ICE vs Omega (83:72)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 12 d., Sekmadienis, 19:30 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Galingai startavę „Ice“ parklupdė „Omegą“

2015 balandžio 12 d., Sekmadienis, 22:05 val., peržiūros: 1283

Balandžio 12-ąją dieną, sekmadienį, V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės J pogrupio mūšis tarp namuose žaidusių „Ice“ krepšininkų ir „Omegos“ ekipos.

Ryžtingiau mačą pradėjo „Omega“ ir surinko 4 taškus iš eilės. Visgi vėliau R.Urkio kariaunos žaidimas ėmė bukstuoti, o „Ice“ taikliarankiai įsismagino ir puikiu taiklumu baudė varžovus. Spurtu 12:0 atsakę aikštės šeimininkai, pakreipė viską sau naudinga linkme ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės (12:4). Tiesa jos metu „Omegai“ nepavyko sustyguoti savo žaidimo ir aikštėje toliau dominavo „Ice“. Žaidimo skonį pajautę „Ice“ krepšininkai paskutinę kėlinio atkarpą laimėjo rezultatu 14:2 (9 taškus pridėjo V.Pupšys) ir po pirmųjų dešimties minučių „Omega“ buvo giliame nokdaune – 26:8.

Antrajame ketvirtyje žaidimas išsilygino ir komandos vienodu tempu rinkosi taškus. Toks scenarijus kur kas priimtinesnis buvo užtikrintai pirmaujantiems „Ice“ krepšininkams, kurie kėlinio pradžioje įgijo didžiausią turėtą, 19 taškų persvarą (30:11). Į savas vėžias stojusi „Omega“ antroje kėlinio pusėje sušvelnino nuostolius iki 14 taškų (35:21), bet paskutinėmis pirmosios dvikovos pusės minutėmis „Ice“ neprisileido varžovų arčiau ir susigrąžino 18 taškų pranašumą. Įpusėjus susitikimui rezultatas buvo 42:24.

Po didžiosios pertraukos „Ice“ atotrūkis perkopė 20 taškų ribą (47:26), o po U.Verygos dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 22 taškų (49:27). Visgi vėliau „Omega“ ėmėsi reformų. išmušė priešininkus iš vėžių, primetė sau naudingą žaidimą, sėkmingai išnaudojo varžovų klaidas ir kilo į galingą šturmą. Kelių minučių atkarpą svečių ekipa laimėjo rezultatu 3:21 (po 7 taškus pridėjo T.Vaitkevičius ir M.Zubavičius) ir likus žaisti apie 2 minutes, skirtumas ištirpo iki 4 taškų (52:48). Per likusį laiką „Ice“ minimaliai padidino gerokai aptirpusį pranašumą ir po trijų kėlinių tenkinosi 5 taškų persvara – 57:52.

Lemiamo ketvirčio pradžioje komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais, tačiau tuomet „Ice“ ėmė susigrąžinti tai, ką prarado. 7 taškai be atsako leido aikštės šeimininkams susigrąžinti dviženklį pranašumą (65:54) ir šiek tiek pristabdė žaidimo rimtą pajutusius varžovus. Porą tritaškių realizavę „Omegos“ snaiperiai dar pirmoje kėlinio pusėje dar kartą pjovė nuostolius iki 5 taškų (65:60), bet labiau priartėti priešininkai neleido ir antroje ketvirčio pusėje ėmė tvirtinti pergalės pamatus. Spurtas 10:2 padėjo „Ice“ atitrūkti 14 taškų skirtumu ir tai buvo labai svarbi paraiška pergalei. Nors „Omega“ ir toliau nepasidavė ir likus žaisti 1 minutę ir 20 sekundžių, prisikasė iki 6 taškų (78:72), tačiau dvikovos finiše T.Jonkaus bei V.Pupšio duetas įtvirtino „Ice“ pergalę rezultatu 83:72.

Martynas Gailiūnas („Ice“):

Gerai pradėjot rungtynes ir pirmą kėlinį laimėjot net 18 taškų skirtumu. Vėliau varžovai dar mėgino kabintis į atlapus, bet išlaikėt pranašumą savo pusėje. Kas leido tai padaryti?

„Galbūt išsaugojom daugiau jėgų. Varžovai tik šešiese atvyko.“

Sakyčiau neblogą komanda surinkot pavasario „Sportturas“ taurei. Kokie lūkesčiai?

„Medaliai. „Ice“ lūkesčiai kiekvienais metais yra medaliai.“

Rolandas Urkis („Omega“):

Kažkaip vangiai pradėjot rungtynes ir pirmą kėlinį pralaimėjot 18 taškų skirtumu. Kodėl taip atsitiko?

„Net nežinau. Galbūt, kad sekmadienis, o galbūt dar Atvelykis žmones veikia. Reikia pradėt žaisti nuo pirmos minutės. Šiandien to padaryti neišėjo.“

„Ice“ gretose pirmaisias smuikais griežė V.Pupšys (25 tšk., 8 rez. p., 30 naud. b.), J.Merkys (18 tšk., 7 atk. k., 7 išpr. pr.), K.Pertrauskas (14 tšk., 8 atk. k.), U.Veryga (9 tšk., 7 atk. k.), T.Jonkus (8 tšk., 6 atk. k.), P.Davidavičius (5 tšk.) ir M.Vaišvila (4 tšk.).

„Omegos“ komandoje pasižymėjo T.Vaitkevičius (21 tšk., 6 išpr. pr.), M.Zubavičius (17 tšk., 8 atk. k., 8 rez. p.), R.Kasperavičius (15 tšk., 7 atk. k.), A.Dastikas (10 tšk.), D.Šliogeris (7 tšk., 5 rez. p.) ir N.Kurklietis (2 tšk., 7 atk. k.).

„Ice“ pavasario „Sportturas“ taurės J pogrupyje finišavo su trimis pergalėmis iš tiek pat galimų (3-0). „Omegos“ sąskaitoje vienintelė pergalė ir dvi nesėkmės (1-2).

„Pavasario“ taurės starte užtikrinta „ICE“ pergalė (2015 kovo 22 d., sekmadienis, 20:02 val.)Po nerezultatyvios, bet atkaklios kovos sunkiu žingsniu finalą priėjo „Omega“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 23:18 val.)Po sunkios kovos „Ryterna Group“ pateko į „Pavasario“ didžiosios taurės finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:10 val.)„ICE“ po atkaklios kovos žengė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 19 d., sekmadienis, 23:54 val.)„Nematyti“ po permainingos kovos pranoko „Ice“ ir tapo trečiąja komanda pavasario „Sportturas“ taurėje (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 22:31 val.)Antroje rungtynių pusėje atsibudusi „Omega“ žengė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:57 val.)„ICE“ be didesnio vargo įveikė savo varžovus (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 23:39 val.)BC „Gazuotas pienas Miau“ po sudėtingos kovos pasidabino pavasario „Sportturo“ mažosios taurės auksu (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 23:13 val.)„ICE“ tritaškių lietuje paskandino „Laipsnius“ (2015 balandžio 23 d., ketvirtadienis, 22:22 val.)„Omega“ po permainingos kovos žengė į pusfinalį (2015 balandžio 24 d., penktadienis, 21:10 val.)