Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija vs Žiežmarių gimnazija (99:59)„Basketnews.lt 2015“ taurė 10–12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 kovo 25 d., Trečiadienis, 14:15 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

Kaimynų dvikovoje Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija parklupdė Žiežmarių gimnaziją

2015 kovo 25 d., Trečiadienis, 17:13 val., peržiūros: 995

Kovo 25-ąją dieną, trečiadienį, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje įvyko „Basketnews.lt“ 10-12 klasių Pietryčių pogrupio mūšis tarp minėtos mokyklos jaunųjų krepšininkų ir svečių iš Žiežmarių gimnazijos.

Pirmieji savo taškų sąskaitą tolimu metimu atidarė svečiai (0:3), tačiau netrukus Kaišiadorių krepšininkai čiupo žaidimo vadžias į savo rankas, spurtavo 11:0 ir sužaidus 3,5 minutės, įsiveržė į priekį rezultatu 11:3. Pora M.Vaiciukevičiaus taiklių metimų pagyvino Žiežmarių gimnazijos puolimą, tačiau klaidos (14 per kėlinį) kišo koja ir tuo naudojosi priešininkai. Algirdo Brazausko gimnazijos auklėtiniai pakankamai lengvai draskė varžovų gynybą, paskutinių 5 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 18:4 ir po 10 minučių kovos susikrovė solidų 21 taško pranašumą – 32:11.

Antrojo kėlinio starte svečiai tapo aktyvesni. Pradžioje ketvirčio ekipos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis, o kiek vėliau Žiežmarių gimnazija įsūdė porą tritaškių, spurtavo 0:8 ir priartėjo iki 14 taškų (37:23). Visgi vėliau viskas vėl pakrypo aikštelės šeimininkams naudinga linkme. Kaišiadorių atstovai iniciavo dar vieną spurtą 11:0 ir antroje kėlinio pusėje padidino atotrūkį jau iki 24 taškų (49:25). Per likusį laiką svečiai iš Žiežmarių suapvalino atsilikimą iki 20 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 49:29.

Po didžiosios pertraukos aikštėje savo sąlygas toliau diktavo aikštėlės šeimininkai. Sėkminga kėlinio pradžia padėjo Algirdo Brazausko gimnazijai nutolti 29 taškų skirtumu ir intriga po truputį blėso (62:33) Prabudę ir tarsi prisiminę kaip žaisti svečiai antroje kėlinio pusėje vis dažniau rasdavo būdų pralaužti varžovų gynybą ir sumažino atsilikimą iki 23 taškų (68:45). Vis dėlto paskutinį žodį trečiajame ketvirtyje tarė G.Kičas, kurio tolimas šūvis paskutinę sekundę leido aikštelės šeimininkams prieš paskutinę rungtynių dalį pirmauti 26 taškų skirtumu – 72:46.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas. Jo pradžioje ir toliau dominavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos krepšininkai, kurie kur kas sparčiau rinkosi taškus, laimėjo kelių minučių atkarpą 19:5 ir išsklaidė visas abejones (91:51). Susitikimo pabaigoje žaidimas išsilygino, tačiau tai didelės reikšmės rungtynių baigčiai neturėjo. Nors Žiežmarių gimnazijai pavyko varžovams neleisti pelnyti 100 taškų, tačiau nuaidėjus finaliniams švilpukui Kaišaidorių Algirdo Brazausko gimnazija džiaugėsi itin solidžia pergale rezultatu 99:59.

Arvydas Ivanauskas (Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija):

Sakyčiau principinė dvikova, kadangi su Žiežmariais turbūt susitinkate krepšinio aikštelėje pakankamai dažnai. Kas padėjo taip gerai startuoti?

„Manau, kad zoninė gynyba. Nuo pat pradžių pradėjom gintis zona ir žinojom varžovų galimybes ir ką jie gali.“

Ne pirmus metus žaidžiate „Basketnews.lt“ taurėje. Ko tikitės šiais metais?

„Tikimės patekti į Didžiąją taurę, o gal net pakovoti finale.“

Rimantas Levulis (Žiežmarių gimnazija):

Gerai pažįstami varžovai, bet jie šiandien nebuvo svetingai nusiteikę ir kur kas geriau pradėjo rungtynes. Ko pritrūko?

„Pradėjom galbūt šiek tiek išsigandę ir nepasiruošę. Padarėm labai daug klaidų atlikinėjant perdavimus. Pirmos rungtynės mums ir galbūt dar startinis jaudulys jaučiasi. 40 taškų skirtumas neparodo tos kovos, kuri buvo. Atrodo kovojom gerai, bet skirtumas didelis. Stengsimės ateityje ištaisyti klaidas ir žaisti geriau.“

Nugalėtojus į pergalę vedė R.Tamulevičius (30 tšk., 8 atk. k., 8 per. k., 34 naud. b.), V.Bauras (15 tšk., 6 rez. p.), A.Ivanauskas (12 tšk., 8 atk. k.), K.Vitkauskas (10 tšk.), D.Šalvaitis (7 tšk., 5 rez. p.), K.Kursevičius (6 tšk.) ir L.Žilinskas (4 tšk.).

Žiežmarių gimnazijos gretose išsiskyrė M.Vaiciukevičius (20 tšk., 7 atk. k., 6 išpr. pr.), D.Gudonis (12 tšk.), M.Mačiulis (9 tšk.), A.Vasiliauskas (4 tšk.), R.Naudžiūnas (4 tšk.) ir A.Subačius (4 tšk., 8 atk. k.).

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijai tai buvo antroji pergalė „Basketnews.lt“ taurėje iš tiek pat galimų (2-0). Žiežmarių gimnazijoje šiose rungtynėse startavo turnyre.

Kaišiadorių „A. Brazausko gimnazija“ sutriuškino „Žiežmarių gimnaziją“ (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 17:17 val.)Po įtemptos kovos Kaišiadorių „Algirdo Brazausko gimnazija“ pasiekė finalą (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:03 val.)Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija neturėjo vargo rungtynėse prieš Zapyškio pagrindinę mokyklą (2015 kovo 11 d., trečiadienis, 01:02 val.)Permainingoje kovoje „Žiežmarių gimnazija“ iškovojo pergalę. (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 14:55 val.)„Akmenės gimnazija“ perkopė ketvirtfinalio barjerą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 17:54 val.)„Basketnews.lt 2015“ Mažosios taurės čempionais tapo Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio gimnazija“ (2015 gegužės 12 d., antradienis, 23:23 val.)