.).

„Sporto Manijos“ gretose išsiskyrė M.Žaunieriūnas (30 tšk., 8 rez. p., 5 per. k., 2 bl., 35 naud. b.), M.Kudirka (16 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p.), A.Januška (16 tšk.), P.Knyza (14 tšk., 6 atk. k.), D.Pogužinskas (13 tšk., 9 atk. k., 8 rez. p., 2 bl.) ir R.Pocius (13 tšk.).

„B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybėse „Basement“ pasiekė antrąją pergalę ir žengia su dviem pralaimėjimais (2-2). „Sporto Manijos“ sąskaitoje du laimėjimais ir trys nesėkmės (2-3).

Jono Ročkos dvitaškis priešpaskutinę rungtynių sekundę leido „Basement“ laimėti įtemptą trilerį (2016 vasario 16 d., antradienis, 22:32 val.)Emocingose rungtynėse „Sporto manija“ ketvirtfinalį pradėjo sunkia pergale prieš „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 kovo 02 d., trečiadienis, 22:52 val.)Ketvirtfinalį „Basement“ pradėjo lengva pergale prieš „Kauno SRC“ (2016 kovo 14 d., pirmadienis, 22:47 val.)„Sporto manija“ iškovojo pirmąją pergalę prieš „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ ekipą (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 16:45 val.)Puolimu paremtoje dvikovoje pergalę pasiekė „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ (2016 vasario 12 d., penktadienis, 00:03 val.)„Basement“ pasiekė lengvą pergalę prieš BK „Centre“ (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:32 val.)„Basement“ tik po pratęsimo įveikė „Banga“ ekipą. (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 23:34 val.)„Basement“ tolimais metimais palaužė „Sporto maniją“ (2016 vasario 23 d., antradienis, 23:30 val.)Visas rungtynes pirmavę „Basement“įveikė „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 22:22 val.)Žaidimo vadžias savo rankose laikę „Basement“ krepšininkai nuskynė pergalę prieš „Kauno SRC“ (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 22:07 val.)