Voluktė vs Banga (128:78)B lyga, „Baltik sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 balandžio 17 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Egzekuciją finale surengusi „Voluktė“ tvirtu žingsniu užkopė į „B“ lygos viršūnę

2015 balandžio 17 d., Penktadienis, 23:33 val., peržiūros: 1924

Balandžio 17-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre finišavo šio sezono „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybės. Teisę kautis dėl stipriausios lygos komandos vardo iškovojo fiktyviais aikštės šeimininkai buvę „Voluktės“ krepšininkai ir svečių vaidmenyje buvusi „Bangos“ ekipa.

Susitikimo pradžioje į priekį veržėsi „Banga“ ir pirmosiomis minutėmis vertė priešininkus ją vytis. Visgi ketvirčio viduryje „Voluktė“ šturmavo varžovų krepšį, spurtavo 9:3 ir kuriam laikui perėmė pirmaujančiųjų estatefetę (13:10). Po A.Giedraičio baudos metimo, „Voluktė“ turėjo 3 taškų persvarą, bet 4 taškus surinkę svečiai vėl nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (19:20). Tiesa paskutinis žodis pirmajame ketvirtyje priklause aikštelės šeimininkams, kurie susigrąžino 3 taškų pranašumą ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 25:22.

Antrojo kėlinio starte pranašumas toliau išliko „Voluktės“ pusėje, nors „Banga“ ir stengėsi neatsilikti. Po J.Vazalio dvitaškio aikštelės šeimininkai turėjo 7 taškų pranašumą (35:28), bet taikliais metimais atsakę A.Karbauskas ir M.Bulanovas pjovė deficitą iki ranka pasiekiamo (35:33). Vis dėlto ketvirčio viduryje įsismagino „Voluktės“ snaiperiai, kurie smeigė tris tolimus metimus iš eilės ir po spurto 9:0, skirtumas tarp ekipų tapo dviženklis (44:33). A.Karbausko taiklūs metimai padėjo „Bangai“ priartėti iki 7 taškų (46:39), bet „Voluktė“ arčiau varžovų neprisileido, o jau penktąjį aikštės šeimininkų tritaškį šiame kėlinyje realizavęs M.Krygeris leido „Voluktei“ susigrąžinti dviženklę persvarą ir laimėti du kėlinius rezultatu 56:45.

Po didžiosios pertraukos kelias minutes vyko lygi kova ir skirtumas svyravo tarp vienženklės ir dviženklės ribos. Vis dėlto dar pirmoje ketvirčio pusėje „Voluktė“ paspartino žingsnį ir po dviejų D.Jankausko tritaškių atitrūko 17 taškų skirtumu (73:56), o antroje kėlinio dalyje aikštės šeimininkai galutinai atėmė žaidimo vadžias iš „Bangos“ krepšininkų ir ėmė dominuoti aikštėje. Galingas spurtas 12:0 leido „Voluktei“ nutolti jau 27 taškų skirtumu ir likus žaisti 2,5 minutės, rezultatas tapo ne itin padorus (85:58). Pora Š.Liesio kariaunos tritaškio prikėlė apmirusį „Bangos“ puolimą ir sumažino nuostolius (85:64), bet įsismaginę „Voluktės“ krepšininkai ketvirčio finiše susigrąžino 27 taškų pranašumą ir po trijų kėlinių tap komandų buvo didelė praraja – 91:64.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame abi komandos jau buvo susitaikiusios su finalo baigtimi. „Bangos“ krepšininkai rungtyniavo be ugenelės bei nukabinę nosis ir už tai susilaukė dar vienos varžovų skaudžios bausmės. Ketvirtąjį kėlinį „Voluktė“ pradėjo dar vienu galingu spurtu 17:0 ir dar neįpusėjus kėliniui „Bangos“ egzekucija įgavo pagreitį (108:64). Ketvičio viduryje pagaliau ledus pralaužė ir svečiai, tačiau tai buvo menka paguoda, kadangi tarsi ant sparnų rungtyniaujantys „Voluktės“ krepšininkai išlygų nedarė ir toliau tęsė varžovų triuškinimą. Po R.Lukoševičiaus tritaškio komandas skyrė net 54 taškai (128:74), tačiau dvikovos finiše „Banga“ dar suspėjo suapvalinti deficitą iki pusšimčio taškų. Vis dėlto, nuaidėjus finalinei sirenai, „Voluktė“ jau oficialiai galėjo džiaugtis be didesnių problemų iškovotu čempionų vardu. Galutinis rungtynių rezultatas – 128:78.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo D.Sabeckis (20 tšk., 9 atk. k., 6 išpr. pr., 32 naud. b.). Jam puikiai talkino D.Jankauskas (22 tšk., 5 rez. p.), M.Lisajevičius (20 tšk., 6 atk. k., 10 rez. p., 31 naud. b.), A.Giedraitis (16 tšk., 8 atk. k.), J.Vazalis (15 tšk.), A.Žėkas (11 tšk., 7 atk. k.), M.Krygeris (11 tšk.), R.Lukoševičius (7 tšk., 5 rez. p.) ir D.Aklys (6 tšk.).

„Bangos“ ekipoje pasižymėjo A.Karbauskas (24 tšk., 13 atk. k., 11 rez. p., 6 išpr. pr., 35 naud. b.), M.Bulanovas (16 tšk.), A.Lubys (13 tšk., 7 atk. k.), P.Liesis (10 tšk.), R.Issak (8 tšk.), D.Koblinec (4 tšk.), J.Liesis (2 tšk.) ir N.Urbanavičius (1 tšk.).

Komandų atstovų komentarai po rungtynių video reportaže. (kolkas nėra :))

Vos penkiese susirinkę „Voluktės“ krepšininkai palaužė „Kauno kolegiją“ (2015 sausio 27 d., antradienis, 19:48 val.)„Voluktė“ ketvirtame kėlinyje palaužė „Kauno SRC“ (2014 gruodžio 16 d., antradienis, 23:39 val.)Paskutiniame kėlinyje įsišaudžiusi „Voluktė“ palaužė „DNC ‒ Sport Fairy“ šešetuką (2014 lapkričio 18 d., antradienis, 22:29 val.)„Voluktė“ nugalėjo „Bangos“ ekipą (2015 sausio 20 d., antradienis, 00:14 val.)„Voluktei“ teko pavargti rungtynėse su „Pauliukais“ (2014 lapkričio 04 d., antradienis, 15:21 val.)„Voluktė“ ir antrą kartą privertė pasiduoti jaunuosius „Tornado“ krepšininkus. (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 15:07 val.)„Voluktė“ be didesnio vargo įveikė „DNC ‒ Sport Fairy“ ekipą ir išlygino pusfinalio serijos rezultatą. (2015 balandžio 07 d., antradienis, 21:37 val.)„Voluktė“ dar kartą įveikė „Kauno kolegiją“ (2015 vasario 17 d., antradienis, 23:01 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis BC „Sporto Fėja ‒ Detagama“ po itin atkaklios kovos įveikė „Bangą“ (2014 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 23:54 val.)Net 30-imt kartų suklydusi „Kauno kolegija“ pralaimėjo tik paskutinėmis sekundėmis „Bangai“ (2015 kovo 27 d., penktadienis, 00:39 val.)