Banga vs BC „Sporto fėja“ – Detagama (89:88)B lyga, „Baltik sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 09 d., Ketvirtadienis, 21:30 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Vos penkiese žaidę „Bangos“ krepšininkai po atkaklios kovos žengė į finalą

2015 balandžio 10 d., Penktadienis, 00:03 val., peržiūros: 1316

Ketvirtadienį, balandžio 9 dieną, VDU sporto centre įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „B“ lygos, „Baltik sport“ pirmenybių pusfinalio antrosios rungtynės, tarp vietos „Bangos“ ir svečių BC „Sporto fėjos – Detagamos“ ekipų. Itin užtikrintai rungtynes pradėję aikštės šeimininkai iškart atitrūko, tačiau ilgai netrukus BC „Sporto fėja – Detagama“ pasivijo varžovus ir toliau tarp komandų virė atkakli kova. Pirmaujanti ekipa keitėsi dar ne kartą, todėl įtemptoje susitikimo pabaigoje emocijų netrūko, tačiau vos penkiese žaidę „Bangos“ krepšininkai sugebėjo atlaikyti priešininkų šturmą ir pasiekti pergalę, kuri tapo tiesioginiu kelialapiu į finalą. 89:88 (24:24, 24:18, 17:26, 24:20).

Susitikimo pradžioje dešimt iš eilės taškų pelnę aikštės šeimininkai iškart atitrūko, tačiau pačiu laiku susiėmusi BC „Sporto fėja – Detagama“ atsakė atkarpa 0:12 ir persvėrė rezultatą savo naudai. Kiek vėliau pirmaujanti komanda dar pasikeitė kelis kartus, tačiau kiek greičiau puolime žaidę svečių krepšininkai sugebėjo įgyti trijų taškų persvarą. Vis tik, pačioje pirmojo kėlinuko pabaigoje A. Karbauskas, taikliu tolimu metimu, rezultatą išlygino. 24:24.

Antrą ketvirtį šiek tiek geriau pradėjo BC „Sporto fėja – Detagama“ ir įgijo kelių taškų pranašumą, kurį laikė beveik iki kėlinuko vidurio, tačiau vėliau penkis tašku iš eilės pelnę „Bangos“ vyrai rezultatą ir vėl išlygino. Ir toliau iš toli užtikrintai atakavęs A. Lubys skandino svečių laivą, tačiau šie laikėsi tvirtai ir neleido varžovams atitrūkti. Vis tik, prieš pat ilgąją pertrauką dar kelias rezultatyvias atakas sužaidę aikštės šeimininkai sugebėjo įgyti šešių taškų persvarą. 48:42.

Po ilgosios pertraukos svečių ekipos krepšininkai ėmė vytis varžovus ir jau netrukus skirtumas tarp komandų buvo ištirpęs iki minimumo. Kelias minutes komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau trečiojo kėlinuko laikui perkopus į antrą pusę prabilo D. Gudeliauskas, kuris smeigė du tolimus metimus iš eilės ir išvedė savo komandą į priekį. Iki pat ketvirčio galo solidžiai žaidusi BC „Sporto fėja – Detagama“ išsaugojo trijų taškų pranašumą. 65:68.

Paskutinės ir lemiamos rungtynių dalies pradžioje ir toliau sėkmingiau rungtyniavo svečiai, ko pasekoje skirtumas tarp komandų padidėjo iki šešių taškų, tačiau ties šia riba BC „Sporto fėja – Detagama“ tarsi sustojo, ir aštuonis taškus be jokio atsako pelniusi „Banga“ persvėrė rezultatą savo naudai. Nors ir toliau svečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau vis dėlto jiems pavyko susigrąžini iniciatyvą, bet neilgam, nes čia dar šešis taškus iš eilės pelnę aikštės šeimininkai įgijo jau keturių taškų pranašumą. Likus žaisti kelioms sekundėms D. Gudeliausko taiklus tritaškis dar buvo įžiebęs viltį, tačiau užtikrintai sužaidusi „Banga“ išsaugojo pergalę savo rankose. 89:88.

