Autotoja vs Celsis (69:44)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 23 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Autotoja“ su kaupu atsirevanšavo „Celsiui“ ir grąžino pusfinalio serijoje pusiausvyrą

2015 balandžio 23 d., Ketvirtadienis, 22:33 val., peržiūros: 1005

Balandžio 23-ąją dieną, ketvirtadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko antrosios „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės pusfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusios „Autotojos“ ir svečių rolėje buvusių „Celsio“ krepšininkų. Pirmąją tarpusavio akistata rezultatu 71:57 laimėjo „Celsis“.

Dvikovos pradžia geriau klostėsi „Autotojai“, kurios gretose porą tritaškių įsūdė V.Žvirblis ir, sužaidus 3 minutes, rezultatas tapo 8:0. Likus žaisti 5,5 minutės, savo taškų sąskaitą pagaliau atidarė ir „Celsis“, tačiau ir vėliau svečių puolimas buksavo, o į savo žaidimo vėžias šokę varžovai nenumaldomai tolo. Dar 8 taškai be atsako leido „Autotojai“ įgyti dviženklę persvarą ir, likus žaisti 2 minutes 45 sekundes, „Celsis“ atidūrė nokdaune (16:2). Ketvirčio tiesiojoje aikštelės šeimininkai minimaliai padidino turimą persvarą ir laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 22:7.

Antrojo kėlinio starte veiksmo buvo abejose aikštės pusėse. Visgi dar porą tritaškių realizavę M.Vaškūno auklėtiniai padidino atotrūkį iki 19 taškų (28:9) ir toliau nesuteikė nė menkiausių vilčių varžovams. Po G.Pečkaičio dvitaškio ekipas skyrė 15 taškų (30:15), bet antroje ketvirčio pusėje sužibo A.Račkaus žvaigždė. Šis krepšininkas pataikė visus keturis mestus tritaškius šiame kėlinyje, pelnė 14 iš 21 savo komandos taško ir pridėjo 11 taškų prie „Autotojos“ spurto 13:2, kuris leido aikštės šeimininkų komandai įpusėjus mačui susikrauti 26 taškų bagažą – 43:17.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką komandoms sunkiai sekėsi regzti rezultatyvias atakas. Per beveik pusę kėlinio ekipos kartu sukrapštė vos 5 taškus ir rezultatas augo vangiai. Visgi kėlinio viduryje „Celsis“ iniciavo spurtą 0:6 ir pjovė nuostolius iki 19 taškų (44:25), tačiau arčiau „Autotoja“ varžovų neprisileido, o kėlinio tiesiojoje apie save priminė V.Žvirblis. Šis žaidėjas pelnė 5 taškus, kurie leido „Autotojai“ susigrąžinti 24 taškų pranašumą ir prieš paskutinę dvikovos dalį rezultatas buvo 55:31.

Lemiamos susitikimo dalies pirmosiomis minutėmis „Celsis“ pamėgino kilti į šturmą, smeigė porą tritaškių ir prisikasė iki 18 taškų (55:37), o po G.Linkaus dvitaškio, skirtumas ištirpo iki 17 taškų (57:40). Vis dėlto prikelti intrigos „Autotoja“ neleido ir netrukus ėmė dėlioti paskutinius taškus šiame mače. Laimėta atkarpa 9:0 leido aikštelės šeimininkams nutolti 26 taškų skirtumu ir viskas tapo daugiau nei aišku. J.Sindaro blykstelėjimas rungtynių pabaigoje padėjo „Celsiui“ minimaliai sumažinti deficitą, tačiau nuaidėjus finaliniam švilpukui solidų revanšą pasiekė „Autotoja“. Galutinis rungtynių rezultatas – 69:44.

Modestas Vaškūnas („Autotoja“):

Matėsi, jog rungtynes pradėjot susikaupę. Šiandien jau nebuvo kur trauktis. Kas padėjo taip gerai startuoti ir pasiekti užtikrintą revanšą?

„Teisingai sakai, kad nebuvo kur trauktis. Pirmas rungtynes pralaimėjom ir šiandien kelio atgal nebuvo. Visi žaidėjai atėjo nusiteikę. Mums padėjo geras pataikymo procentas iš visų aikštės vietų. Šiandien puikiai darbosi ir aukštaūgiai, ir komandos snaiperiai. Galiu pasakyti, kad esu viskuo patenkintas. Šiandien buvo mūsų diena. Kaip sakoma, „fuksai“ nesikartoja, tai žiūrėsim, kaip bus trečiose rungtynėse.“

„Celsio“ ekipos siela Liutauras Pečkaitis po susitikimo buvo užvaldytas emocijų ir noro komentuoti rungtynes neparodė.

„Autotojos“ gretose pirmaisiais smuikais griežė V.Žvirblis (19 tšk., 6 rez. p.), A.Račkus (18 tšk.), Ž.Kaminskas (17 tšk., 15 atk. k., 5 išpr. pr., 30 naud. b.), M.Kvedaras (8 tšk., 8 atk. k., 8 rez. p.), H.Žilys (4 tšk.) ir A.Dervinskas (3 tšk.).

„Celsio“ komandoje išsiskyrė A.Bartkus (13 tšk.), J.Svirka (8 tšk., 7 atk. k.), G.Pečkaitis (7 tšk.), Ž.Balynas (6 tšk., 10 atk. k.) ir J.Sindaras (4 tšk.).

Lemiamos serijos rungtynės vyks balandžio 28-ąją dieną, antradienį, 20:15 val., Garliavos Jonučių vidurinėje mokykloje.

Po atkaklios kovos „Senukai“ išlygino serijos rezultatą (2015 balandžio 09 d., ketvirtadienis, 23:58 val.)„Autotoja“ antrą kartą įveikė ASU & NMA „AgroVIS“ ir žengia į ketvirtfinalį (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 00:57 val.)Lemiamose serijos rungtynės „Autotoja“ neleido „Senukams“ pasvajoti apie pusfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:54 val.)„Autotoja“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2015 vasario 06 d., penktadienis, 21:53 val.)„Autotoja & Ekodora“ nesunkiai įveikė „Acme“ ekipą (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 01:57 val.)„Celsis“ žengė pirmąjį žingsnį finalo link. (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:21 val.)Nerezultatyviose rungtynėse „Celsis“ įrodė pranašumą prieš nepilnos sudėties rungtyniavusią „ACME“ (2015 kovo 03 d., antradienis, 22:03 val.)„Autotoja“ ketvirtajame rungtynių kėlinyje palaužė negausiai susirinkusią „Celsis“ ekipą (2015 vasario 18 d., trečiadienis, 22:40 val.)„Autotoja & Ekodora“ vos nepadovanojo pergalės „Kauno švarai“ (2014 lapkričio 18 d., antradienis, 23:57 val.)Ketvirtfinalį „Autotoja“ pradėjo sutriuškindama „Senukus“ (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)