Parabelis vs Nematyti (69:77)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 01 d., Trečiadienis, 21:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Pogrupio lyderių mūšyje „Nematytų“ penketukas parklupdė „Parabelį“

2015 balandžio 01 d., Trečiadienis, 23:46 val., peržiūros: 1074

Balandžio 1-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės B pogrupio dvikova tarp aikštelės šeimininkų statusą turėjusios „Parabelio“ komandos ir svečių rolėje buvusių „Nematytų“ krepšininkų.

Pirmieji šiame mače prabilo „Parabelio“ krepšininkai (2:0), tačiau vėliau stabtelėjo. Tuo pasinaudoję „Nematyti“ surengė spurtą 0:10 ir pakreipė viską sau naudinga linkme (2:10). Pora tritaškių ketvirčio viduryje pagyvino aikštės šeimininkų puolimą ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (8:10), bet į tai „Nematyti“ atsakė 4 taškais ir susigrąžino 6 taškų persvarą (8:14). Antroje kėlinio pusėje „Parabelis“ sėkmingiau rezgė atakas, surinko 7 taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą savo naudai (15:14). Tiesa per likusį laiką svečiai nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn ir laimėjo pirmąjį ketvirtį minimaliu skirtumu – 17:18.

Antrąją dvikovos dalį „Nematyti“ pradėjo spurtu 0:6 ir padidino atotrūkį iki 7 taškų (17:24). Pora sėkmingų atakų leido „Parabeliui“ šiek tiek priartėti )22:26), bet įsismaginę varžovai toliau terorizavo aikštės šeimininkų krepšį. Kelių minučių atkarpą „Nematyti“ laimėjo rezultatu 5:14 (10 taškų pridėjo E.Voveraitis) ir antroje ketvirčio pusėje skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 13 taškų (27:40). Paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės minutėmis „Parabelis“ surinko 5 taškus be atsako ir pjovė atsilikimą iki vienženklio. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 32:40.

Po didžiosios pertraukos „Nematyti“ toliau žingsniu lenkė priešininkus ir greitai susigrąžino dviženklį pranašumą. Dar pirmoje kėlinio pusėje, 6 taškus iš eilės surinkę svečiai įgijo 15 taškų persvarą (40:55) ir „Parabelio“ padėtis tapo komplikuota. Tiesa tuo aikštės šeimininkų bėdos nesibaigė ir nors antroje kėlinio pusėje jų puolimas netylėjo ir buvo pakankamai rezultatyvus, tačiau priartėti niekaip nesisekė, kadangi varžovai bombardavo „Parabelio“ krepšį iš toli. Po trijų kėlinių „Nematyti“ susikrovė 19 taškų bagažą ir pateikė svarią paraišką pergalei – 49:68.

Paskutinio ketvirčio starte „Nematyti“ įsūdė dar porą tritaškių ir padidino atotrūkį iki 23 taškų (51:74). Vis dėlto vėliau visas rungtynes penkiese rungtyniavusiems svečiams ėmė jaustis nuovargis, o galbūt ir didelis rezultato skirtumas suvaidino savo rolę. Tuo pasinaudoję „Parabelio“ krepšininkai iniciavo spurtą 10:0 ir braukė varžovų persvarą iki 13 taškų (61:74). Nors rungtynių tiesiojoje „Parabelis“ dar labiau priartėjo ir paskutinę rungtynių atkarpą laimėjo rezultatu 8:0, tačiau išsigelbėjimui pritrūko laiko ir pergalę savo rankose išlaikė „Nematyti“. Galutinis rungtynių rezultatas – 69:77.

Vytautas Janušonis („Nematyti“):

„Priešininkai buvo pavargę po praeitų rungtynių. Tiesiog nepersistengėm nei vieni, nei kiti. Žaidėm draugiškai. Visi esam draugai.“

Ovidijus Stropus („Parabelis“):

„Pradžioje buvome tarsi ne savi. Jautėsi nuovargis, nes tiesiai po vienų rungtynių atėjom čia. Tiesiog ir neįvertinom varžovų. Galvojom, kad ateisim ir lengvai laimėsim 15-20 taškų skirtumu. Bet varžovai mums apmėtė tritaškiais ir patys pasiekė lengvą pergalę. Dar tikimės išeiti į Didžiąją taurę.“

„Nematytų“ pergalės kalviais buvo M.Šumskis (24 tšk., 6 atk. k.), E.Voveraitis (23 tšk., 8 atk. k., 31 naud. b.), P.Pocius (14 tšk., 5 rez. p.), V.Janušonis (8 tšk., 10 atk. k., 6 rez. p.) ir R.Vasiliūnas (8 tšk.).

„Parabelio“ ekipoje pasižymėjo K.Kubilius (24 tšk., 7 atk. k., 5 išpr. pr.), I.Rupeika (16 tšk., 11 atk. k.), A.Birulinas (9 tšk.), O.Stropus (6 tšk.), R.Zaverucha (5 tšk.), A.Rupeika (5 tšk.) ir J.Kulvecas (4 tšk.).

Tau buvo trečioji „Nematytų“ pergalė pavasario „Sportturas“ taurėje ir ši komanda žengia be pralaimėjimų (3-0). „Parabelio“ sąskaitoje dvi pergalės ir vienintelė nesėkmė (2-1).

Solidžią persvarą išbarstę „Nematyti“ vos neprisižaidė su „Šilainiais ‒ 2“ (2015 balandžio 07 d., antradienis, 23:47 val.)Rungtynių pradžioje atitrūkę „Nematyti“ neleido „Kulautuvai“ pasvajoti apie pergalę (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 22:23 val.)„Nematyti“ gana nesunkiai prasibrovė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:07 val.)„Nematyti“ po permainingos kovos pranoko „Ice“ ir tapo trečiąja komanda pavasario „Sportturas“ taurėje (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 22:31 val.)„Nematyti“ susitvarkė su „Best4you“ ekipos pasipriešinimu. (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 02:00 val.)Tik po pratesimo į pusfinalį įžengė „Nematyti“ (2015 balandžio 28 d., antradienis, 00:15 val.)Visas rungtynes pirmavęs „Parabelis“ apgynė pavasario „Sportturo“ taurės nugalėtojų titulą (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 23:39 val.)„Parabelis“ pasiekė nesunkią pergalę (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)„Parabelis“ užsitikrino antrąją vietą pogrupyje (2015 balandžio 06 d., pirmadienis, 23:39 val.)„Parabelis“ eliminavo „Spartą“ iš tolimesnių kovų (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:26 val.)