BK Centre vs BC „BOOM“ (45:103)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 20 d., Sekmadienis, 13:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

BC „Boom“ sezono startą vainikavo įspūdingu laimėjimu

2015 rugsėjo 20 d., Sekmadienis, 19:08 val., peržiūros: 1381

Rugsėjo 20-ąją dieną, sekmadienį, visų Lietuvių širdys plaka vienu ritmu, laukiant Europos čempionato atomazgos. Tačiau „Kauno Mero taurė 2015“ turnyre taip pat vyksta pirmosios kovos. Po vasaros pertraukos, Kauno Kolegijos salėje, pirmą kartą oficialiose rungtynėse į aikštę išbėgo namuose žaidę „BK Centre“ krepšininkai ir svečių rolėje buvusi BC „Boom“ ekipa.

Rungtynių starte pirmieji prabilo B.Karebin auklėtiniai ir smeigė tritaškį (3:0). Tiesa vėliau BC „Boom“ rado savų būdų pralaužti priešininkų gynybą ir į varžovų tolimą metimą atsakė 9 taškais iš eilės (3:9). 5 A.Urkio taškai išjudino aikštės šeimininkų puolimą ir braukė deficitą iki minimumo (8:9), tačiau po šio blykstelėjimo, „BK Centre“ puolime stojo ilgoka tyla, kuri tęsėsi daugiau nei pusę ketvirčio – paskutines 5,5 minutės. Tuo tarpu L.Gudaičio kariauna po truputį pajuto žaidimo skonį, smaginosi abejose aikštės pusėse ir ganėtinai sparčiai didino atstumą. Oponentų tylos minutes BC „Boom“ išnaudojo pakankamai turingai ir surengė spurtą 0:17, po kurio „BK Centre“ atsidūrė nokdaune. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 8:26.

Antrojo ketvirčio pradžioje „BK Centre“ surinko 4 taškus be varžovų atsako ir pjovė atsilikimą iki 14 taškų (12:26). Vis dėlto netrukus viskas vėl ėmė krypti BC „Boom“ ekipai naudinga linkme ir aikštelės šeimininkų atakos ilgą laiką nedavė jokių vaisių. Šį kartą svečiai sugebėjo neutralizuoti varžovų puolimą net 8 minutėms, o patys lygiagrečiai rengė sėkmingas atakas, kurios leido ne tik susigrąžinti tai, kas prarasta, bet ir dar labiau nutolti. Visiškas dominavimas abejose aikštės pusėse padėjo BC „Boom“ krepšininkams spurtuoti 0:22 ir prasidėjus paskutinei pirmosios dvikovos pusės minutei, svečiai džiaugėsi jau 36 taškų atotrūkiu (12:48). Per likusį laiką „BK Centre“ dar suspėjo nutraukti taškų badą, tačiau įpusėjus mačui rezultatas optimistinių minčių aikštelės šeimininkams nekėlė – 14:48.

Po didžiosios pertraukos kamuolys kelis kartus abejose aikštės pusėse skrodė tinklelius, bet ilgainiui ir vėl ėmė ryškėti solidžiai pirmaujančių BC „Boom“ krepšininkų pranašumas, nors šiokio tokio chaoso ir padrikų atakų kartkartėmis pasitaikydavo ir L.Gudaičio armijos žaidime. Vis dėlto BC „Boom“ ir toliau demonstravo neblogą gynybą, kuri leido dar kelioms minutėms išlaikyti varžovus nebyliais ir laimėta atkarpa 0:12, padidino skirtumą tarp komandų jau iki 47 taškų (17:64). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis „BK Centre“ kelis kartus pralaužė varžovų gynybos gniaužtus ir bent jau sumažino deficito augimą.Visgi, po trijų ketvirčių BC „Boom“ teoriškai jau šventė pergalę – 27:75.

Paskutinė rungtynių dalis tebuvo formalumas, kuriame intrigos visiškai nebuvo. Abi komandos puikiai suprato situaciją ir tiesiog mėgino pabaigti rungtynes normaliu tempu, per daug neapsikraunant dėl esamo rezultato. B.Karebin vadovaujamai komandai paskutinis ketvirtis buvo pats rezultatyviausias ir jame „BK Centre“ pelnė 18 taškų. Tiesa tai buvo menka paguoda, kadangi į savąjį krepšį aikštės šeimininkai praleido 28 taškus ir tradiciškai pralaimėjo šį kėlinį, Nuaidėjus finalinei sirenai, BC „Boom“ šventė pergalę iškalbingu rezultatu 45:103.

Laisvydas Gudaitis (BC „Boom“):

Šiandien Jums pavyko įmesti daugiau nei 100 taškų. Kaip manote, ar Jūs šiandien labai gerai sužaidėte, ar varžovai buvo žemesnio kalibro?

„Pastebėjau tokį sutapimą šiame turnyre – ir pernai, ir šiemet, taurės starte susitinkam su „BK Centre“ komanda. Praėjusiais metais laimėjom pakankamai įtikinamai, tai smagu, kad ir šiais metais pavyko pasiekti solidžią pergalę. Akivaizdu, kad mūsų žaidėjų branduolys yra kur kas labiau patyręs ir mes turime kur kas daugiau individualiai stipresnių žaidėjų. Komandų skirtumas iškart matėsi, ypač priimant sprendimus. Žinoma tai mums buvo tik pirmasis susibūrimas po pertraukos ir gero susižaidimo nebuvo, tačiau kai kurie patyrę mūsų žaidėjai sėkmingai priiminėjo gerus sprendimus ir tai leido užtikrintai laimėti.“

Nugalėtojus į pergalę vedė A.Lencevičius (18 tšk., 6 rez. p., 2 bl., 6 išpr. pr.), J.Giriūnas (13 tšk., 11 atk. k., 2 bl.), G.Jankauskas (12 tšk., 9 atk. k., 2 bl.), M.Pranckūnas (10 tšk., 7 atk. k.), A.W.Lawal (9 tšk., 8 atk. k.), R.Ašmena (9 tšk.), M.Dzikas (9 tšk.) ir V.Kupšys (8 tšk., 6 rez. p.).

„BK Centre“ gretose išsiskyrė K.Abramtsov (11 tšk., 6 atk. k.), A.Urkis (10 tšk.), P.Gorgienko (8 tšk., 7 atk. k.) ir D.Malinauskas (6 tšk.).

„Baubilo“ septintukas nesunkiai įveikė „BK Centre“ (2015 rugsėjo 26 d., šeštadienis, 15:44 val.)„Sporto manija ‒ 2“ nugalėjo BC „BOOM“ ir keliauja į pusfinalį (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:38 val.)Ketvirto kėlinio pradžioje atsiplėšę BC „BOOM“ krepšininkai pasiekė trečią pergalę iš eilės (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:33 val.)Po lengvo nokdauno atsitiesę BC „BOOM“ krepšininkai patiesė „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 22:57 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ pasipriešinimo sulaukė tik pirmame kėlinuke bei pasiekė pirmą pergalę (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 23:19 val.)„Galera“ lengvu žingsiu užėmė paskutinę vietą „Iššūkio“ taurės pusfinalyje (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 22:45 val.)