Po apmaudžios nesėkmės Darius Gvildys nedaugžodžiavo: „Varžovai, laimėdami du kartus iš eilės, įrodė, jog yra stipresni“.

Pergale besidžiaugęs Šarūnas Liesis, paklaustas, iš kur jo komanda sėmėsi tiek jėgų, kalbėjo: „Pažiūrėkite koks kolektyvas: vienas penkiolikos metų, kitas aštuoniolikos, ir žaidėme sau. Situacija tokia, kad daugiau žmonių nebuvo, tai žaidėme taip. Penkiolikmetis šiandien jau atbuvęs savo rungtynes, o kitų žmonių paimti nepavyko, nes rytoj finalinis jaunių ketvertas, tai vat tik penki ir susirinkome. Vienas dar atėjo likus penkioms minutės, bet, pasirodo, galima ir penkiese žaidžiant laimėti. Kokios komandos bus kitame etape, atvirai sakant, nesidomėjau, kas bus, su tuo ir žaisime“.

Po šios pergalės „Banga“ serijoje iki dviejų pergalių laimėjo 2:0 ir žengė į finalą, kuriame susitiks su „Voluktės“ ir „DNC – Sport Fairy“ poros nugalėtoju. Tuo tarpu BC „Sporto fėja kausis dėl trečiosios vietos su minėtų komandų poros pralaimėtoju.

„Banga“: Arnas Lubys – 33 tšk. (12 atk. kam.), Aurimas Karbauskas – 20 tšk. (12 atk. kam., 9 išpr. praž.), Nerijus Urbanavičius – 15 tšk. (5 rezult. perd.), Povilas Liesis – 14 tšk.

BC „Sporto fėja – Detagama“: Leonardas Ivanovas – 18 tšk. (13 atk. kam.), Donatas Gudeliauskas – 18 tšk., Mindaugas Pažėra – 15 tšk. (5 rezult. perd.), Arūnas Rimas – 15 tšk.

Paskutiniai komentarai (3 iš 7)

Anonimas2015 balandžio 11 d., 00:21 val.
Tikiuosi, kad ne. Bus labai įdomu pamatyti kokias išvadas Sporto Feja padarys ir kaip kitamet pakels kartelę B lygoje. Galvoju SF era baigsis tada, kai Mr. Gvildys pasakys "Gana. Stop". Galvoju, kad tai bus negreitai :)
Anonimas2015 balandžio 10 d., 22:35 val.
faktas tas kad sporto fejos era baigesi:)
Anonimas2015 balandžio 10 d., 14:26 val.
Ponaiti, negalite susitaikyti su pralaimėjimu? ;)
KK „Pauliukai“ tik po atkaklios kovos palaužė „Banga“ ekipą (2014 gruodžio 16 d., antradienis, 23:10 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis BC „Sporto Fėja ‒ Detagama“ po itin atkaklios kovos įveikė „Bangą“ (2014 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 23:54 val.)Įspūdingai atsitiesę BC „Sporto fėja“ – Detagama krepšininkai palaužė „Pauliukus“ (2015 sausio 21 d., trečiadienis, 22:25 val.)„BC „Sporto fėja“ – Detagama“ užtikrintai prasibrovė į pusfinalį (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 23:51 val.)„Voluktė“ nugalėjo „Bangos“ ekipą (2015 sausio 20 d., antradienis, 00:14 val.)Trečiame kėlinyje atitolusi „Banga“, sezoną pradėjo pergale (2014 lapkričio 14 d., penktadienis, 01:20 val.)„Bangos“ šešetukas palaužė išretėjusias „Kauno Kolegijos“ gretas (2015 vasario 06 d., penktadienis, 00:09 val.)„Kauno kolegija“ išlygino serijos rezultatą (2015 kovo 24 d., antradienis, 20:06 val.)Rezultatyvioje kovoje ‒ užtikrinta „Bangos“ pergalė (2015 kovo 19 d., ketvirtadienis, 23:38 val.)„DNC ‒ Sport fairy“ be didesnio vargo įveikė „Bangos“ ekipą. (2015 vasario 19 d., ketvirtadienis, 23:42 val.)